Skocz do zawartości

VAT 24 POMOCY !!! :(


Rekomendowane odpowiedzi

jak wypełnic wniosek Vat 24 ??. Jak to zobaczyłem to sie załamałem, to jakis koszmar, pierwszy raz zajmuje sie rejestracja i nie wiem jak to wypełnic. Dodatkowo nie mam jeszcze NIPu wiec w świetle prawa nie pracowałem. Na moto zaoszczedziłem z kieszonkowych... nie dowalą sie? . POMOZCIE zbłakanej owieczce;) POZDROWIONKA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec sam nie sprowadzałem ale czy to ma znaczenie? Odnosi sie to do rubryki Dane Podmiotu Dokonujacego Dostawy? przeciez teoretycznie on nie uczestniczył bezposrednio w procesie kupna sprzedazy- wiadomo miał tylko brief, wymeldowanie i umowe z pustymi rubrykami do wypełnienia dla mnie.

Co wpisac w rubryce "numer rejestracyjny" skoro nie dostałem tablic,

albo co wpisac w rubryce "naczelnik urzedu skarbowego, do ktorego adresowany jest wniosek"

no i czy wystarczy sam ten wniosek czy trzeba im dac jakies załączniki- jesli tak to jakie i czy mi je oddadzą?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zwolnienie z podatku VAT występuje osoba która jest (w uproszczeniu) nabywcą pojazdu poza granicami PL. W tym wypadku faktycznie Ty musisz się tym zająć. Osobiście nie dowierzam handlażom działającym w podobny sposób i zawsze przed takimi przestrzegam. Jeżeli chodzi o samo wypełnienie VAT 24 to strasznie dawno tego nie robiłem i nie pamiętam wszystkich szczegółów, ale jeżeli będziesz składał druk osobiśćie to panie powinny udzielić Ci pomocy przy wypełnianiu. Numeru rejestracyjnego nie musisz mieć, bo w Niemczech pojazd został wyrejestrowany a przywieziony na lawecie.

W urzędzie skarbowym nie zostawiasz żadnych oryginałów, tylko kopie.

 

cytat z jakiegoś pomocnika:

UWAGA!!! Za wydanie zaświadczenia potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku VAT z tytułu zakupu środka transportu z krajów UE pobierana jest opłata w wysokości 150 PLN płatna w Urzędzie Miasta/Gminy, pobierana jest także opłata płatna w znaczkach skarbowych 5 PLN za wniosek (czyli VAT-24) i 0,50 PLN od każdego załącznika. Urzędy Skarbowe w zależności od organizacji pobierają co najmniej kserokopię:

umowy/faktury, dowodu rejestracyjnego (dotychczasowego, który obowiązywał w kraju sprzedawcy), a także czasami zaświadczenie o opłaceniu akcyzy, czy zaświadczeie o przebytym badaniu technicznym. Powyższe dokumenty należy potwierdzić oryginałami (okazać oryginały do wglądu urzędnikowi). Obowiązek złożenie wniosku VAT-24 zachodzi przed wystąpieniem do wydziału komunikacji z wnioskiem o rejestrację pojazdu na terenie POLSKI.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pękaj diobol;) do skarbowki potrzebujesz ksero briefu i badania technicznego. oczywiście oryginały do wglądu ale je dostaniesz spowrotem. a co do druku.

pole A zostawiasz puste(juz jest wypełnione), wypełniasz B1, B2, C (numer rejestracyjny:"brak tablic", 30-zostawiasz puste, 31-skreślasz słowo "faktury"), D1(dane niemca z umowy czyli imie, nazwisko i nizej adres), D2 (jak wyzej, dokładny adres z umowy ew. briefu), F(42-tak, 43-nie), G(proste)

 

wszystko masz tam napisane co i jak tymi małymi literkami;) a zamiast nipu napisz poniżej "pesel:1234..."

jakby cos to pisz tutaj

 

 

a właśnie, tak jak pisze capon potrzebujesz jeszcze ksero umowy i potwierdzenie zapłaty z poczty (dane do przelewu dostaniesz w skarbowce; teraz juz 160zł i bez żadnych znaczków itp.)

Edytowane przez baal_XL600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki prawie idealnie mi to wyjasniłes :biggrin:

 

Podsumowujac:

z wypełnionym wnioskiem, dokumentami do wgladu i kserami dokumentow ide do Urzedu Skarbowego. Tam urzedasy przetwarzaja i przydzielaja mi zgode na zapłate czy jak? Wtedy moge isc na Poczte i zapłacic 150 + znaczki. Uzyskany kwitek z poczty to juz gotowy dokument pomocny do rejestracji.

