Skocz do zawartości

Wild / Road Star Company


Lester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tatsu prośba rozwiń temat - jakie cobry i jaki filtr, czy robiłeś potem regulację?

 

Witaj Hamir

Cobry według katalogu to chyba "Lo shot gun", tak jak pisałem nie mieli żadnych paierów do nich w serwisie, na oficjalnej stronie cobry już ich nie ma (były jeszcze w grudniu 07), podobne wydechy widziałem w salonie modeki w W-wie przy dworcu wschodnim, cena na nich to 2400, są to chyba Speedster longs http://www.cobrausa.com/content/index.cfm?...haust&bikeID=40 . Te w Modece miały większą średnicę, co może być pozytywne, gdyż nie będzie takiego wyrzutu spalin jak u mnie. Sama wymiana nic nie dała poza decybelami. WS palił tak samo jak przed wymianą, nabrał tylko strasznych drgań które uprzykszały jazdę, drugim efektem były wyrzuty w kierunku gaźnika.

W instrukcji ściągniętej ze strony Cobry było napisane o konieczności wymiany elementów w gaźniku w przypadku zmiany wydechów i zalecany był kit Cobry.

Po rozmowach z Pimkiem zdecydowałem sie na wstawienie Kuryakina, zestaw zawierał również elementy do wymiany w gaźniku (dysze, iglice itp) ohttp://www.kuryakyn.com/products.asp?bn=metric&ci=2831 (link musisz wkleić bo jest ohttp) o którym zresztą myślałem wcześniej ze względu na wygląd, po prostu lubię ten bajer.

Zmiana filtra a przedewszystkim ustawień gaźnika dała efekt który był w zamierzeniu konstruktorów. WS ma kopa jak należy, jeżdżę na 98 (może to nie dokońca mądre), ale nie mam żadnych stuków przy spalaniu, jak się dobrze rozgrzeje to i drgania sa na akceptowalnym poziomie.

Regulacje i ustawienia robiłem w Oleśnie, myślę że bez tego cała wymiana byłaby bez sensu. Po tysiącu sprawdzimy w Oleśnie ustawienia.

 

Pimpek dopisz szczegóły z regulacji, bo na razie to jestem tylko teoretykiem

Edytowane przez Tatsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Jak zdemontować siedzisko kierowcy w sytuacji, kiedy akumulator jest wymontowany?

 

Standardowa metoda - jak łatwo się domyślić - nie skutkuje. Czy czeka mnie zakup nowego siodła?

 

radek 1,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Jak zdemontować siedzisko kierowcy w sytuacji, kiedy akumulator jest wymontowany?

 

Standardowa metoda - jak łatwo się domyślić - nie skutkuje. Czy czeka mnie zakup nowego siodła?

 

radek 1,6

yyyyy, nie czaję :) przecież wystarczy kluczyk w stacyjce przekręcić (nie wymądrzam się), bo tam chyba jest cięgno mechaniczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana filtra a przedewszystkim ustawień gaźnika dała efekt który był w zamierzeniu konstruktorów. WS ma kopa jak należy, jeżdżę na 98 (może to nie dokońca mądre), ale nie mam żadnych stuków przy spalaniu, jak się dobrze rozgrzeje to i drgania sa na akceptowalnym poziomie.

 

 

Ano właśnie - jak to jest z tymi oktanami w przypadku moto na wtrysku - zalałem ostatnio maszynę V- Power Rancing i przyznam szczerze ze jakiegoś wiekszego pierdolnięcia nie ma ale z tłumików ( V&H) aż ogień szedł. Nie mam doświadczenia ani wiedzy w temacie wiec jakby koledzy wypowiedzieli się czy to szkodzi czy nie to będe wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - jak to jest z tymi oktanami w przypadku moto na wtrysku - zalałem ostatnio maszynę V- Power Rancing i przyznam szczerze ze jakiegoś wiekszego pierdolnięcia nie ma ale z tłumików ( V&H) aż ogień szedł. Nie mam doświadczenia ani wiedzy w temacie wiec jakby koledzy wypowiedzieli się czy to szkodzi czy nie to będe wdzięczny.

Wysoka temp. spalin przebarwi Ci tłumiki. Na reszcie się nie znam :) chociaż te moto w stanach jeżdżą na uboższych oktanach...

 

Jesteś pewien Prałat, że siodełko otwiera się bez pomocy akumulatora? Próbowałem wczoraj z dziesięć razy - bez skutku...

Tam jest (chyba) zwykła linka, tak mi się zdaje. Spróbuj może podczas przekręcania kluczyka docskać siodło. W ostateczności czeka Cię grzebanie śrubokrętem - kumpel tak miał, gdy źle nałożył siedzenie i się zatrzasło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sto % jest linka mechaniczna i do otwarcia siodła nie potrzeba aku.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien Prałat, że siodełko otwiera się bez pomocy akumulatora? Próbowałem wczoraj z dziesięć razy - bez skutku...

Czasami mam podobny problem a wynika on ze złego założenia siodełka. Musisz delikatnie naciskać kluczyk i ruszać siodełkiem. Jak wszytski jest dobrze spięte to siodło odskakuje samo, jak ktoś je źle założył to masz problem o którym piszę. Z doświadczenia wiem że jak jest źle złożone to otwarcie jest kłopotliwe. Tak że próbuj tylko delikatnie, coby kluczyka nie złamać w stacyjce bo wtedy jest real problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już je otworzysz i bedziesz znów zakładał to zwracaj uwagę żeby po wsunięciu na te tylne "zawiasy" siedzenie przesuwało się w lewo i prawo dosłownei kilka milimetrów i wtedy dociśnij z przodu.

Jak kupiłem wildka to walczyłem z tym kilka dnie aż się nauczyłem. Ale na pewno aku nie ma nic do rzeczy, bo dzisiaj miałem wyjęty i założyłem siedzenie do mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie pomimo 5 stopni C dzisiaj sezon uważam za otwarty pojeździłem z jakieś dwie godzinki i to nie sam tylko z dwoma kolegami :crossy: :crossy: :crossy: . Było super !!!

Jeśli chodzi o siedzenie to 100% zgadzam się z kolegami jest tam cięgno i tyle. :icon_idea:

Jeszcze jedna sprawa szukam serwisu Yamahy godnego uwagi w Polsce południowo wschodniej,bądź najbliżej tych stron czy morze mi ktoś polecić. :lalag:

Pozdrawiam. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...