Skocz do zawartości

Podnóżki Bandit '97


xenon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przy swoim sprzęcie podnóżki LSL. Mam problem z tylnymi a właściwie z ich mechanizmem zatrzaskiwania :( (standardowo sprężyna -> kulka -> otwór) Problem polega na tym że najwyraźniej od początku nie były solidnie zamontowane przez poprzedniego właściciela. Teraz w miejscu nominalnego otworu w podstawie podnóżka pojawił się wytarty, kieżycokształtny łuk, kulka przemieszcza się gdzie jej się podoba a podnóżek tańczy razem z nią niemiłosiernie się przy tym tłucząc :flesje:

 

 

:icon_biggrin:

chciałem zapytać o pomysły naprawy jakie wam przychodzą do głowy. w moim modelu podstawa podnóżka jest integralną częścią ramy więc jej wymiana odpada :(

myślałem o zaspawaniu całości razem z otworem, potem wiertarka, szlifierka...

 

dostępne narzędzia: spawarka elektrodowa, spawarka MIG, palnik acetylenowy :P i inne :notworthy:

Edytowane przez xenon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przy swoim sprzęcie podnóżki LSL. Mam problem z tylnymi a właściwie z ich mechanizmem zatrzaskiwania :( (standardowo sprężyna -> kulka -> otwór) Problem polega na tym że najwyraźniej od początku nie były solidnie zamontowane przez poprzedniego właściciela. Teraz w miejscu nominalnego otworu w podstawie podnóżka pojawił się wytarty, kieżycokształtny łuk, kulka przemieszcza się gdzie jej się podoba a podnóżek tańczy razem z nią niemiłosiernie się przy tym tłucząc :buttrock:

 

 

:crossy:

chciałem zapytać o pomysły naprawy jakie wam przychodzą do głowy. w moim modelu podstawa podnóżka jest integralną częścią ramy więc jej wymiana odpada :(

myślałem o zaspawaniu całości razem z otworem, potem wiertarka, szlifierka...

 

dostępne narzędzia: spawarka elektrodowa, spawarka MIG, palnik acetylenowy :P i inne :icon_mrgreen:

 

ja za spawanie podnoszki dalem zubrowke:) wiec nie baw sie w domu tylko idz do kogos kto ma odpowiedni drut i gaz w spawarce ladnie ci to zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobic to w ten sposób ze pomiędzy bok podnozka a podstawe wkładasz podkładke z twardej gumy np takiej jak uszczelka grzybka od zaworu w wodociągach. Naturalnie pomiedzy podnózkiem i podstawą musi byc troche miejsca. Potem składasz to na siłe wciskajac wszystkie elementy i skręcasz śrubą zamiast kołka z zawleczka. Guma nie pozwala sie otwierac podnózkowi samodzielnie i nic nie drga i brzęczy a przy tym łatwo sie otwiera. Mam taki patent u siebie w moto zrobiony przez poprzedniego właściciela i jest ok. Z tym ,ze otwor na srube w podnózku nie był u mnie wyrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...