Skocz do zawartości

VOLUSIA


FILO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma problem ze swoją Violą... szybko się grzeje. Czasem po 15 min jazdy po mieście załącza mu się wiatrak... poza tym słyszał opinię, że Viola chodzi najlepiej na seryjnych kominach, teraz ma jakieś przelotówki i ponoć ma problem z regulacją gaźnika... co może być przyczyną?

Czy faktycznie zdemontować te przelotówki i założyć seryjne? Aczkolwiek założył już filtr k&n więc chyba seria nie będzie dobrym wyjściem- bo przelot będzie za mały... jeśli się mylę, to sprostujcie i pomóżcie :)

 

Chodzi o VL800 '02.

mam wydechy przelotowe cobry (są głośne) i nie mam zadnego problemu z grzaniem motora, wg mnie przyczyna jest inna ale nie mam pojęcia co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma problem ze swoją Violą... szybko się grzeje. Czasem po 15 min jazdy po mieście załącza mu się wiatrak... poza tym słyszał opinię, że Viola chodzi najlepiej na seryjnych kominach, teraz ma jakieś przelotówki i ponoć ma problem z regulacją gaźnika... co może być przyczyną?

Czy faktycznie zdemontować te przelotówki i założyć seryjne? Aczkolwiek założył już filtr k&n więc chyba seria nie będzie dobrym wyjściem- bo przelot będzie za mały... jeśli się mylę, to sprostujcie i pomóżcie :)

 

Chodzi o VL800 '02.

 

To że się grzeje - to normalne - one tak mają. Niech tylko sprawdzi czy ma płyn w zbiorniczku. W końcu mamy lato:)

Co do przelotówek - wyregulować gaźnik. Ja mam cobry i nic nie trzeba było regulować ale one coś mają w środku - podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

noszę się z zamiarem zakupu VL 800/C50. Pomijając to, że prawdopodobnie jest to za duży moto dla kogoś, kto dopiero robi kat. A i wcześniej nie miał prawie żadnego doświadczenia, po wielu rozmowach z ludźmi, którzy w porównaniu ze mną zęby zjedli na 2 kółkach, usłyszałem, dowiedziałem się że podłogi w Volusi sa bardzo nisko, co utrudnia oczywiście składanie się w zakrętach. Tak, wiem że to Cruiser i że jako taki nie służy do szaleńczego pokonywania trasy a tym bardziej zakrętów, jednak fajnie byłoby mieć możliwość złożyć się trochę ciaśniej.

Czy ktoś z was próbował podnieść o parę mm czy cm rzekome podłogi? A może coś na ten temat czytał? Istnieje w ogóle taka możliwość?

Wdzięczny będę za każdą podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najpierw kup motocykl,potem trochę nim polataj a później będziesz się martwił podłogami.Znam kilku posiadaczy Violi i żaden na coś takiego nie narzekał.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech sezonów latam na Marudzie i jakoś do tej pory nie miałem okazji albo nie chciałem ciasno składac się w zakręty.Ty masz problem przed kupnem motoru ba nawet przed zdaniem prawka a na to trzeba kolego czasu i doświadczenia przede wszystkim.Ja po zakupie motoru(po 20 latach przerwy w jeżdżeniu)zastanawiałem się czy dobrze zrobiłem kupując moto(po pierwszych jazdach)a nie myślałem o ciasnych zakrętach.Powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech sezonów latam na Marudzie i jakoś do tej pory nie miałem okazji albo nie chciałem ciasno składac się w zakręty.Ty masz problem przed kupnem motoru ba nawet przed zdaniem prawka a na to trzeba kolego czasu i doświadczenia przede wszystkim.Ja po zakupie motoru(po 20 latach przerwy w jeżdżeniu)zastanawiałem się czy dobrze zrobiłem kupując moto(po pierwszych jazdach)a nie myślałem o ciasnych zakrętach.Powodzenia życzę

 

Witam:)

Niby wszystko racja, ale człowiek się cieszy, że wreszcie się zdecydował na prawko, na zakup i słucha i czyta i myśli:) Może to i nadgorliwośc, ale co zrobić, tak już chyba mam.

Nie zamierzam ganiać w zakrętach, chodzi raczej o sytuacje, kiedy trzeba się złamać ze względu na jakąś sytuacje wymuszoną. Pewnie jeszcze nie raz zapytam o cos, co dla was - wyjadaczy - okazać się może śmieszne, ale skoro jesteście na tym forum, to już się chyba przyzwyczailiscie do takich pytań a z tego co widze - czasami nawet coś odpowiecie - również takim świeżakom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, przywitałem się już w innym dziale :flesje:

 

Kupiłem Volusię 800 z 2007 roku, z przebiegiem 3000 km'ów. Goła, ale taka mi się podoba :icon_mrgreen:

Może skuszę się na lightbary i ewentualnie sakwy, na razie kasa idzie na ciuch :icon_mrgreen:

Poczytałem temat, skopiowałem linki i mam pytanie- gdzie części kupować? Przy obecnych cenach $ w USA nieźle, z kolei E słabo, coś w u nas sprawdzonego?

Pozdrawiam

post-57492-0-96961400-1316976862_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam ganiać w zakrętach, chodzi raczej o sytuacje, kiedy trzeba się złamać ze względu na jakąś sytuacje wymuszoną.

 

Witam,

 

Z tego co widzę na zdjęciu, to nie masz się co martwić o szorowanie podestami - pierwsze ewentualnie wykrzeszesz iskry z gmola :biggrin: A na poważnie - kończę drugi sezon Marudą, mam również nisko zamontowany gmol i nawet się nie zastanawiam, czy będzie mi on przeszkadzał przy składaniu się, więc daj sobie spokój z przeróbkami i ciesz się ze swobodnej jazdy :crossy:

 

Pozdro i szerwokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przywitałem się już w innym dziale :flesje:

 

Kupiłem Volusię 800 z 2007 roku, z przebiegiem 3000 km'ów. Goła, ale taka mi się podoba :icon_mrgreen:

Może skuszę się na lightbary i ewentualnie sakwy, na razie kasa idzie na ciuch :icon_mrgreen:

Poczytałem temat, skopiowałem linki i mam pytanie- gdzie części kupować? Przy obecnych cenach $ w USA nieźle, z kolei E słabo, coś w u nas sprawdzonego?

Pozdrawiam

Gratuluję zakupu.A co do części to co masz zamiar robic przy swojej Violi?Bo nie wygląda na potrzebującą pomocy :icon_mrgreen: a części eksploatacyjne typu filtry,klocki i płyny ustrojowe powinieneś dostac bez problemu w Opolu albo poszukasz w necie.Pozdrowienia :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przed zimą to nic :icon_mrgreen: ,ale po zimie to zestaw płyny plus filtr, przewody hamulcowe w opolocie i klocki no i ubieranko, ale małe: lajtbary, sakwy, bagażnik na miejsce siodła i takie tam frędzle :icon_mrgreen:

Bardziej chodzi mi o sprawdzone miejsce gdzie w Opolu kupować albo w necie( eksploatacja)?

 

Co do Volusii- w dowodzie jest wpisane Suzuki VL 800 Intruder :icon_biggrin:

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...