Skocz do zawartości

Znowu Wild Star


Prałat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie, co to może być. Próbowałem dziś odpalić swojego Wild Stara. W garażu śmierdzi benzyną. Cięzko mu było zakręcić (kilka min. zanim odpalił). Prychnął benzyną na łączeniu kolanka - koncówki. Patrzę, a pod moto benzyna - duża plama, święża. Silnik od spodu jakby przeciekł, co też widać. O co to chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak stare jest to twoje cudo, ale wyglada ze kranik i ktorys z zaworkow iglicowych nie trzymaja paliwa, ktore wlalo sie do cylindra.

Zobacz co sie dzieje z olejem, czy czasem nie masz tam mieszanki olejowo benzynowej.

Czy kranik ustawiles na stale w pozycji ON ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1999 r., ale praktycznie używany od 2005. Kranik zamknięty, ale wiem, że nie trzyma. Poza tym wydaje mi się, że to mieszanka, bo paliwo jest ciemne.

 

Gdyby było tak jak napisałeś, to co najlepiej zrobić na już? Paliwo spuścić? Zostawić przez zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spuszczenie paliwa grozi ewentualnym zaczątkiem korozji baku, bo przecież w wildstarze to metal a nie plastikowy bak jak w enduro czy czymś tam.

Być może tylko przeczyszczenie zaworków wystarczy a co do kranika to albo nowy albo zestaw naprawczy go ratuje.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdz czy w oleju w misce nie masz benzyny. Jak olej smierdzi benzyna to spusc i wymien. Do sprawdzenia masz zaworki iglicowe bo istnieje prawdopodobienstwo ze sie zawiesily lub po prostu sa wyrobione i nie trzymaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak paliwo trzeba spuscic, bak zdjac i wymienic kranik, albo go naprawic. ( jezeli mozna dostac zestaw naprawczy ). Nastepnie nalezy zdjac gazniki, jezeli sa dwa i oddac do sprawdzenia / wymiany zaworkow, albo mozesz w ciagu zimy postarac sie to sam zrobic - zalezy jakie masz zdolnosci i ochote do grzebania w tym.

Jezeli twoj kranik byl niesprawny to jedyna rzecza trzymajaca w nim paliwo byly te zaworki iglicowe. Tymczasem one potrafia sie zarowno zawiesic na jakims paprochu, jak wyklepac i zaczna wowczas przepuszczac paliwo do wnetrza silnika, gdzie rozciencza ono olej. W krancowych sytuacjach moze dojsc do powaznych uszkodzen silnika jak zatarcie walu lub hydraulic lock, ktorego efektem moze byc skrzywienie korbowodu. Tak ze sprawa sprawnego kranika jest dosc powazna.

Jak juz masz ten kranik dzialajacy to zalewasz znowu paliwo pod korek i juz, trzymasz z zamknietym kranikiem i nic sie nie dzieje.

Tak jak Bern napisal sprawdz olej, jezeli smierdzi benzyna zmien.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Paliwo spuściłem, kranik zamówiony. Olej śmierdział na zimno benzyną :icon_mrgreen: Po spuszczeniu benzyny wypaliłem do końca. Skąd mogła się dostać benzyna do oleju? Pompa by puściła?

Nie pompa tyko w\w zaworki iglicowe nie trzymają dlatego paliwo wlało się do cylindra. Poprzez "nieszczelności" między tłokiem a cylindrem dostało się do miski olejowej gdzie wymieszało się z olejem dlatego należy go bezwzględnie wymienić o czym Ci uprzejmie przypominam. :icon_mrgreen: Pozdro!

Edytowane przez kardan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pompa tyko w\w zaworki iglicowe nie trzymają dlatego paliwo wlało się do cylindra. Poprzez "nieszczelności" między tłokiem a cylindrem dostało się do miski olejowej gdzie wymieszało się z olejem dlatego należy go bezwzględnie wymienić o czym Ci uprzejmie przypominam. :icon_mrgreen: Pozdro!

Dzięki :icon_mrgreen: wymienię bezwzględnie. Kurde, dobrze jest pytać :icon_mrgreen: mądrzejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha !!!! :icon_razz:

To ja chyba jakis mocno przewidujacy jestem, bo jak kupilem swojego Draga to od razu wymienilem kranik.

Byl strasznie zardzewialy i psuł mi wyglad sprzeta :icon_mrgreen:

Jednak dobrze zrobilem bo klopot mogłby byc wiekszy.

Fajne to forum i ile pratycznych rzeczy. :P :icon_mrgreen:

Chwała Wam Panowie :icon_mrgreen:

 

 

ps. az poszedlem zobaczyc w jakiej pozycji był kranik .........................

I był w Off ....................

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...