Skocz do zawartości

sprzęgło przestało działać po zimie


Michal LBL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po zimie przestało mi działać sprzęgło, przed zimą chodziło bardzo dobrze...

nie wiem czy to ma jakiś związek ale linka od sprzęgła była odłączona od jakis 2 miesięcy [ malowanie kierownicy]

rególowanie linką nic nie pomaga, moto w ogóle nie reaguje na wciskanie sprzęgła.

jedyne co zrobiłem to rozebrałem taki czujnik który był przy rączce sprzęgła, myślałem że to ma coś wspólnego ale chyba nie.

moto: YAMAHA TDR 125 90`

jak ktoś by wiedział co się mogło stać to niech pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik nic nie ma wspulnego...jest tylko po to by odpalac moto na biegu.najlepiej by było jak byś rozebrał pokrywe i zwrócił uwage na tarcze sprzęgłowe może się zapiekły od postoju ale to raczej niemozliwe...zwróc też uwage na wałek który dociska tarcze...a tak w ogóle to czuc opór na klamce sprzęgła?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuźwa myślałem też o tym, ale byłem przekonany że wystarczy puknąć pierdnąć itd... że jest jakiś banalny sposób na zrobienie tego, no ale dzięki za info w sobote robie remont, już się domyślam co się stało pod deklem... wałek chyba się przestawił jak była linka wyciągnięta... zreszta, sie zobaczy, nie wiem czy napisałem z sensem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :P

 

Ja mialem to samo ze swoja nsr 125, po odpaleniu po jakis 2 miesiacach,

gdy wrzucilem pierwszy bieg to moto szarpnelo do przodu i zgaslo, potem

przy odpalaniu na biegu ze sprzeglem moto odjezdzalo do przodu.

Ale kumpel mi powiedzial ze to normalne

ze sprzeglo sie sklei i po prostu popchnal mnie kawalek az kolo odpuscilo i bylo

dobrze i jest dobrze... :bigrazz:

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scooby_bp wielki dzinks... sprzęgło już działa.

a zrobiłem tak:

zapaliłem go odepchnąłem się i jak już jechałem na 1 zacząłem zmieniać biegi na wyższe i przy 6 biegu i obrotach ok 1000. sprzęgło zaczęło działać...:) wielki dzinks

żałuje jedynie tego że sam na to nie wpadłem :/

 

Jeszcze mam takie pytanie, będę zmieniał olej w skrzyni biegów , więc pytam co mam nalać, jak ktoś wymieniał to prosze napisać co dokładnie nalaliście...

dzinks

Edytowane przez Michal LBL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...