Skocz do zawartości

Co lepsze derbi senda r czy yamaha dt 50/80?


trajka66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ej' date=' Słabek z całym szacunkiem ale od kiedy DT 80 z lat 94/96 jest chłodzona powietrzem i nie ma tarczówki z przodu???!!!! A o podwoziu nie będe tu wspominał bo ma większe skoki niż Senda...[/quote']

 

widziałem Yamahę z 92 roku, która miała z przodu bemben więc wywnioskowałem taką tezę. a co do skoków zawieszenia to nie musisz tego komentować :) po pierwsze za miękkie sprężyny na kirowcę powyżej 55 kg i niestety mniejsze skoki zawieszeń niż w Sendzie. Senda z przodu ma 280mm, a z tyłu 250mm... tak serio to nie jestem w stanie podać Ci ile ma Yamaszka Dt, ale jestem przekonany, że może mieć co najwyżej taki sam skok zawieszeń, jeśli nie mniejszy. Siedziałem na najnowszej Dt50R w salonie Yamahy i mimo, że ważę 60 kg sprzęcik potrafił pożądnie uśiąść już po moim ciężarem... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

Panowie nie ma sensu rozpatruwac co lepsze.Jest za to sen rozpatrywac co kupić.Bo przeciez obydwa motorki sa jakby z innej półki.I tak kupno nalezy dostosowac do indywidualnych potrzeb.Jesli jestes niski ,bo masz tam nascie lat to wez sobie sende.Jesli podoba Ci sie bardziej crossowy wyglad wez sende,bo dt to enduro.

I nie ma sensu porownywac tez 80 i 50 cc.Słabek napisal ze jak siedzial na dt50 r to sie ugieła.A teraz usiądz na dt 80.To jest moto wiekszy,ciezszy.Ja waze 82 kilo i juz nastolatkiem nie jestem a nadal ujezdzam dt80.Malo tego nikt z moich znajomych nawet nie przypuszczal ze to 80.Mialem kiedyc etke 250 to mowie szczerze ze przy dt80 etka to maleństwo

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam miałem etkę 250 (co praawda tylko miesią, bo potem zroibła się z niej naklejka na bocznych drzwiach matiza :)) i wydaje mi się, że jest troszkę większa. na Dt siedzi się zdecydownie pewniej niż na etce, masz lepiej wyprofilowany bak i wygodniejsze siodło i to własnie może sprawiać, że wydaje Ci się większa Yamaszka :) aq wracając do Sendy to faktycznie, bardziej przypomina motorek crossowy niż Dt-ka... jest dużo węższa, ma węższe siedzenie i trochę lepiej wyprofilowane przednie owiewki co zapewnia lepszą możliwość manewrów w zakrętach :) Dt bardziej pasuje mi na turystyczne enduro niż na crossa... jednak w tej klasie Dt i Senda górują :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dot. Yamahy DT 80 - czy oplaca sie kupic takowa za 2700 zl?? rocznik 89' stan podobno dobry.....pozdro

 

jesli jest zarejstrowana na motorower i ma papiery oraz silnik dobry to sie oplaca jesli to lc2 a jesli lc1 to z 300zeta nizej

a i jeszcze do Słabka za ciula w dt niemasz wygodniejszego siedzenia niz w mz, mnie boli dupa po 10km na asfalcie, pomaga wylozenie nog na kierownice :) a co do tego co lepsze derbi czy dt to niebede sie wypowiadac, wiadomo kazdy broni swojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze do Słabka za ciula w dt niemasz wygodniejszego siedzenia niz w mz' date=' mnie boli du*a po 10km na asfalcie, pomaga wylozenie nog na kierownice :) a co do tego co lepsze derbi czy dt to niebede sie wypowiadac, wiadomo kazdy broni swojego[/quote']

 

więc powiem Ci, że etka ma bardzo wygodne siodło w porównaniu do najnowszej Dt. :) ja na starej nigdy nie siedziałem, ale po zdjęciach widzę, że kanapa jest dużo szersza niż w Sendzie i wydaje się dużo wygodniejsza... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DT 80 LC II z '88 i kanapa jak dla mnie jest bardzo wygodna i przestronna, mam 175cm wzrostu i jechałem z kumplem który ma 184cm podróżowaliśmy tak po leśnych bezdrożach przez 1,5 godziny (a tras wcale nie była taka prosta) i jechało nam sie bardzo wygodnie i nic nikogo później nie bolało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam 183 cm i siedzenie w Sendzie na dłuższe asfaltowe wypady jest naprawdę bardzo nie wygodne... za to w terenie jest po prostu wymarzone :lol: bardzo łatwo można sie na nim ,,gibać" w zakrętach na obie strony co znacznie ułatwie pokonywanie ostrzejszych łuków 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepsza będzie yamaha dt 80 !!

1.Wygląda masywniej(jak dla mnie),jak rasowe enduro

2.Lepsze osiągi

3.Większy moment obrorowy

4.Jak jest możliwość rejestracji na motorower to bez zastanawiania się wybieram DETKE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...