Skocz do zawartości

Szuranie w silniku


Bodom Child
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z Hondą Rebel Ca 125. Od jakiegoś czasu słychać głośne tarcie w silniku, chyba gdzieś w cylindrach. Najbardziej kiedy przyśpieszam przy małej prędkości na wysokim biegi, kiedy jade z pasarzerem i kiedy mocno podkręce gaz w czasie jazdy i poczym odpuszcze. Głos przypomina nieco wylatywanie powietrza pod wysokim ciśnieniem. Dlatego też na początku myślałem, że to kolektory są nie dokręcone, ale to nie to.... Kiedyś mi znajomy powiedział że to wałek rozrządu (oby nie !!!!!) :crossy: . Ma ktoś jakieś pomysły?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg ok. 26 000km, olej raczej w normie ale troche mi w czasie jazdy wycieka z pod cylindrów, a i nie klekocze na wolnych bo zawory na wszelki wypacek wyregulowałem na cacy...

 

Dziś sprawdziłem olej..... Do mojego silnika potrzeba 1,4l...... A po wylaniu wszystkiego okazało się, że jest tam ledwie 0.5l :) ................... :) i prżejechałem tak jakieś 1000km :)

 

Tutaj musze uznać wielki respekt i szacunek dla inżnierów Hondy, konstrułują silniki które jedżą bez oleju......to jest HONDA!!!!

 

Jak myślie, mocno to mogło uszkodzić silnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj musze uznać wielki respekt i szacunek dla inżnierów Hondy, konstrułują silniki które jedżą bez oleju......to jest HONDA!!!!

 

Żaden silnik nie jest tak skonstruowany aby pracował bez oleju.

 

Jeśli wylałeś tylko 0,5 oleju, to faktycznie mógł być niski poziom, ale nie spodziewaj się że odkręcając korek spustu oleju, uzyskasz ponownie 1,4 l. Niestety, olej pozostaje w zakamarkach, w filtrze itp. W serwisówkach często jest napisane ile trzeba wlać np. po demontażu silnika, po wymianie filtra, a kiedy TYLKO wymiana tego płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z Hondą Rebel Ca 125. Od jakiegoś czasu słychać głośne tarcie w silniku, chyba gdzieś w cylindrach. Najbardziej kiedy przyśpieszam przy małej prędkości na wysokim biegi, kiedy jade z pasarzerem i kiedy mocno podkręce gaz w czasie jazdy i poczym odpuszcze. Głos przypomina nieco wylatywanie powietrza pod wysokim ciśnieniem. Dlatego też na początku myślałem, że to kolektory są nie dokręcone, ale to nie to.... Kiedyś mi znajomy powiedział że to wałek rozrządu (oby nie !!!!!) ;) . Ma ktoś jakieś pomysły?? :)

Zdejmij cylinder a wszystko stanie się jasne:bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznam się najlepiej ma silnikach. Więc niemam pojęcia co po zdjęciu cylindrów będzie wyglądało źle, a co normalnie... Mógłbyś sprecyzować?

 

Jeśli wylałeś tylko 0,5 oleju, to faktycznie mógł być niski poziom, ale nie spodziewaj się że odkręcając korek spustu oleju, uzyskasz ponownie 1,4 l.

 

Przed wylaniem rozgrzałem silnik i olej stał się bardziej płynny, przez co wypływał bardzo żwawo. I wątpie żeby prawie litr oleju został na elementach silnika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznam się najlepiej ma silnikach. Więc niemam pojęcia co po zdjęciu cylindrów będzie wyglądało źle, a co normalnie... Mógłbyś sprecyzować?

W takim razie zrób to pod okiem fachowca!. Przyczyn może być wiele począwszy od przytarcia a skończywszy na uszczelce zwróć uwagę na luzy na korbowodzie bo nie za bardzo rozumiem czy to jest klekot czy tarcie? a to jest zasadnicza różnica. Skręcanie również wymaga wiedzy więc lepiej będzie dla Ciebie i twojej maszynki jeżeli poprosisz kogoś o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wylaniem rozgrzałem silnik i olej stał się bardziej płynny, przez co wypływał bardzo żwawo. I wątpie żeby prawie litr oleju został na elementach silnika....

 

Nie, litra na pewno się nie zmieści. Ale setka, to napewno. Pomimo tego, że nagrzałeś moto i spuściłeś olej, to jednak nie wszystek wyciekł. Jakbyś rozebrał silnik, to wiele oleju jeszcze wyleciałoby.

Dla przykładu podam ci, że do mojego moto w serwisówce jest napisane, że przy zmianie oleju z filtrem, trzeba nalać 3,2 L, a przy zalaniu silnika po demontażu 3,7 L.

Tak więc różnica jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi tylko na priva swoje adresy e-mail....

 

Chyba nic z tego dyktafony nie będzie bo nagrałem i jakośćjest ch...jowa, wszędzie pełko szumów i ledwo co wydechy słychać a co dopiero jakieśtarcie w silniku.

 

P.S. Troche sie przysłuchałem na luzie jak sprzęt stał i zauwarzyłem że z lekka dzwoni w cylindrach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi tylko na priva swoje adresy e-mail....

 

Chyba nic z tego dyktafony nie będzie bo nagrałem i jakośćjest ch...jowa, wszędzie pełko szumów i ledwo co wydechy słychać a co dopiero jakieśtarcie w silniku.

 

P.S. Troche sie przysłuchałem na luzie jak sprzęt stał i zauwarzyłem że z lekka dzwoni w cylindrach...

Ściągnięcie cylindrów wydaje mi się nieuniknione tylko zrób to tak jak Ci napisałem! Jeżeli będziesz miał jakieś wątpliwości to po zabiegu demontażu zapodaj fotki :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie przyczyną szurania może być wyciągnięty łańcuszek. Jednak tak zamieszałeś z tym klekotaniem, tarciem, szuraniem do tego "okolice cylindra", dorzucę sprawę z olejem, wyciekiem spod cylindra. Coś mi się wydaje, że moto wymaga dokładnego przeglądu. Odpowiadając na twoje pytanie łańcuszek się wymienia trzeba jednak uważać żeby nie namieszać w rozrządzie w przeciwnym razie szlag trafi silnik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...