Skocz do zawartości

Jaki kask dla plecaczka ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym kupic nowy kask dla mojego plecaczka, kask ma byc otwarty i przede wszystkim wygodny, do jazdy na chopperze/cruiserze, w cenie do 650 pln. W zeszly weekend ogladalismy rozne kaski i wpadl nam w oko Caberg DownTown. Moja Pani byla nim zachwycona, jednak po przejrzeniu informacji w necie okazalo sie, ze jest to kask dedykowany na skuter, w zwiazku z czym przy jezdzie motocyklem mocno "szumi". Obecnie moj plecaczek jezdzi ze mna, ale niewykluczone ze w niedalekiej przeszlosci sprobuje sil jako samodzielna amazonka :buttrock: Co zatem moga polecic forumowe uzytkowniczki 2 kolek ? Przymierzalismy sie wczesniej do Caberga Jetside - okazal sie niewygodny. Moze Nolan N41, 42 lub N31 ? Slyszalem pochlebne opinie na temat kaskow AGV - moze ktos polecic jakis sprawdzony "damski" model ? A moze Lazer - np Tornado ?

Bede wdzieczny za wszelkie praktyczne rady ze strony motocyklistek jak i motocyklistow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno Caberga down towna jak i Nolana 41. Nolan w porównaniu z Cabergiem jest duużo wiekszym kaskiem. Caberg jest mocno "filigranowy" i z pewnością bardziej damski, ale spokojnie można nim jeździc i na moto. Nolan ma dobrą wentylację i b. dobrą szybę (daleko odsunięta od twarzy i schodząca poniźej brody). Ale tak w ogóle to w wersji jazdy z plecaczkiem najfajniej wygląda komplet. Może zakup taki sam kask jak i Ty masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź też pod uwagę Airoh Jet55. Poszukaj w chopperach, pisałem tam o nim. Tutaj masz test : http://www.skutery.net/akcesoria.php?id=129 .

A na to, że są dedykowane na skutery to nie patrz, bo prawie każdy kask typu Jet jest na nie dedykowany. A na choppera/cruisera też pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...