Skocz do zawartości

Gaźniki do FJ 1200


ntv650
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z uszkodzonymi membranami w gaźnikach do motorku FJ 1200A 1991r. W związku z czym mam pytanie czy nie wiecie czy może pasują tam membrany z innego motoru, a może znacie jakieś adresy gdzie mógłbym się popytać o takie gaźniki używane ( bo pewnie nikt nie sprzeda samych membran).

 

Problem jest o tyle nagły że mam rozkręcony motor, na membranach są dziurki a nowe to wydatek 265 zł x 4 co stanowczo jest ponad moje możliwości finansowe.

 

Bardzo będę wdzięczny za jakomkolwiek pomoc ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co się z nimi stało, motor kupiłem pół roku temu i dopiero teraz robiłem cały serwis, jakiś idiota pokleił je na silikon, po prostu brak mi słów.

Od pewnego czasu szukam na allegro i znalazłem tylko jedne gaźniki ale też miały membrany uszkodzone i nie wiem gdzie mam jeszcze szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprubuj tutaj:

http://cgi.ebay.de/Yamaha-FJ-1200-Vergaser...1QQcmdZViewItem

 

Albo

 

http://perso.wanadoo.es/alffazer/Home.htm

 

tips i fixes( z menu po lewej) ,nacisnij next i znajdz Carb Diaphragm repair.

 

Strona produktu który jest tam opisany.

 

http://www.plastidip.co.uk/index2.cfm?page=productIndex

 

 

To tyle ode mnie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez miałem problem w gaźniku z membraną. Były niewielkie dziury. Łatki wykonałem z rękawiczek chirurgicznych a klej dostałem od mechanika, ale jestem pewien ze zwykła kropelka również da rade. Musisz jednak postarać się tak to przykleić by nie usztywnić membrany. Tzn. mała łatka kropelka kropelki i przkleić. U mnie egzamin zdało i śmiga. Natomiast problem mam teraz z zalewającym się gaźnikiem o czym można przeczytać :flesje:

 

P.S Dziury w membranie nie przekraczały 1-2 mm :icon_mrgreen:

 

P.S 1 klej od wew. strony :D ciśnienie samo bedzie "przyklejać" łatki a klej tylko trzymał, żeby sie nie przemieszczały :)

Edytowane przez ^lunatyk^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zalewa Wam gaźniki to przyczyna będzie chyba jedna.

Nieszczelne zaworki iglicowe.Sprawdźcie je.Te części też potrafią się wypracować.

W układzie paliwa jest przecież ciśnienie które wytwarza pompka krokowa i jeśli zaworki iglicowe nie będą się szczelnie zamykać to efektem będzie nadmiar paliwa w gaźnikach.

_________________________________________________________________________________________

www.yamahafj1200.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadną kropelką, tylko klejem np. obuwniczym. Klej ma być sprężysty a nie twardy.

 

 

czysta teoria ale warto praktykować :icon_twisted:

 

ps. dętke w rowerze zawsze łatam kropelką i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby coś się z tą łatą działo ... [ żeby nie zdało egzaminu ... ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewna osoba doradziła mi klejem do klejenia szyb w samochodach, podobno nie rozpuszcza go benzyna, jest bardzo wytrzymały i do końca pozostaje sprężysty.

Nic innego mi chyba nie pozostało jak to wypróbować, bo innych gaźników nie umiem znaleźć, te na allegro też dziurawe, :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewna osoba doradziła mi klejem do klejenia szyb w samochodach, podobno nie rozpuszcza go benzyna, jest bardzo wytrzymały i do końca pozostaje sprężysty.

Nic innego mi chyba nie pozostało jak to wypróbować, bo innych gaźników nie umiem znaleźć, te na allegro też dziurawe, :)

 

 

jak skleisz złóż gaźnik palec przez wlot do cylindtra włoz i popchnij ten tłoczek z iglicą do góry ... jak wszystko zrobisz dobrze to powinnien sam opaść :> good luck :biggrin: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...