Skocz do zawartości

Zakup kasku z USA a koszta...


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taka sprawe... Chce kupic kask motocyklowy na amerykanskim ebay'u, kupi mi go ktos mieszkajacy w USA i wysle mi go do Polski jakas tam przesylka morska :banghead: Kask bedzie nowy, kosztuje kolo 400$, jak to trzeba wyslac by nie dowalili mi do tego cla, vatu czy costam? Dla mnie nie musi to miec pudelka, metek itp, wazne zeby dotarlo i by mnie to wynioslo tyle co na aukcji + koszta przesylki ;) Prosze o pomoc, szczegolnie bedzie nieoceniona pomoc osob ktore juz przez to przeszly...

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest szansa, ze celnik uzna, ze moze to sprawdzic ? :icon_twisted:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos zerwie metki i dopisze w deklaracji ze uzywane. Zapakuje w jakichs przy[padkowy karton(tylko nie po alkoholu). Oryginalne pudlo z workiem(jesli to suomy to masz worek do kasku) metkami i td poslac inna paczka, na inny adres. Zawsze mozna dolaczyc rachunek za cos innego niz w rzeczywstosci a dokaldniej jego kopie. Oryginal dowodu zakupu wyslac z innnymi gratami. Wysylajacy moze zdjac szybke, side covery i tez wyslac z innymi gratami w oddzilenej paczce. Sposobow na wykombinowanie jak uniknac cla jest wiele :buttrock:

 

ps. nie zycze wizyty na poczcie na ul.laczyny :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom jak cie cło skasuje to w sumie wyjdze 400$ + około 30%. Jakbyś nie wiedizał to cło jeszcze licza nie tylko od kwoty wartości przedmiotu, ale od cąłośći czyli kask 400$ wysyłka 40$ i cło licza od 440$.Na pewno zapłacisz 22 vatu i do tego dojdzi cło (roznie 3,54%; 5,5%; 7,5%; 9%). Najbardziej legalna sprawa na ominiecie cła to:

1.niech twoj znajomy kupi kask za 400 $

2.niech go twoj znajomy wystawi na ebay za 30$

3. niech go kupi jakiś jego ziomuś, albo ty jak masz konto na ebay (tylko odrazu coby ktos inny nie podwędził takiej okazji)

4.Jak paczka przyjdize i zatrzymają na cle to dostarczasz rachunek z ebay i z Paypall na kwote 30$+ wysyłka 25 $ i masz płacone cło od 55$ czyli w najgorszym przypadku 30zł.I wszystko jest legal.

troszke zachodu , ale jest to wmiare legalne i masz dowody z ebay i paypall ze tyle dałeś.

Ja tak juz robiłem, a z doświadczenia wiem ze nie wszystko zatrzymują na cle, a czest nawet paczki nie otwierają tylko proszą o fakturke z paypall i clą na podstawi tego.

Nie proboj robić wałka ze przeslesz fakture z ebay i wyedytujesz cene i zmienisz na mniejszą, bo tam jest link i pełny adres aukcji wiec jak bedą chcieli odnaleść to odnajdą, a wtedy ZONK.

Gifty sa chyba do 50 $

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nom jak cie cło skasuje to w sumie wyjdze 400$ + około 30%. Jakbyś nie wiedizał to cło jeszcze licza nie tylko od kwoty wartości przedmiotu, ale od cąłośći czyli kask 400$ wysyłka 40$ i cło licza od 440$.Na pewno zapłacisz 22 vatu i do tego dojdzi cło (roznie 3,54%; 5,5%; 7,5%; 9%).

 

Jesli chodzi o clo to to sie zgadza tak sie to nalicza.

 

Ja mialem podobny problem tylko ze bylem w stanach i tam wsyztsko pokupowalem a przed wyjazdem do polski wyslalem wszytsko wielka paczka morska ( byly tam dwa kaski dwie kutrki motocyklowe buty spodnie motocyklowe i milion innych piedoł ). Od wiekszosci rzeczy pozdejmowalem orginalne metki ale ale i tak musialem zaplacic clo od kaskow i kurtek moto ( fakt ze od podanej przezemnie wartosci ;) ). Kurtki byly zapakowane nieorginalnie ale kaski i orginalne kartony i nawet z folia na szybie.

 

Mozesz wiec zapakowac je mniej orginalnie pozdejmowac wszystkie metki i folie i zabezpieczenia ale na ile to pomoze to jest jedna wielka zagadka !!

 

dodam ze na paczce oczywiscie bylo napisane ze " rzeczy uzywane " i takie tam teksty ale jak celnik postanowi otwirzyc paczke i wyjmie ten kas i zobaczy jego stan to pewno jakis wniosek wyciagnie z tego widoku:/

 

Tak wiec jesli o to chodzi to ja po wszytskich doswiadczeniach stwierdzam ze to jest jedna wielka loteria mozesz zaplacic ale nei musisz moze sie uda moze nie.

 

pozostaje mi tylko zyczyc powodzenia :icon_twisted:

 

Ruleś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. nie zycze wizyty na poczcie na ul.laczyny :notworthy::D

 

Stary zrób wszystko co piszą, żeby nie trafić na łaczyny - gift, bez rachunków, metek, itp. Od 2 miesięcy załatwiam z nimi z łączyny 3 przesyłki z Japonii, i zawsze jakieś kurna problemy - mimo tego, że angażuję agencję celną. Ale ja już się tak z nimi bujam od kilku lat to przywykłem do tych prukiew co odbierają telefony mlaskając kawałkiem salcesonu do słuchawki.

 

Życze powodzenia, ja będę ściągał buty z USA więc czeka mnie to samo. :icon_razz: :biggrin: :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jeden problem z samym zakupem na ebay:

Chce kupic cos z usa, zaplacic paypalem wiec co musze zrobic? Konto mam na siebie, paypala na ojca (nie mam karty kredytowej). Jak wygram aukcje kup teraz, to wybiore przekierowanie na paypal i tam bede mogl bez problemu zaplacic z konta, ktore nie jest "moje" ? Czy musi byc miedzy nimi jakas zbieznosc? Nie wiem, nick, adres czy cos? Bo jesli chodzi o wysylke, to sprzedajacy zgodzil sie to wyslac do USA do rodziny, ktora mi to przywiezie przy najblizszej okazji. Prosze o pomoc, bo nie moge nigdzie znalezc odpowiedzi na to pytanie.

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...