Skocz do zawartości

peknieta szyba w samochodzie!


markos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka. Wczoraj wieczorem wychodzę z pracy i widzę za wycieraczką reklamę warsztatu wstawiającego szyby, zazwyczaj zostawiam reklamy tam dzie je włożono i czekam aż wiatr wywieje. Jak wywiał niespodzianka, pęknięta szyba ... tak się zastanawiam czy sk** nie zrobili dwu w jednym, walneli świecą w skarpecie w szybę i od razu zostawili info gdzie można naprawić szkodę. Ostatnio mało jeździłem i raczej nie było okazji dostać kamulcem po oczach. Cholera, pięc stów ... chyba skorzystam z AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Wczoraj wieczorem wychodzę z pracy i widzę za wycieraczką reklamę warsztatu wstawiającego szyby, zazwyczaj zostawiam reklamy tam dzie je włożono i czekam aż wiatr wywieje. Jak wywiał niespodzianka, pęknięta szyba ... tak się zastanawiam czy sk** nie zrobili dwu w jednym, walneli świecą w skarpecie w szybę i od razu zostawili info gdzie można naprawić szkodę. Ostatnio mało jeździłem i raczej nie było okazji dostać kamulcem po oczach. Cholera, pięc stów ... chyba skorzystam z AC.

 

 

Sądzisz, że aż takie chamstwo by zrobili? Wierzyć się nie chce, ale w dzisiejszych czasach pewne elementy wszystko zrobią za kasę. Albo dziwny zbieg okoliczności albo....sam nie wiem. Szkoda kasy. Szybę zrób w innym warsztacie (a co!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy policja moze zabrać dowód rejestracyjny, albo wstawic mandat, jeżeli szyba w samochodzie jest peknięta(...)

 

:) Zależy jaki mają humor :) U nas w Puławach jest taki zjeb*** policjan z Wilczanki (wszyscy go znają) co nie dawno dostał prace i bardzo chce się wykazać. Koleś jechał samochodem z jednym światłem które mu się gorzej świeciło. "Wilczanka" wyleciał na środek ulicy (mało go tir nie przejechał :) ) i zatrzymał gościa. Po chwili nadjechała laweta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT, ale miałem podobny numer jak Zbycho ...

Na placu, koło mojego domu jest z 50 garaży (w tym mój), w nocy ktos włamał się do każdego przecinając kłódkę, NIC NIE UKRADŁ i zostawił ulotki z ubezp. :)

 

To chyba nie zbieg okoliczności :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy które naprawiają pekniecia, niewielkie - pekciecia szybko naprawione- ( zeby brud nie wlazł głęboko) robią tak ze praktycznie znikają bez śladu...

Co do naklejki są firmy specjalizujące sie w przekładce na nową szybke..

A jeśli chodzi o zabranie dowodu to oczywiscie " pojazd nie spełnia wymagań technicznych by mógł jechac dalej... dotyczy to dziurawego tłumika, pekietej przedniej szyby, łysych opon itd. itd...policja zabiera dowód- a bez dowodu już jechać nie mozna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Post jeszcze nie jest stary, niewiem czy jeszcze się nim interesujesz, ale powiem ci że dowód zabiorą(wiem z doświadczenia) ale dostajesz od nich dowód tymczasowy np na 7 dni, musisz w tym czasie jechać wstawić szybę, oraz do diagnosty by stwierdził że pojazd spełnia wymagania techniczne.

 

Co do mandatu to napewno nie dostaniesz, w takich przypadkach możesz powiedzieć że szyba pękła przed chwilą co może się zdarzyć.

 

Natomiast, co do naprawy pęknięcia, wcale nie jest to zły pomysł, gdy masz odprysk np od kamienia to usługa ta nie jest droka koszt około 50zł od punktu +gwarancja, naprawią pęknięcia nawet do 15-20zm, koszt tez coś około 70zł,(oczywiście jeśli pęknięcie to nie idzie do końca szyby), nawet za tą usługę te.ż dają gwarancję, inna sprawa to gdy pęknięcie jest np, na wysokości nadmuchu ciepłego powietrza, nie wszyscy dają gwarancję, ze względu na dosyć dużą równicę temperatur, wewnątrz auta- na zewnątrz.

 

POZDROWIENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknieta szyba zagraża bezpieczeństwu w Ruchu Drogowym Art. 132 PRD jeżeli jest w polu widzenia kierowcy, tj. w zakresie działania wycieraczek.

Mandat możesz dostać od 20 - 500 zł. Art. 97kw za stan techniczny pojazdu i nieważne czy szyba pękła przed chwilą czy miesiąc temu. Ty jako właściciel albo uzytkownik masz obowiązek dbać o pojazd żeby nic się nie stało.

Dowód rejestracyjny zostanie ci zabrany, dostaniesz pokwitowanie i zakaz dalszej jazdy bo... ( pierwsze 6 wyrazów )

Odzyskasz jak zrobisz szybę i przejdziesz badanie techniczne

Naklejkę dostaniesz w wydziale komunikacji oczywiście po opłaceniu jej

To tyle powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...