Skocz do zawartości

Probldem z Fireblade 900(akumulator)


WATERBLADE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pisze o AGM tylko kwasowym z odpowiednim rodzajem hermetyzacji cel. Takie aku są powszechnie stosowane w puszkach. Poziom najcześciej powinien byc ok 10mm ponad płyty . Poniewaz takie akumulatory nie sa w 100% hermetyczne zawsze woda z nich odparowuje.

Woda odparowuje takze z żelu w żelowkach i mozna ja uzupełnic po przez demontaz pokrywki i gumowych koreczkow. Takie zjawisko jest powszechne w starszych zelówkach w ups-ach. Wszystko zalezy od konstrukcji samego akumulatora.

Owszem są takie z fabrycznie zalanymi tworzywem celami a wiec nie rozbieralne i taki aku niestety po wyschnieciu czeka wymiana.

AGM teżjest akumulatorem kwasowym z tym ze elektrolit jest uwieziony w porowatym materiale tworzacum przekładki płyt. Woda wiec w nim równiez wystepuje.

 

OK, masz rację, tylko jak to sie ma do problemu kolegi z akumulatorem w CBR 900 ? ;)

W AGM nawet w chwilę po zalaniu elektrolitem nie widać "poziomu" więc jak chcesz uzupełnić poziom wodą? :)

 

P.S. Tak na marginesie to od kilku lat jeżdżę do Olecka na wakację (dokładnie do Dobek), w ramach forumowej integracji można by było coś ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, masz rację, tylko jak to sie ma do problemu kolegi z akumulatorem w CBR 900 ? :biggrin:

W AGM nawet w chwilę po zalaniu elektrolitem nie widać "poziomu" więc jak chcesz uzupełnić poziom wodą? :D

 

P.S. Tak na marginesie to od kilku lat jeżdżę do Olecka na wakację (dokładnie do Dobek), w ramach forumowej integracji można by było coś :biggrin: :crossy:

 

Latem ,czemu nie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten gść jest nawe wart wylizania stóp, skoro potrafi do żelowego dolewać wody....

Człowieku i jescze rozgłaszasz to publicznie ?????

Tego już całkiem nie kapuje, albo nie wiesz co piszesz albo....

dopowiedz sobie sam.

Pozdro

 

Owszem ale nie był to akumulator rozruchowy wiec nie wiem jaki max prad był w stanie oddać. Całkowicie padnietego akumulatora udało sie uruchomic bez problemu.

Zresztą co ja się bede produkował , poczytaj tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic396537.html

Nie tylko mnie udało sie zregenerowac zelowke.

Zgoda ale sądze że temu aku pomogło rozładowanie, naładowanie i kilka takich cykli. A dolanie wody ???? raczej ma negatywny skutek.

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemasz. Mam fajera z 96. U nas w bandzie są 3 fajery z moim. kolega ma 99 i jest to samo. U mnie też to samo było. Postał pare dni i zakręcił i po wsztstkim. Rozrusznik zbierał iskrę i zalało. Świece do wyrzucenia. Ja nie wymieniłem akumuleatora. Mam go do tej pory. Z tym że po dłuższym staniu od razu zanim odpale pod prostownik. A jak już normalnie jeżdże to pali dobrze. Możez zaiwestować w akumulator. Nie jest to droga rzecz. Pozdrawiam. Zapraszamy do Suwałk, daleko niemasz. Wiem prawie wszystko o fejerze, swojego naprawiałem sam. Mam serwisówki. Jak w czymś będe mógł ci pomóc to na gadu pytaj 4397794.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz. Mam fajera z 96. U nas w bandzie są 3 fajery z moim. kolega ma 99 i jest to samo. U mnie też to samo było. Postał pare dni i zakręcił i po wsztstkim. Rozrusznik zbierał iskrę i zalało. Świece do wyrzucenia. Ja nie wymieniłem akumuleatora. Mam go do tej pory. Z tym że po dłuższym staniu od razu zanim odpale pod prostownik. A jak już normalnie jeżdże to pali dobrze. Możez zaiwestować w akumulator. Nie jest to droga rzecz. Pozdrawiam. Zapraszamy do Suwałk, daleko niemasz. Wiem prawie wszystko o fejerze, swojego naprawiałem sam. Mam serwisówki. Jak w czymś będe mógł ci pomóc to na gadu pytaj 4397794.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...