Skocz do zawartości

czy kupic moto który długo stał??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki, dziś wylałem olej z silnika - był czarny ale nie wyglądał źle, nie był gęsty itp

 

prysnąłem do środka cylindrów wd40 (wiem, to nie nafta, ale też powinno pomóc ) na pierwszy rozruch ;)

 

z tego co widziałem króciec ssący jest lekko spękany ze starości, hamulec przedni jest słaby.

przynajmniej opony wyglądają jak nowe :)

 

mam utrudnioną prace bo mam do dyspozycji jedynie chodnik w mieście, :)

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

wlałem dziś świeży olej, założyłem akumulator od gsxr ( w poprzek się mieści), sprawdziłem gaźnik i króciec i na tym 11 letnim paliwie motor zapalił ;)

 

ładnie chodzi, dziś po 20 latach pierwszy raz rozpakowałem klucze które były w miejscu akumulatora, cały komplecik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam możliwość kupna yamahe virago 250cc za 200euro ( 850zł) który stał 11 lat z czego ostatni rok na dworze i śruby przyrdzewiały..

 

motor ma org. 11 tys km, co o tym sądzicie? jakie mogę miec problemy z silnikiem ?

 

w baku nie ma rdzy

nie ma takiej możliwości...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, to o bak chodzi- nie ma nawet minimalnie rdzy, w środku jak nowy bak, moto stało z może 2 litrami paliwa tylko.

 

trzeba wziąć pod uwagę ze motory z tamtych lat były z lepszych materiałów wykonane, mój gsxr tez nie ma rdzy w baku,

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 lat to szmat czasu, jedyny warunek,że zbiornik był zalany do pełna i tak stal sobie i stal ale z kolei to paliwo ze zbiornika samo już by nie wyleciało przez kranik. Widziałem różne zbiorniki już po kilkuletnim postoju, 3 lata z reguły wystarczą a np. w warunkach UK rok by bak zaatakowała rdza...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie gadaj, moja Suza stała prawie rok czasu pod szmatą u kolesia w ogródku, a nie ma ni za dużo rdzy, ani nic innego się nie działo. Ze mną przejeździła całą zimę bez jakiegoś specjalnego traktowania i ogólnie ma się dobrze ;).

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...