Skocz do zawartości

Ciekawostka aprilia europa 125ccm :)


Gość SASIX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witeycie obywatele forum.Posiada może ktoś z was taką aprilke.Nie ma za dużo o tym w internecie.Interesuje mnie głównie do kiedy były prod./czy to jest ten sam silnik co w RS/ zawieszenie takie same jak w RS czy tylko nie ma owiewek / są jeszcze jakieś różnice.Oooo i wrażenia z jazdy :( Dziękuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witeycie obywatele forum.Posiada może ktoś z was taką aprilke.Nie ma za dużo o tym w internecie.Interesuje mnie głównie do kiedy były prod./czy to jest ten sam silnik co w RS/ zawieszenie takie same jak w RS czy tylko nie ma owiewek / są jeszcze jakieś różnice.Oooo i wrażenia z jazdy :( Dziękuje z góry

 

Silnik to ROTAX 123 o mocy 34KM, dozownik oleju, chlodnica, zawieszenie z przodu upside-down, z tylu centralny amortyzator gazowo-olejowy wsparty na mono wahaczu, dwie tarcze hamulcowe zarowno z przodu (zacisk czterotloczkowy, tarcza o sr. 320mm) jak i z tyłu (zacisk dwutloczkowy, tarcza o sr. 230mm). Pod wzgledem zastosowanych rozwiazan technicznych niczym nie zrozni sie AF1 z owiewkami. Sprzecik bardzo zwawy. Przyspieszenie to ok. 4,5s - 100km/h, predkosc maksymalna +/- 160km/h. Srednie zuzycie paliwa wynosi ok 5,5/6l / 100km chociaz to w duzym stopniu zalezy od Twojego stylu jazdy.

Jest w miare lekka dzieki czemu winkiel czy guma nie stwnowia problemu. Z dostepnoscia czesci rowniez nie ma najmniejszego problemu.

 

Wrazenia z jazdy? mialem AF1 czyli to samo tylko w pelnej obudowie - sprzet niesamowity, taki jak ja to mowie maly dewastator :D Naprawde polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bush napisal juz chyba wszystko co ja wiem (ze strony technicznej). (Silnik jest ten sam co w poczatkowych rs)

Co do tego do kiedy je produkowano, to chyba do wproeadzenia RS czyli do 92roku, ale nie jestem pewny... postaram sie sprawdzic, gdzies na jakiejs stronce widzialem tabelke.

 

A co do moich wrazen z jazdy to sa tez bardzo zblizone. Jest to moj pierwszy motorek i jestem nim zachwycony. Jak schodzilem z niego po pierwszych "jazdach" to adrenalina ciekla mi z uszu - jest bardzo dynamiczny (zwlaszcza do 120km/h) - chociaz jak to dwusow - lubi obroty i zeby jechac musi sie krecic... Ale zmiana biegow nie jest trudna... Na razie nie wiem ile wyciaga, bo po prostu nie testowalem... nie chce aby byl to ostatni test w moim zyciu - ale 140 nie bylo problemem...

 

A propos spalania to w moim przypadku jest ono wysokie... chyba ok. 7l/100km (moze za sprawa tloka, ktory ma byc niebawem wymieniony, a moze po prostu to moj styl jazdy - dynamiczny :twisted: , a moze po prostu moja dziewczyna powinna schudnac... bo czesto ja woze i moto bardzo ja czuje - zobacze po wymianie tloka...)

 

Jakby cos Cie jeszcze interesowalo to pytaj smialo... postaram sie odpowiedziec... (wreszcie ktos zainteresowal sie "moim" moto)

 

P.S: Sorry za brak polskich liter, ale w Italii ich nie uzywaja - nawet klawiatura ma inny uklad klawiszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...