Skocz do zawartości

Honda XX - pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazje zakupić XX-a rocznik 2000. Motocykl na który choruje już ładnych kilka lat. Mam jednak wątpliwość co do sztuki którą mam na celowniku, a dokładnie nie posiada katalizatora, która ten rocznik posiadac powinien. Własciciel twierdzi iż motocykl sprowadzony jest z Angli i że wydech jest oryginalny. Czy jest mozliwość by nasi sąsiedzi z wysp go nie montowali w roczniku 2000?? Ponizej zamieszczam link

 

http://moto.allegro.pl/item155356666_honda..._gsx_r_zx_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacna maszyna :banghead:

 

Poczytaj sobie o XX na:

 

http://www.scigacz.pl/Uzywana,Honda,CBR,11...kbird,1624.html

 

Może tak być iz jest wyprodukowany w końcówce 1999 lub na początku 2000 i stąd te 164 KM i brak katalizatora. Aczkolwiek to jest mało istotne nie zależnie od tego czy w CBR 1100 XX masz na pokładzie 164, 150 czy też 152 KM to zapiernicza to jak diabeł :smile:

 

Poszukam jescze co i jak i postaramk sie udzielic dokładnej odpowiedzi wkrótce :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest to moto z 1999 zarejestrowane w 2000 roku. Anglicy do papierów wpisują rok rejestracji a nie produkcji. Ja przywiozłem sobie kiedyś CBR600F4 z Wysp. Jedyna data jaka widniała w papierach to był czerwiec 2000. W Polsce po dokładnym sprawdzeniu nr ramy i silnika rzeczoznawca orzekł, że jest to moto z 1999. To by wyjaśniało brak kata i 164KM. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grochu ja bym sie chyba na niego zdecydowal :wink: To swietne moto sportowo-turystyczne i bedzie sie sprawdzalo.Motocykl prawie idealny.Rocznik az tak duzy nie jest,chociaz 7 lat to juz cos,no ale moto juz jest chyba z XXI wieku :bigrazz: Co do mocy to róznicy duzej nie ma miedzy tymi trzema mocami.Jezeli jest nawet z 1999 roku to wlasciwie mozliwe ze nie mial katalizatora :smile: Cena jest w miare dobra,jezeli masz zgromadzone i chorujesz na XX to bierz :)

 

PS Jezeli jest z Anglii to nie zapomnij przelozyc kierownicy :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca cos sciemnia,

jezeli moto ma 164KM to nie jest na wtrysku, tylko na gaznikach,

a jezeli jest na wtrysku to ma 150KM.

Jezeli nie ma katalizatora, to jest na gazniku, bo wtryski mialy od poczatku produkji katalizator, i spelnialy norme Euro2.

Porozmawiaj ze sprzedawca.

A to ze XX jest dobrym motocyklem, nie podlega dyskusji.

Przy tym przebiegu zwrocilbym uwage przy kupnie na;

 

- lancuszek rozrzadu (halasy?)

- Lozysko glowki kierownicy (luzy,"przeskakiwanie")

- Regulator napiecia

 

Reszta jest napewno w porzadku.

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał kupuj wkońcu upragnioną maszyne bo sezon się zbliża szybkimi krokami,a może już się zaczoł,albo jeszcze nie skończył :banghead: .

W każdym razie powodzenia i pochwal się jak juz zakupisz :wink:

 

Pzdr

 

Jutro jade z mechanikiem mam nadzieje na ostatnie ogledziny. Jesli wszystko bedzie ok, w niedziele bedzie stał już w moim garazu. I zapraszam Cie Zomb na wspólne polerowanie;-)

 

SirAdam, jest wiele prawdy w tym co piszesz ale chyba nie do końca. Motocykl ten ściągniety został UK, na tamten rynek podobno model ten wychodził bez katalizatora do rocznika 2002r, ale był juz na wtrysku zachowując moc 164 koni. Moge się mylić ale tylko jeśli przeinaczyłem słowa które dziś usłyszałem od "jednego" speca od min.tych motocykli a przy okazji takze forumowicza, którego pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Grochu. Mam XX z 98 jak zauważyłem pulpit jest identyczny jak w mojej. Z tego rocznika powinien być wyświetlacz ciepłokrystaliczny. Jeżeli jest na gażnikach to sie ostro targuj, ja za swoja dałem 14tyś. Pozdr.

Nieprawda - sa wersje na wtrysku ze starymi zegarami - wersja z wyswietlaczami jest od 2001 w góre. Ja mam 2001rok i wiem dobrze od którego roku jest na wyswietlaczach bo troche tych sprzętów obejrzałem.

Edytowane przez flisert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...