Skocz do zawartości

Łańcuch napędowy GPZ550


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, poszukuję opini na temat doboru łańcucha do w/w motocykla. Co mi radzicie, jaki zakupić jeśli nowy, czy rozpięty czy zakuty, co się bardziej opłaca? Czy stracę znacznie moc jeśli zakupie większą zębatkę na przód powiedzmy o 2 zęby..? Czy nie bedzie to w niczym przeszkadzać, gdzieś ocierać, itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zakuty łańcuch D.I.D., a zakładając umyj i nasmaruj łożyskowanie wahacza.

Zmiana zębatki nie zmienia mocy - fizyki w szkole nie miałeś? Zmienia się moment obrotowy na kole, wsio.

Seryjna zębatka Sunstar, ew. PBR, będzie dobra, nie ma co cudować. Nie kupuj zębatki zdawczej JT Sprocket (czy jak się to pisze...), bo nie warto - słabe są.

Powodzenia.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zakuty łańcuch D.I.D., a zakładając umyj i nasmaruj łożyskowanie wahacza.

Zmiana zębatki nie zmienia mocy - fizyki w szkole nie miałeś? Zmienia się moment obrotowy na kole, wsio.

Seryjna zębatka Sunstar, ew. PBR, będzie dobra, nie ma co cudować. Nie kupuj zębatki zdawczej JT Sprocket (czy jak się to pisze...), bo nie warto - słabe są.

Powodzenia.

 

Dziękuje za odp Panie Profesorze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił YBN i zapinkę typu agrafka. Stosunek trwałości do ceny dużo lepszy niż DID

Tak? Jaki przebieg zrobi ten łańcuch? 20 tys? 25?..

W Larssonie można kupiś łańcuch D.I.D. 530 O-ring 114 ogniw, za 210 zeta na fakturę. Czyli osoby zarejestrowane w Larssonie jako prowadzący działalność gospodarczą mogą w takiej cenie kupić. Trzeba zapytać kto ma możliwość i dogadać się.

Agrafka była dobra w Jawie, i to nie zawsze...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? Jaki przebieg zrobi ten łańcuch? 20 tys? 25?..

W Larssonie można kupiś łańcuch D.I.D. 530 O-ring 114 ogniw, za 210 zeta na fakturę. Czyli osoby zarejestrowane w Larssonie jako prowadzący działalność gospodarczą mogą w takiej cenie kupić. Trzeba zapytać kto ma możliwość i dogadać się.

Agrafka była dobra w Jawie, i to nie zawsze...

najmocniej przepraszam Pana Profesora że ośmieliłem się odezwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najmocniej przepraszam Pana Profesora że ośmieliłem się odezwać

 

Henio! Przesadziłeś z tą spinką, nigdy bym tego nie zrobił i musze poprzeć zdanie Pana Kulika, mimo iż rzadko przekraczam 100k/h.. Po prostu, tak lubie. Ale niekiedy ciągnę do 100km/h drugi bieg.. To jest tzw. głupota, którą chyba każdy maniak jednośladu w Sobie ma. I z tego powodu właśnie rezygnuje ze spinki. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henio! Przesadziłeś z tą spinką, nigdy bym tego nie zrobił i musze poprzeć zdanie Pana Kulika, mimo iż rzadko przekraczam 100k/h.. Po prostu, tak lubie. Ale niekiedy ciągnę do 100km/h drugi bieg.. To jest tzw. głupota, którą chyba każdy maniak jednośladu w Sobie ma. I z tego powodu właśnie rezygnuje ze spinki. Pozdrawiam!

A co ci przeszkadza ta spinka? chyba że łańcuch masz tak luźny że trzepocze jak flaga na wietrze i wali wszystkie możliwe elementy motocykla. Wtedy spinka faktycznie może się odpiąć. Przy normalnej eksploatacji łańcucha spinka jest dobrym rozwiązaniem. Jak tak się boicie agrafki to można zastosować spinkę do zakucia. A co do agrafki to może się ona wypiąć tylko w przypadku blędnego montażu. Takie jest moje zdanie a jak kto się nie zgadza to prosiłbym o rzeczowe kontrargumenty. Może się przekonam człowiek całe życie się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed założeniem spinki smarujesz ją klejem stosowanym do zabezpieczania nakrętek przed wykręceniem i nie ma prawa się wypiąć.

Luca, dałeś czadu! Heniek, skończ z tą spinką tylko lepiej dowiedz mi się ile zapłacę za komplet D.I.D w sklepie, oczywiście z zębatkami! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...