Skocz do zawartości

Sprzęgło... prosze o rade


mierzwa2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie zastanawiam się nad wymiana sprzęgła bo regulacja sie konczy itp... i jaka firme polecacie?

Czy to ma byc EBC,Lucas mówie o tarczach przekładkach i sprężynach czy stawiać na orginały suzuki?

tak apropo motocykl to suzuki gsxr 750 99rok..m.inTurek czekam na rady... moge kupić coś takiego:

 

http://store.58cycle.com/product_p/barn%20...xr7%2096-99.htm

 

czy to sprzęgło jest wysokiej klasy i gwarantuje że w 100% będzie pasować bez żadnych przeróbek,kombinacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce ci sie wydawac tyle monety na sprzeglo?? ja wlasnie przerabiam pare rzeczy u mnie w silniku podobne zmiany ma koles kupil tarcze przekladki EBC i troche sztywniejsze springi i daja rade te tarcz\e nawet ze sportowa skzynia

Pozdro

P.S jedziesz na bazar w niedziele??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce ci sie wydawac tyle monety na sprzeglo?? ja wlasnie przerabiam pare rzeczy u mnie w silniku podobne zmiany ma koles kupil tarcze przekladki EBC i troche sztywniejsze springi i daja rade te tarcz\e nawet ze sportowa skzynia

Pozdro

P.S jedziesz na bazar w niedziele??????

gdzie jest we wroclawiu? jak tak to bede!!! a tak apropo to jest 450zł+ robie rozrząd mam juz lańcuszek jeszcze ślizgi 150zł komplet w stanach... i juz wszycho :icon_question: aha jeszcze klocki przód eh... takie zycie

Ja słyszałem ze na te EBC strasznie narzekaja ludzie? jak sie sprawuje?a spręzyny jakie lucas?

Edytowane przez mierzwa2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zastanawiam się nad wymiana sprzęgła bo regulacja sie konczy itp... i jaka firme polecacie?

Czy to ma byc EBC,Lucas mówie o tarczach przekładkach i sprężynach czy stawiać na orginały suzuki?

tak apropo motocykl to suzuki gsxr 750 99rok..m.inTurek czekam na rady... moge kupić coś takiego:

 

http://store.58cycle.com/product_p/barn%20...xr7%2096-99.htm

 

czy to sprzęgło jest wysokiej klasy i gwarantuje że w 100% będzie pasować bez żadnych przeróbek,kombinacji?

 

wszystko ok tylko tych sprężyn nie założysz do siebie....bierz tarcze te co są w Larssonie tylko nie EBC.... (oryginały same tarcze to 500 zł)

 

zmiany ma koles kupil tarcze przekladki EBC i troche sztywniejsze springi i daja rade te tarcz\e nawet ze sportowa skzynia

 

a gdzie kupił te sztywniejsze sprężyny i jakiej firmy :icon_question: EBC nie robi przekładek tylko same tarcze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jutro jest we wrocku bazar na karmelkowej.A co do tych sprezyn to napewno nie lucas zamawial jakiejs firmy akcesoryjnej dowiem sie i napewno napisze.Ja tam jade jakies stalki kupic bo ostatnio byl koles i w dobrej cenie mial :icon_eek:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turek jestes pewie ze nie bedzie pasować? tam jest napisane komplet i że niby przy seryjnej reszcie....?

EBC policzyli mi 280 zł tarcze te wzmocnione i że nie maja sprężyn i przekładek bo nie produkuja... to lipa płacić

100$ za same tarcze nie sądzisz? a jakie są jeszcze firmy? produkujące sprzęgła?

 

podaje linka do części OEM TUREK weź zerknij bo nie kumam tego schematu to ile wyjdzie za przekładki,tarcze i sprężyny???

 

http://www.bikebandit.com/partsbandit/OEM-Parts-Nav.asp

 

dalej przejdzie do suzuki nio 750 99r

 

 

 

to ten link i proszse o pomoc w odnalezieniu się w tym

GHOSTRIDER11 dzięki za info o tym bazarze nawet nie wiedziałem heheh

Edytowane przez mierzwa2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam Turek twoje sprzeglo ?

 

powiem tak Adam.. po długiej walce z jego regulacją i kilku tyś km przejechanych i wydanym na jego naprawę prawie tysiącem zł jest OK choć czasami przy szybkiej zmiane na pełnych otwarciach przepustnicy z 1 na 2 ( ze sprzęgłem)

czasami mam wrażenie, że się delikatnie poślizgnie.. :icon_biggrin: ale kolega którem dałem sprzęta, żeby to zweryfikował (sam lata identycznym Sradem) powiedział, że powinienem się leczyć :cool:...

tak czy srad tej zimy rozbieram je jeszcze raz, żeby zobaczyć jak wygląda kosz (poszukam najmniejszcyh nawet "progów") i pobawie się przekładkami mam trochę o różnych grubościach, żeby złożyć z nich maksymalnie gruby pakiet (przekładki + tarcze), który wejdzie w górny limit grubości...bo teraz mam idealnie po środku

 

choć dalej konstrukcyjnie to sprzęglo jest dla mnie zagadką...w innych konstrukcjach ( już modele Kx) do każdej sprężyny jest jedna niemałej srednicy śruba a tu spreżyny mocowane są 3 śrubkami "od zagarka" :bigrazz:

 

 

Turek jestes pewie ze nie bedzie pasować? tam jest napisane komplet i że niby przy seryjnej reszcie....?

EBC policzyli mi 280 zł tarcze te wzmocnione i że nie maja sprężyn i przekładek bo nie produkuja... to lipa płacić

100$ za same tarcze nie sądzisz? a jakie są jeszcze firmy? produkujące sprzęgła?

 

podaje linka do części OEM TUREK weź zerknij bo nie kumam tego schematu to ile wyjdzie za przekładki,tarcze i sprężyny???

 

jeżeli w zestawie jest to co na zdjęciu to nie ma nawet mowy... u siebie masz sprężyny talerzowe a tu są normalne i żeby to zainstalować w zestawie brakuje "górnej pokrywy sprzęgła" - w serwisówce nazywa się to DISK, CLUTCH PRESSURE i Barnett robi takie całe zestawy do naszych SRAD-ów.

 

patrząc po tych cenach to w PL za OEM zapłacisz podobnie w USA torchę taniej ale jeszcze przesyłka i być możę Cło+ Vat ( w PL tarcze są za około 50zł x 9 i 70zł x1 , przekłądki komplet coś około 200-250 zł , sprężyny 60 zł) ale jeszcze może Ci dojść zakup tego "DISK, CLUTCH PRESSURE" (około 200 zł) bo np. u mnie był całkowicie zużyty.

 

jak masz kasę to bierz oryginały !!! ale tak jak mówiłem w Larssonie są Versah-y japońskie za około 250 zł i dają radę. (o EBC i sprzęgłąch w suzuki poczytaj na pl.rec wypowiedzi A. ROSY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...