Skocz do zawartości

Jade jakies 4km i nagle gaśnie :/ (GS 500)


Arni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W gs nie ma żadnego filtra w oryginale … jest tylko standardowa siateczka w baku od kranika

 

a to w taki razie nie wiedziałem

 

zdejmij bak odłacz wezyk paliwa od gaznikow, odpal i zobacz jak leci paliwo, jesli na on i res leci przy właczonym silniku to kranik powinien byc ok, a jak nastawisz na Pri to powinno Ci sikac nie wazne czy silnik właczony czy nie

 

a nie grzebałes w czyms w czasie psotoju motocykla ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec juz pisze co sie działo.

Przyjechał do mnie kumpel , tez na gs'ce i zaczelismy rozbiorke maszyny. Zciagnałem bak i sprawdzam odpowietrzenie- ok, zciagam pokrywe gaznika-czysto, nawet bardzo. Przejrzeliśmy jeszcze kranik ni jak trzymałem bak w poziomie i przekreciłęm kranik serwisowy to paliwo zaczeło leciec tylko z tej dłuzszej rurki, ktora oznaczona była "r" wiec wyciagnałem kranik ale tam wszytsko czyste, ok wiec nie wiem co jest grane, bo ta rurka to chyba z rezerwy. Wiec mysle se- poskładam moto i odpale na rezeerwie bo wiem ze z niej paliwo dochodzi. ale krece rozusznikiem i tak z oporem zapaliła i w sumie zachowywała sie tak jak poprzednio juz - tzn. moto caly czas miało objawy niewyregulowanego gaznika, po odwinieciu gazy na max najpierw sie dławiło potem przyspieszało wiec w sumie bez zmian. Pozniej wyłaczyłem maszyne i za jaka krotka chwile chce zapalic i krecił cghyba pare razy az rozrusznik juz praktycznie nie miał sily obracac. K*** co znów? wiec wziałem i przerzuciłem akumulator z moto od kumpla, naciskam rozrusznik i.......nie ten motor! zapalił za pierwszym dotknieciem, ma rowne obroty i nie ma zadnego mulenia po mocnym dodaniu gazu. tak po prostu - zmieniliśmy akumulator i moto ożyło.

 

Nie mam pojecia czy to było przyczyna tego ze wczoraj jechałem i motor zgasł w czasie jazdy bo wyglada to teraz tak ze stary akumulator był cos nie tak ale zeby nie muiał podac impulsu na załon a wystarczyło zeby obracac rozrusznikiem? dziwne, w kazdym badz razie po zamianie akumulatora dławienie zanikło zupełnie.

 

Jutro test długodystansowy zeby potwierdzic czy to rzeczywiscie to ale wszystko wskazuje ze tak włąsnie jest.

 

PS. Konrad1f - o jakie impulsatory chodzi?

Edytowane przez Arni GS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...