Skocz do zawartości

co da szlif cylindra? (Ogar 205)


Mac_Fly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć. mam ogara 205 i jest w nim cylinder nominalny jeszcze, ale juz chyba ten nominał ma z 5-6 lat (wedłóg poprzedniego właściciela...ale wydaje mi sie ze więcej...) myślałęm zeby zrobić szlif cylindra.

Czy według was dużo to moze dać przyrostu mocy?? np. kumpel przy innym romecie wymienił cylinder na nowke i teraz ma duzo więcej mocy...

Jak to moze być w moim przypadku?

Ile kosztuje zrobienie w serwisie szlifu cylindra ? (orientacyjnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ogara szlif będzie kosztował mniej więcej tyle ile nowy cylinder(oczywiście jeśli chcesz mieć dobrze zrobione). Jak cylinder nie ma "progu", ani nie jest porysowany to olej to i wsadź nowy tłok i pierścionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty tak nigdy nie wolno robic przeciez cylinder byl "wycierany" przez stary tlok i dokupic nowy tlok bez robienia szlifu to glupota. U mnie szlif cylindra i dodatkowo dodaja odrazu nowy tlok i pierscienie kosztuje 50 zyla (do ogara 200), wiec nie wydaje mi sie to taka duza suma i oplaca sie to zrobic, a i jeszcze jedno czesto tloki polskich firm moga puchnac zaraz po odpaleniu tzn. jesli do produkcji tloka uzyto zlych materialow, ale jesli Ci razem jak bedziesz szlifa robil dadza tlok to i tak nic na to nie poradzisz. Najlepiej szlif zrob w jakims renomowanym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, nie wiem jak jest z ogarami, ale kiedyś mój kolega miał pare WueSeK i powiedziałem mu to samo(cały czas coś się sypało, powiedziałem niech zrobi raz a porządnie). Potem był na mnie z lekka wkurzony, bo niedługo po remoncie(kilkadziesiat km) wał się wygiął i tłok wyszlifował z jednej strony ok 2mm progu w cylindrze zanim stanęło na dobre. Tam zupełnie nie było sensu szlifować zmieniać cylindra, bo tego typu przygody były na porządku dziennym(a to panewka na sworzniu stanęła i tłok pękł, to pierścionek pękł kika krotnie, potem kolejny wał, albo coś wylazło na wierzch rozpruwajać karter i tak cały czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...