 

Dobra kolejność ? Wole sie upewnic niz latac 100 razy w ta i z powrotem.

 

Ponoc niektorzy mieli cos tez wspolnego z Urzedem Miasta tylko po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 160zł mozna zapłacic albo na poczcie albo w urzędzie miasta to raz.

dwa ze kolejnosc troche inna:P najpierw wpłacasz kase, i dajesz w skarbówce razem z innymi papierkami dowód zapłaty a potem oni sobie to wszystko przetwarzają i za max 7dni dostajesz od nich vat25 z którym juz idziesz rejestrowac sprzęta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki teraz juz na pewno sobie poradze:) jeszcze jedna kwestia i temat bedzie zamkniety:

 

Jakie proponujecie rozwiazanie jesli skarbowka w swietle swoich praw moze stwierdzic ze nie miałem jak zarobic na ten motor. Jak go zarejestrowac na siebie ? Przecież podczas przetwarzania danych po złozeniu pisma o VAT 24 skarbowka sprawdzi czy mam dochody aby zarobic na moto. A moze da sie zrobic tak ze moto bedzie na ojca ktory podaruje mi go i wowczas sobie go zarejestruje na siebie?. Tyle ze nie chce byc wspołwłascicielem ale pełnoprawnym jedynym włascicielem moto. Macie jakies sposoby, propozycje ? POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiśćie nigdy nie pytali w US jak i za co nabyłem pojazd (nawet jak moja firma nie płaciła podatku, tzn. nie wykazywałem dochodu). Ale niestety w Polsce to każdy US ma swoją interpretację przepisów i "wszystko się może zdarzyć...". Proponuję podpytać anonimowo u jakiegoś urzędnika albo doradcy podatkowego, który ma do czynienia z Twoim urzędem skrbowym.

 

 

 

"Darowizny" nie polecam, ponieważ to uciążliwa procedura, od której i tak będziesz zmuszony zapłacić podatek.

 

 

 

pozdr.

Edytowane przez capon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy jest na tym forum ktos kto rejestrował moto na siebie a nigdy nie miał własnych zarobkow i tym samym wogole nie posiadał NIP-u ? ja tak mam i juz mnie to zaczyna denerwowac bo chodze do tej skarbowki i Ciagle gdzies mnie odsyłaja, kaza przychodzic jutro itd :/ Jak sie z tym uporac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Jeśli chodzi o dostawce na druku VAT 24 to tam musisz wpisać poprzedniego właściciela od któego kupiłeś moto, z którym masz umowe.

Wypełnienie wniosku jest proste i mozna liczyc na pomoc pań w urzędzie wystarczy się uśmiechać :icon_mrgreen:

 

Jeśli chodzi o problem z tym ze nie masz swoich dochodow to sie nie przejmuj. Rok temu rejstrowałem sprzeta nie majac NIPu (wczesniej w PL nie pracowałem) teoretycznie nic nie powienienem miec i nikt nie robił żadnych problemów.

 

W tym roku przechodziłem znów rejstracje motóra i wszystko w tydzień da się załatwić. Potrzebne do tego dużo spokoju ale da się. Najbardziej posranym pomysłem jest że opłatę skarbową do wniosku VAT 24 nie płaci się w Urzędzie Skabowym tylko na poczcie albo w banku... Chyba tylko po to zeby wiecej czasu stracić... bo nr konta albo druk musisz wziąć wcześniej z US :D Naszczęście przy większości US są agencje w których wszystko zapłacisz za jedyne 2,50zl więcej.

 

Pamiętaj o poprawnym wypełnieniu druku do wplaty (koniecznie musi na nim byc nr ramy lub VIN) twoje dane i oczywiście poprawny nr konta.

 

Pozdawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

jak wypełnic wniosek Vat 24 ??. Jak to zobaczyłem to sie załamałem, to jakis koszmar, pierwszy raz zajmuje sie rejestracja i nie wiem jak to wypełnic. Dodatkowo nie mam jeszcze NIPu wiec w świetle prawa nie pracowałem. Na moto zaoszczedziłem z kieszonkowych... nie dowalą sie? . POMOZCIE zbłakanej owieczce;) POZDROWIONKA :buttrock:

 

Stary temat, aczkolwiek jakby ktoś jeszcze miał z tym problem to polecam wypełnić go tutaj: VAT 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...