Skocz do zawartości

VOLUSIA


FILO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proponuję założyć temat dla użytkowników Suzuki VL 800 co by powymieniać doświadczenia z eksploatacji tego sprzętu.

Na początek skrzynia biegów. Dość często zdarza się , że wskakują mi międzybiegi. Czy Wam też się to zdarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie, dobrze będzie powymieniac doświadczenia. moto chyba nie jest dośc częste na naszych drogach.

 

U mnie się to zdarza, zwłaszcza między 4 a 5. Ale jest metoda. Dzieje się to tylko wówczas kiedy ostro garuje i szybko zmieniam. Jade więc i zanim wcisnę sprzęgło już jakby zaczynam przekladać dźwignię, tzn.stopa ma z nią już kontakt jakby przytrzymując ją i trzeba zdecydowanie i do końca bo jakby się nie dopinał ten bieg.

 

Mam też coś takiego jak hałas z przodu. To chyba zacisk hamulcowy, słyszałem że w Suzuki się to dzieje. Kolega wmałym sztormiaku miał to samo. Przy przejeżdżaniu przez nierówności słychać jak klekocze.

 

W ogóle planuję jakies przeróbki ale upragnione do tego celu graty cięzkie sa do znalezienia, są w stanach ale jakos nie chca mi nic wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie, dobrze będzie powymieniac doświadczenia. moto chyba nie jest dośc częste na naszych drogach.

 

U mnie się to zdarza, zwłaszcza między 4 a 5. Ale jest metoda. Dzieje się to tylko wówczas kiedy ostro garuje i szybko zmieniam. Jade więc i zanim wcisnę sprzęgło już jakby zaczynam przekladać dźwignię, tzn.stopa ma z nią już kontakt jakby przytrzymując ją i trzeba zdecydowanie i do końca bo jakby się nie dopinał ten bieg.

 

Mam też coś takiego jak hałas z przodu. To chyba zacisk hamulcowy, słyszałem że w Suzuki się to dzieje. Kolega wmałym sztormiaku miał to samo. Przy przejeżdżaniu przez nierówności słychać jak klekocze.

 

W ogóle planuję jakies przeróbki ale upragnione do tego celu graty cięzkie sa do znalezienia, są w stanach ale jakos nie chca mi nic wysłać.

No ten "hałas z przodu" przy przejeżdżaniu przez np spowalniacz też mnie wkurza. Szykałem żródła tego dźwięku, szukali w serwisie...i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie, dobrze będzie powymieniac doświadczenia. moto chyba nie jest dośc częste na naszych drogach.

 

U mnie się to zdarza, zwłaszcza między 4 a 5. Ale jest metoda. Dzieje się to tylko wówczas kiedy ostro garuje i szybko zmieniam.

 

Mam to samo , zdarza się tylko gdy chcę zbyt szybko zmienić bieg - zwłaszcz przy redukcji 2->1.

Poza tym nie narzekam , no może jedno : jesli dobrze nie nagrzeję silnika to lubi się dławić i strzelać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja troszke sie wtrace, co prawda nie Volusia, ale chodzi o ssanie.

Ksiazki pisza do 3 minut, ale jak znajomi ogladali moj film ( patrz stopka ) to powiedzieli ze i tak za dlugo.

Chyba jednak 5 minut to przegiecie, bo silnik juz wtedy strasznie na obroty wchodzi.

Podobno im krócej tym lepiej :buttrock:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi nic nie stuka i wszystko chodzi jak trzeba :buttrock: ale to pewnie dlatego ze mam kawasaki... :evil:

 

Albo po prostu tak tobą trzepie, że nie czujesz i nie słyszysz, ewentualnie stoisz z wyłączonym silnikiem;p

 

Co do ssania, u mnie to jakoś 2 min. i po sprawie. Uruchamiam i chodzi. Ubieram klamoty w międzyczasie dająć ssanie do połowy. Potem kawałek jadę na ssaniu, z 500m może, i koniec.

Edytowane przez bjoernrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja troszke sie wtrace, co prawda nie Volusia, ale chodzi o ssanie.

Ksiazki pisza do 3 minut, ale jak znajomi ogladali moj film ( patrz stopka ) to powiedzieli ze i tak za dlugo.

Chyba jednak 5 minut to przegiecie, bo silnik juz wtedy strasznie na obroty wchodzi.

Podobno im krócej tym lepiej :buttrock:

Ale w tym wypadku to ten typ tak ma. Jeśli wyłączysz ssanie za wczeście podczas jazdy silnik przerywa. Szczególnie w momentach kiedy mocniej dodajesz gazu. Poza tym przez ten cały czas stopniowo odejmujesz ssanie więc te obroty trochę kontrolujesz. Na pełnym ssaniu trzymam 30 sek do minuty, a potem połowa i tak coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak 5 minut to przegiecie, bo silnik juz wtedy strasznie na obroty wchodzi.

Podobno im krócej tym lepiej :buttrock:

No cóż ze stoperem nie mierzyłem ;-)

Jest to czas w którym : zakładam kask , okulary, zakładam i zapinam kurtkę itd. w międzyczasie zdjemuję stopniowo ssanie , aż silnik się rozgrzeje.

Gdy robiłem to krócej to występowały różne symptomy (już o tym na forum pisałem)np. silnik dławił się , czasami strzelał i musiałem trochę km przejechać by te objawy nierozgrzanego silnika znikły - tak więc wolę troszę na postoju potzrymac na ssaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakieś tam dławienie wystąpiło tylko raz. W górach byłem, nalałem wachy na orlenie w Żywcu i chyba jakieś badziewne to paliwo było, bo ani ssanie nie pomagało ani nic. Jak zalałem gdzie indziej to przeszło.

 

Ludzie, napiszcie skąd brać graty do customisingu? Chciałbym wydech, kanapę, podnóżki, gmola takiego co jest blisko silnika, nakładki na błotniki (nie jakieś tam relingi)m, light bar, kierę, opony WW.

Myślałem tez o hypku. Kręcił ktos z Was silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakieś tam dławienie wystąpiło tylko raz. W górach byłem, nalałem wachy na orlenie w Żywcu i chyba jakieś badziewne to paliwo było, bo ani ssanie nie pomagało ani nic. Jak zalałem gdzie indziej to przeszło.

 

Ludzie, napiszcie skąd brać graty do customisingu? Chciałbym wydech, kanapę, podnóżki, gmola takiego co jest blisko silnika, nakładki na błotniki (nie jakieś tam relingi)m, light bar, kierę, opony WW.

Myślałem tez o hypku. Kręcił ktos z Was silnik?

 

Myślę, że z tego silnika niewiele wykręcisz. A koszt mocnej ingerencji będzie tak duży że lepiej dołożyć i kupić moto z mocniejszym silnikiem. A gratów rzeczywiście na rynku mało i wszystkie takie same. Polecam stronę http://www.volusiariders.com/index.php tam mają trochę fajnych pomysłów ale graty trzeba zza oceanu ściągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...