Skocz do zawartości

Osłona blaszki w dolnej części baku


dżej_si
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jeśli temat bardziej pasuje do mechaniki, proszę go tam przenieść.

 

Jakiś czas temu zdemontowałem bak, żeby go oddać do malowania. Pod spodem baku "leci" z dwóch stron blaszka, na którą była z jednej strony założona taka ni to plastikowa, ni to gumowa osłonka. Właściwie były dwie osłonki, jedna prosta i długa, druga krótka i lekko zakrzywiona. Jednakże obydwie były założone na blaszkę z jednej strony baku. Z drugiej strony blaszka była nieosłonięta. Ponieważ wydawało mi się, że osłonka powinna być z dwóch stron, zadzwoniłem do poprzedniego właściciela, ale ten zarzekał się, że nigdy nie demontował baku, tak więc możliwość ich zgubienia raczej odpada. I teraz pytanie: czy rzeczywiście ta osłonka (osłonki) powinna(y) być z jednej strony?

 

Przepraszam za być może mało precyzyjne określenia, ale nie wiem jak nazywają się poprawnie te elementy.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Jeżeli piszesz o osłonkach zlokalizowanych na rancie baku pod spodem po prawej stronie to są faktycznie 2 sztuki jedna przy stacyjce, druga w miejscu gdzie dochodzi przewód WN do świecy tylnego cylindra... a generalnie chodzi o to by przewód ten pod wpływem wibracji silnika nie został uszkodzony o rant baku... przy stacyjce zaś ma pewnie chronić przed obijaniem breloka kluczyka o rant...

 

...mam nadzieję że o te osłonki chodziło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...