Skocz do zawartości

łożysko środkowe wału Jawa 350


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że rozkręciłem silnik CZ 350 oglądałem luzy łożysk. Silnik 350 stary, czyli na trzech łożyskach.

 

Najbardziej padnięte jest środkowe. I tak zacząłem myśleć.

 

Jest najgorzej smarowane. Jest jedno, na środku (bo mówimy o starych silnikach, z 3ma łożyskami). Smarowanie odbywa się przez taki dzwiny wąski kanalik w karterze. Dalej mikrokropelki wpływają do tego dzwinego czoła i spływają przez otwór w okolice łożyska.

 

Teraz mi powiedzcie. smarowania tego łożyska "od boku" nie ma? Z jedej i drugiej strony pierścień? Tam nie ma simeringu? Bo wiem że w wałach TS są simeringi miedzy łożyskami...

 

Na łożyskach bocznych tam jest np luz na mieszankę między karterem i przeciwagami. Są lepiej smarowane.

 

Nie mam ściągniętego środjkowego łożyska z tymi pierścieniami. WIęc nie wiem. Ono jest szczelne? Czy z dwóch stron te pierścienie aluminuiowe zamykają łożysko?

 

CO można zrobić by było lepiej smarowane?

Bo tak myślałem:

1. Wiertarka z maleńkim wiertłem. Wwiercić otwór w czole. Z pustej przestrzeni tam gdzie śruba łączy dwie części czoła. I drugi otwór w karterze pod gaźnikiem. Można strzykawką co jakiś czas wstryzkiwać przez ten otwór w katrerze olej który by skapywał na czoło i który by spływał na łożysko. Po wstrzykiwaniu zaślepiać. Otworki małe zrobić coby nie naruszyć karteru...

2. Może jakieś otwory w czole pod strony wału? Oliwa z mieszanki co siada na ściance czoła by jakoś wkraplywała się do wnętrza czoła w miescu kanału i ściekała na łożysko?

 

Swoją drogą mikrootworki w karterze olejowe, te pod tłokiem. Można by je na początku delikatnie rozwiercić by "łapały" trochę wiecej mieszanki? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wlozyl tam lozysko walkowe zamiasat kulkowe.i powiekszyl doplyw przez ten kanalik.to lozysko musi byc sczelne przeciez obie komory korbowe musza byc od siebie szczelnie oddzielone gdyz tloki w jawie pracują na przemian.Gdyby rownolegle to inna sprawa.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wlozyl tam lozysko walkowe zamiasat kulkowe.i powiekszyl doplyw przez ten kanalik.to lozysko musi byc sczelne przeciez obie komory korbowe musza byc od siebie szczelnie oddzielone gdyz tloki w jawie pracują na przemian.

 

Też myślałem nad jakimś walcowym.

 

Co do szczelności. Tam nie ma siemeringów. Tylko takie dziwne blaszki aluminowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...