Skocz do zawartości

VOLUSIA


FILO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoją Yamaszkę mam ze Stanów jest metryczna i miała komplet kluczy pod siodełkiem.A Japonia to Japonia nieważne skąd pochodzi,choć podobno te z Ameryki są troszkę lepsze.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- szukałem i nie znalazłem manuala i serwisówki, ale jakoś nie rzuciły mi się w oczy.

 

udało sie znaleźć serwisówkę, ale w DE, a ja po ichniemu ni w ząb :/ poratuje ktos w jakims cywilizowanym lengłyczu???? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich. mam pytanko. jestem posiadaczem suzuki volusi 800 jeżdżę nią od roku i cały czs wydaje mi się że skrzynia biegów chodzi zbyt głośno. wymieniłem tarcze sprzęgła i nic się nie zmieniło.jedynka i dwójka wchodzą dość cicho (nie zawsze) następne wchodza ze zgrzytem. mechanicy mówią że ten typ tak ma. może ktoś z was podpowie mi co można zrobić coby było ciszej. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Co do kultury pracy skrzyni biegów w Volusi faktycznie można mieć sporo zastrzeżeń, ale bardzo dużo zależy od samej techniki włączania biegów. Trzeba to robić zdecydowanie i powiedziałbym - unergicznie , synchronizując przy tym prędkość jazdy i obroty silnika. Nie bez znaczenia jest także rodzaj (marka) oleju jaki Kolego stosujesz. Osobiście przetestowałem i Castrola i Mobila i nie byłem zadowolony. Aktualnie jeżdżę na pólsyntetyku Motul 10W40 i wydaje mi się że jest nieźle. Pozatym musisz przed ruszaniem po dłóższym postoju rozkleić sprzęgło. Poprostu włącz jedynkę i na wyciśniętym sprzęgle przepchnij moto ok. jednego metra . Napewno przy ruszaniu nie będzie szarpało. I pamiętaj - energicznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za rady. jeżdżę też na Motulu i też mi się wydaje że skrzynia troszkę lepiej na nim pracuje. ostatnio zwróciłem uwagę że jeśli zmieniam biegi czekając aż motor zejdzie z obrotów jest znacznie ciszej. no ale wiadomo jak jest w życiu czesto chce sie moto wkrecić szybko i wtedy skrzynia chodzi jak sieczkarnia. myślałem że może synchronizatory,ale jeśli mówicie że ten typ tak ma,no to cóz trza tak śmigać. jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zerknij

 

przeglądając dziś aukcje rzuciły mi sie w oczy 2 ogłoszenia

 

tylko jedno z nich miało chorą cenę za przesyłkę ~950 $ :buttrock: :) :icon_eek: :icon_eek:

 

Najbardziej by mi pasowała zamiana z kimś na oryginały - poszukam jeszcze w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy Volusii ;)

Sprzęcik wymaga jeszcze co nieco ubrania ale i tak jest cacy :)

 

U sprzedających mam jeszcze obiecane spacerówki, problem polega na tym że brakuje jednego uchwytu - obejmy na gmol. Pytanie - czy czegoś takiego warto poszukać np. na motobazarze czy lepiej gdzieś dorobić? Jeśli dorabiać, to czy ktoś może polecić jakiś warsztat w wawie albo w okolicy?

 

Pozdrawiam wszystkich :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje jednego uchwytu - obejmy na gmol

 

poszukam u siebie, coś powinienem mieć. Kwestia tylko czy rozmiar będzie pasował.

sprawdzę jeszcze, ale chyba są.

 

Jak będą, to postaram się je mieć w poniedziałek w pracy, więc jak chcesz to zapraszam w okolice Promenady. Odezwij się wcześnien na priv.

 

a jak Ci się mocno śpieszy, to pogadaj z chłopakami z Tarboru przy Kijowskiej.

 

 

 

BTW

 

na jakiej wysokości macie pomontowane spacerówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...