Skocz do zawartości

wydech intruder


bodman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

84 rok specu to jest ostatni rok produkcji 123 i w tym roczniku wystepują różne anomalia . Podam Ci przyklad takiego zjawiska 124 bez skóry i klimatyzacji z 3 litrowym silnikiem benzynowym .Widziałeś kiedys podobne cudo?? Zapewne nie.W poprzednim poście cały czas odnosilem sie do mesia z 2,4 litrowym silnikiem diesla a nie benzynowym a to jak chyba sam wiesz :buttrock: jest zasadniczą rożnicą.Sam zresztą napisaleś że można tam sobie zamontować rożne bajery w tz. opcjach bo w benzynie wystepują one w podstawowej wersji ktora wychodziła z fabryki.Pojmujesz różnice :wink: 2,4D podstawowe wyposażenie to jest to co napisalem a Ty raczyłes zacytować(nie zaskomplikowane?)

Miszczu wyraźnie pisałeś o możliwości złożenia mesia z części nowych (chyba się czepiam :crossy: ) a teraz jest mowa o "zdrowym" szkielecie więc ..........czegos nie rozumiem.Dla mnie "zdrowym znaczy z rozbiórki :banghead:

Co do mojej wiedzy na temat mercedesów......no coś tam wiem od 12 lat jeżdże tą marką ale gdzie mi do wiedzy takiego miszcza jak Ty :icon_razz: Różnica jest taka ....ja jestem użytkownikiem Ty pasjonatem ,nie lubię jak ktos wciska innym kit o swoim hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki bodman :biggrin: temat wyraźnie zszedł na psy tfu.... na meśki .Wybacz :icon_mrgreen: :icon_razz:

się przecież nie gniewam, ale browar to mi obowiązkowo wisicie... Jasło-Stalowa Wola, rzut beretem (moherowym) :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

84 rok specu to jest ostatni rok produkcji 123 i w tym roczniku wystepują różne anomalia .

Ostatnim rokiem produkcji ws123 byl 1985 - mialem taki rocznik :icon_mrgreen:

 

Podam Ci przyklad takiego zjawiska 124 bez skóry i klimatyzacji z 3 litrowym silnikiem benzynowym .Widziałeś kiedys podobne cudo?? Zapewne nie.

W124 bez klimatyzacji to dosc czeste zjawisko, niezaleznie od typu silnika

A takie cos jak podales wyzej widzialem i to nie jeden raz

 

W poprzednim poście cały czas odnosilem sie do mesia z 2,4 litrowym silnikiem diesla a nie benzynowym a to jak chyba sam wiesz :( jest zasadniczą rożnicą.

Wyjasnie nie tyle Tobie, co innym jedna sprawe: w przypadku MB nie ma czegos takiego jak jeden standard wyposazenia. Wszystko zalezalo od woli osoby zamawiajacej - i tak np. mam u siebie w w124 jeden fotel sterowany elektrycznie, a drugi nie..

 

Sam zresztą napisaleś że można tam sobie zamontować rożne bajery w tz. opcjach bo w benzynie wystepują one w podstawowej wersji ktora wychodziła z fabryki.Pojmujesz różnice :biggrin: 2,4D podstawowe wyposażenie to jest to co napisalem a Ty raczyłes zacytować(nie zaskomplikowane?)

Pisales o maksymalnym wyposazeniu w w123, nie sciemniaj mi tu teraz. Podstawowe wyposazenie to silnik, skrzynia manualna i od 1980 roku wspomaganie kierownicy. A jakbys mial ochote, to chetnie zaprezentuje Ci w123 240D z wypasem ktory bedzie nieco tylko mniejszy od tego z 230TE. Dla Twojej wiedzy - te silniki byly porownywalne, co innego gdybym podal przyklad wypasu w przypadku 2.8 w benzynie vs 2.4 w dieslu..

 

Miszczu wyraźnie pisałeś o możliwości złożenia mesia z części nowych (chyba się czepiam :icon_razz: ) a teraz jest mowa o "zdrowym" szkielecie więc ..........czegos nie rozumiem.Dla mnie "zdrowym znaczy z rozbiórki :clap:

Poswiece sie i jutro sprawdze, jak jest ze szkieletem nadowozia. Ale pisalem wyraznie, o co mi chodzilo ze skladaniem, a Ty nadal swoje :clap:

Wiec prosze nie zmieniaj tematu.

 

Co do mojej wiedzy na temat mercedesów......no coś tam wiem od 12 lat jeżdże tą marką ale gdzie mi do wiedzy takiego miszcza jak Ty :biggrin: Różnica jest taka ....ja jestem użytkownikiem Ty pasjonatem ,nie lubię jak ktos wciska innym kit o swoim hobby.

To nie ja pisalem o w123 i jego wypasie, sugerujac ze chodzilo mi o wyposazenie z S-klasy.

Moze i uzywasz aut MB, ale ja rowniez nie tylko je zbieram lecz i nimi jezdze na co dzien.

W tym co pisalem nie ma niczego, czego nie mozna sprawdzic. Wiec zamiast zarzucac mi ze wciskam kit, sprawdz moze jak to jest z czesciami..? Ja nieco tych czesci juz zakupilem, jeszcze wiecej moi znajomi - posiadacze starszych MB. Stad fakty, jakie podalem wczesniej.

 

to sie temat o moim wydechu rozwinął... może jeszcze ktoś coś napisze o nim;)

Sorry.

