Skocz do zawartości

Ubezpieczenie: comprehensive czy third party fire and theft


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na pewno wiecie jaka moze byc roznica w cenie ubezpieczenia jesli nie ma sie znizek :buttrock:.

Wiadomo, ze dobrze jest miec pelen pakiet, niestety isnieje "excess" czyli kwota do ktorej sam pokrywam szkody, czyli jesi ktos pozyczy sobie moje lusterko sam bede musial za nie zaplacic :/

Jestem ciekaw jak nowi motonici ubezpieczaja swoje sprzety.

pozdrawiam

dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wybór należy do Ciebie. Zależy też od sprzętu jaki chcesz ubezpeczyć. Jak starsze moto i masz amair trzymac je na oku, nie zostawiac bez opieki na ulicy itd. to zwykłe TP powinno styknąć. Jak masz nowsze moto i zdarza ci się zostaiwac je na parkingu na jakis czas (30 min, 1 godz czy pół dnia) to lepiej weź TPFT albo Comp. Licz się z tym że moto najprawdopodbniej zginie spod chaty, nawet jak trzymasz je za bramka na "yardzie" jesli wogle masz takowy przed chata. Zlodzieje najchetniej biora maszyny spod chaty lub garażu (75% kradzieży) i lanuch nie pomoze (najlepszy lancuch dostepny na rynku pokonuja w 5-10 sek). Ja jak kupilem RF600R to wzialem tylko ubezpieczenie TP i placilem prawie 1000 , a moto kosztowlao 1200 :-))) Gdybym mieszkał poza Londynem to placilbym ok. 250-300 ale w miescie sa wyzsze ceny nawet 200-300%, zalezy gdzie meiszkasz i jaki kod pocztowy.

 

Różnice pomiędzy TP a Comp sa ogromne, mogą sięgać nawet 300-400%.

Ze względu na cany ubezp. w Londynie zdecydowałem sprzedać CBR 1100XX bo to nie było opłacalne a czas na jazde tylko w weekendy. Planuję zakup nowgo sprzęta na ten sezon ale ceny ubezp. będą chyba główną wytyczną przy wyborze, bo chciałem znowu Blackbird`a - znizke juz mam za bezszkodowosc ale zwyzka za wiek..... a CBR 1100XX należy do grupy motocykli najwyższego ryzyka i jest ciekawym sprzętem w złodziejskim światku. Chyba zdecyduje się na jakiegoś młodego GSXF600 pow. `02 . Tani i wygodny chociaż.

 

Sprawdz ceny ubezp. na ebikeinsurance.co.uk to jedna z wiodących firm na tym rynku. Jako jedna z niewielu podejmuje się ubezpieczania kurierów za rozsądne ceny a wogle to ma ciekawe warunki, stronka www jest przyjazna i latwa w oblsudze i prawie zawsze poda ci Quote a nie tak jak inne stronki walą w h**ja i każą dzwonić tel . po kwotę ubezp.PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja tez mam w H&R. Na rok place 360,93 za Third patry, fire & Theft, za platnosc karta i ratalnie co miesiac wyszlo w calosci 415 z groszami. Excess 300 Ł. Nie mialem zadnych znizek.

Musisz miec na uwadze ze bedziesz musial wyslac kopie swojego prawa jazdy (to jakie napisales we wniosku jakie masz, Full UK, EU, ...) i jezeli napisales ze masz alarm czy imm. kopie certyfikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni wlasciciel moto mego byl w mce ubezpieczony, wiec na wszelki wypadek postanowilem zostac w firmiew i wyszlo mi bardzo tanio - 270Ł - (ale tylko TP).

Oczywiscie probowalem gdzie indziej i w takim e-bike za TP+fire i theft wyszlo mi tyle co ruthi'emu w H&R.

 

Ps.:

A mam maly przebieg, nie jestem rezydentem itp itd...

Edytowane przez meduzzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja place 69 pounds na miesiac za samo 3P... Triumph RS pojemnosc 955.. kat 14 o ile pamietam.. na szczescie jeszcze tylko 3 miechy i po roku znaczna znizka... tak to jest byc londynskim swiezakiem... to miasto to dziura:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedzial, ze kupilem :D

jak na razie rozwazam wszystkie za i przeciw wlacznie ubezpieczeniem

do wyboru sa:

- sv650s

- gpz 500s

- diversion 600

i jak to bywa w przypadku pierwszego moto, zmieniam zdanie co 10 minut :D

ale to juz osobna dyskusja w innym dziale.

Jak juz cos bedzie to wrzuce fotke

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja place 69 pounds na miesiac za samo 3P... Triumph RS pojemnosc 955.. kat 14 o ile pamietam.. na szczescie jeszcze tylko 3 miechy i po roku znaczna znizka... tak to jest byc londynskim swiezakiem... to miasto to dziura:))

 

Aha .................. ale zapomnialem dodac ze place tyle ROCZNIE :)

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam maszynke ;))

http://forum.motocyklistow.pl/Ja-sie-wcale...ale-t69050.html

 

Koszt ubezpieczenia tpf&t £270 na rok

Nie tak zle :notworthy:

 

pzdr

 

 

gratuluje zakupu, wiem co teraz przeżywasz bo sam stałem się tydzień temu posiadaczem Ace

http://www.bikepics.com/pictures/825526/

od momentu startu silnika do wyłączenia zapłonu banan ;) mi z pyska nie schodzi :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...