Skocz do zawartości

Karta z grupą krwi


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zgania ze takie dane jak grupa krwi powinny byc za darmoche tatuowane np na lewym nadgarstku juz od dziecka.W takim miejscu by sie najmniej rozciagaly i byly wyraznie widoczne. Ja sam nad tym mysle zeby na lewym nadgarstku sobei wytatuowac grupe krwi. Co wy o takim sposobie myslicie?

pozdro :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja sam zamierzm wyrobić sobie krewkartę! U nas (nie jestem HDK, ale może zacznę) kosztuje to jakieś 48 zł (szpital Wodzisłąw) w tej chwili, ale mam cynka, że będą tanieć o jakeiś 10 zł!!

 

Popieram, jak to ktoś napisał grupa krwi powinna byc w dowodzie wbita jak kiedyś! A co do szukania po kieszeniach... myślę, że staje sie to coraz popularniejsze i doktorzy będą zwracać na to uwagę i będą zaglądać do dokumentów.

 

Lepiej ją miec i zaoszczędziś w razie W (odpukać) kilka chwil na badania!

 

Pozdrawiam i oby się nie musiała nigdy przydawać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, czy ratownicy w razie czego będą patrzeć na taka kartę, bo podejrzewam że średnio. Nie będą ryzykować co by nie podać innej krwi. Gdyby to był wymóg to co innego, a tak to nie wie ratownik czy to prawda czy nie, a odpowiedzialność spadnie na ratownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informowalam sie na ten temat w RCKiK w Poznaniu i rzeczywiscie maja byc te krewkarty juz za miesiac wprowadzane, z tego co wiem dla honorowych dawcow krwi za free. Ale o tym sie juz od tak dawna mowi, ze uwierze, jak je zobacze.

pozdrawiam

Elka

 

p.s. tez jestem za tym, zeby grupa krwi figurowala w dowodzie osobistym, bo jeszcze troche i nie bedzie nas widac spod plastikowych kart.

Edytowane przez esophie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje takowe karty automatem sa wyrabiane dla osob ktore ulegly wypadkom etc. Kumpel mial dzwona na moto-w konsekwencji mial powazne zlamana noge lezal 2-3tyg w szpitalu przechdzac kilka zabiegow i taka krewkarte mu wyrobiono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ynciol,

oddaj krew to zaoszczędzisz trochę kasy i jescze czekoladę dostaniesz

 

pepe Mam małe stresy związane z oddawaniem krwi...........................jeszcze nie poleci i co:P Szacunek dla dawców :(

Kiedyś obiecałem sobie z kumplem, żę oddamy krew jak sie dostaniemy na studia, na które zdawaliśmy i......... nie dostaliśmy się hehe. Ale wkońcu się zbiorę i oddam ale nie dla jednej czekolady jak sugerowałeś :) raczej dla dwóch albo więcej hehe

 

Pozdrawiam wielkie TAK dla grupy krwi w dowodzie, a krew karte i tak wyrobie (nie ma co czekać na reakcje z góry). Bo przecież w państwie są ważniejsze sprawy np. ogrzewanie chodnika przed pałacem prezydenckim!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje takowe karty automatem sa wyrabiane dla osob ktore ulegly wypadkom etc. Kumpel mial dzwona na moto-w konsekwencji mial powazne zlamana noge lezal 2-3tyg w szpitalu przechdzac kilka zabiegow i taka krewkarte mu wyrobiono...

tez mialem wypadek, lezalem nawet dluzej w szpitalu ale nie dostalem takowej karty. z tego co wiem to tylko karte zgonu mi szykowali ale pokrzyzowalem ich plany :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...