Ale ile fajnych fotek, i informacji :(

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: nie chce mi sie juz pisać,to jak zawracanie kijem Wisły.Nie jestes w stanie złożyć nowego mesia nawet jak bardzo byś chciał.Źle sfromułowalem "pełna opcja"chodziło mi po prostu jaki wychodzi z fabryki a nie o to co można do niego dokupić.Nie wyjaśniaj to innym tylko mnie bo wygląda to na łumaczenie się z niepopełnionych win :buttrock: A ten fotel to masz chyba ze 126 ?? :biggrin: W 85 produkowali juz tz przejściówki choc oznaczone symbolem 123 i to tylko to połowy roku jak dobrze pamietam.I to by było na tyle.Aha jeszcze jedna sprawa .Nie chodziło mi o porownywanie silników tylko o wyposażenie podstawowe,rynce opadają :biggrin: ktore jest zależne od rodzaju silnika.

Troche mniejszy wypas ale jednak mniejszy :biggrin:

Ale z tym złożenie nowego jak Ty to piszesz MB przyznaj się ....sciemniałeś :wink: ;) ;)

Dostaniemy po łbach od admina :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestes w stanie złożyć nowego mesia nawet jak bardzo byś chciał.

Jakos nie napisales dlaczego..

 

Źle sfromułowalem "pełna opcja"chodziło mi po prostu jaki wychodzi z fabryki a nie o to co można do niego dokupić.Nie wyjaśniaj to innym tylko mnie bo wygląda to na łumaczenie się z niepopełnionych win

'Dokupywanie' odbywa(lo) sie juz na etapie zamawiania. Przeciez pisalem, ze MB sklada sie jak z klockow lego.. dopiero potem gotowy pojazd wyjezdza z fabryki. Oczywiscie doposazyc sobie auto mozna bylo w kazdym momencie - ale wtedy nie bylo o tym sladu w VINie, tylko dopisek w Briefie (sluze przykladami, bo mam jednego MB, ktoremu po 3 latach po wyjechaniu z fabryki wlasciciel dolozyl felgi AMG 17", i jednoczesnie musial zmienic zawieszenie i blotniki..)

A tlumacze innym w celach edukacyjnych, taki juz jestem :D

 

A ten fotel to masz chyba ze 126 ??

Nie, ze 124 - jesli potrafisz odroznic, to jutro zapodam Ci fotki. I dla ulatwienia takiegoz fotela z w126 :D

 

W 85 produkowali juz tz przejściówki choc oznaczone symbolem 123 i to tylko to połowy roku jak dobrze pamietam.

:icon_mrgreen: Jakie przejsciowki.. w 1985 roku produkowano normalne w123, III seria (taka wychodzila od 1983), tyle ze do samego konca tylko nadwozie kombi. Produkcja zakonczyla sie w styczniu 1986 roku..

Ja mialem 230TE z wrzesnia 1985. A tu masz cos do poczytania

 

I to by było na tyle.Aha jeszcze jedna sprawa .Nie chodziło mi o porownywanie silników tylko o wyposażenie podstawowe,rynce opadają, ktore jest zależne od rodzaju silnika.

Troche mniejszy wypas ale jednak mniejszy

Wszystko zalezalo od zyczenia zamawiajacego, a nie od silnika (kolega mial piekne 300TDT, z lepszym niz pisales wypasem maksymalnym). I tylko od tego (no i od kasy jaka posiadal). Piszac o silnikach, chcialem Ci delikatnie zwrocic uwage, ze na ogol w123 z silnikiem 2.8 benzyna bylo lepiej wyposazone niz inne, bo bylo traktowane jako bardziej luksusowe. Ale jesli byla wola ze strony zamawiajacego, to np. klima mogla byc i w w123 200 (i bez roznicy czy diesel, czy benzyna)

 

Ale z tym złożenie nowego jak Ty to piszesz MB przyznaj się ....sciemniałeś :wink: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Nie. Wielu moich znajomych kupowalo sporo czesci, z roznych lat, do roznych typow. I poza jednym elementem (o ktorym pisalem) nigdy ich nie odeslano z kwitkiem. Czasami tylko jest tak, ze np. kiedys mozna bylo kupic sam klosz od reflektora, a teraz juz tylko caly reflektor.

 

Dostaniemy po łbach od admina :biggrin:

Ku chwale ojczyzny :D

 

Rafal, jak do tej pory to ja podaje Ci fakty (fotki, VIN, linki do danych), a Ty tylko piszesz.. jesli masz zamiar tak dalej, to konczmy. Bo i tak nic z tego nie bedzie.

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym linkiem ktory daleś jako dowód to ten z meśkami z 85 :icon_mrgreen: Fotki owszem............ale autka kumpla.Cała dyskusja zaczela sie od twojego zapewnienia że mesia jako jedyne autko da sie złożyć z nowych części na to niestety nie podaleś żadnych dowodow tylko słowa,piszesz tylko i piszesz :biggrin

Czyżbyś był nauczycielem lub coś w tym stylu??

Takim tłumaczeniem edukacyjnym chcesz coś udowodnić ??Sobie czy innym :icon_mrgreen:

Ty chcesz mi udowodnić że masz większą wiedze odemnie(nietrudno sie z tym zgodzić skoro to Twoje hooby)a ja staram Ci sie wyjaśnić że czasami nie warto nawijac makaronu na uszy innym ktorzy mają blade pojęcie o danym temacie.

Przy okazji jestes cyniczny a ja sie tym samym odpłacam,wiesz teraz w czym tkwi problem??Mam nadzieje że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam wydechów do mojego kredensu, wchodzę, czytam, a tu o mesiach ;)

no dziwna sprawa :buttrock:

a co do samego wydechu który jest omawiany w temacie - chyba nie podejdzie do intrudera płetwa jest za duża, dlatego skusze się na inną (tańszą) pustą rure :)

Edytowane przez bodman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...