Skocz do zawartości

jak przetransportowac moto do Hiszpanii i z powrotem?


hubert-cbr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przyczepkę na dwa moto, obok mojej Schadow 750 jest miejsce jeszce na jeden moto. Chcę jechać w luty/marzec/kwiecien do hiszpanii osobówką, tam ten zestaw zaparkować i pojechać na kilka tygodni do Marokko, Mauretania, Senegal i Gambia.

Mieszkam w Ostrów Maz. i mam dwa miejsca wolne ?

Adam

[email protected]

 

a nie chcialbys poleciec w polowie grudnia? swieta i sylwester w Maroku :buttrock: tylko ze ja bede mial max 2 tygodnie. wyjdzie duzo taniej jak podzielimy koszty na pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie znalazlem firme spedycyjna, ktora moze zawiezc mi moto z Wwy do Madrytu za ok 280EUR. musze tylko go zamocowac na palecie i zabezpieczyc. to na razie pierwsza oferta, policzona "z zapasem" jak mi Pani powiedziala. mysle ze da sie sporo taniej. szukam dalej...

 

Dobrze sie nad tym zastanow

Na poczatku tego roku chcac sobie sprowadzic mojego klamota (z Polski na Gibraltar) skorzystalem z miedzynarodowej firmy spedycyjno-transportowej "Shenker" (jedna z wiekszych i jak mnie zapewniano bardzo solidna).

Kosztowalo mnie to 900 Euro + 1000 PLN skrzynia bez ktorej zaden przewoznik nie chcial wziac odpowiedzialnosci za powstale uszkodzenia + utrata wiary w mozliwosci logistyczne Hiszpanow!!!

Plan byl taki: Motocykl mial wyruszyl z Gdyni lokalnym przewoznikiem do Lodzi, z Lodzi Shenkerem do Barcelony i znowu localnym na Gibraltar przy czym cala logistyka mial sie zajmowac Shenker.

Moto w Lodzi bylo po niecalym dniu, pol dnia przeladunek i wyruszylo do Hiszpani, po 5 dniach dojechalo do Barcelony gdzie sluch o nim zaginal, nikt nie byl w stanie mi powiedziec gdzie znajduje sie moja przesylka, przelaczano mnie tylko od jednego glaba do drugiego, kazdy mi mowil co innego, a to ze jest w Sevilli, a to ze Cadizie, Maladze, Barcelonie itd, przy czym zaden z hiszpanskich miedzynarodowych spedytorow NO ABLA INGLES (a moj hiszpanski pozwala mi tylko zamowic piwo w knajpie:).

W koncu kiedy udalo mi sie zlokalizowac motocykl korzystajac z pomocy znajomych, ktorzy obdzwonili wszystkie lokalne magazyny okazalo sie za utknol w przygranicznej miejscowosci, gdzie nikt nie wiedzial co to jest, kogo, ani co tam tak wlasciwie robi, po kolejnych dwoch dniach udowadniania, ze to jest moja wlasnosc, wydano mi ja... cala przygoda trwala 5,5 tygodnia i kosztowala mnie sporo nerwow. Musisz sobie zdawac z tego sprawe, ze hiszpanie nie przykladaja sie do niczego, sa w stanie nawet odlozyc sluchawke bo wlasnie wybila godzina sjesty

 

Ja bym na twoim miejscu nie ryzykowal, moze okazac sie, ze spedzisz caly urlop w poszukiwaniu swojego sprzeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypozyczenie Transalpa w Hiszpanii = 48EUR/doba pod warunkiem dluzszego wynajmu niz 7 dni. bez sensu. wlasnie znalazlem firme spedycyjna, ktora moze zawiezc mi moto z Wwy do Madrytu za ok 280EUR. musze tylko go zamocowac na palecie i zabezpieczyc. to na razie pierwsza oferta, policzona "z zapasem" jak mi Pani powiedziala. mysle ze da sie sporo taniej. szukam dalej...

no to ja czegoś nie rozumiem...

Dane jakimi dysponujemy to:

10-12 dni

48euro/doba- za wynajem moto na miejscu (orientacyjnie)

przewóz moto w jedną stronę 280

 

wynajem moto na 12 dni- 12*48= 576 euro

koszt transportu moto w obie strony- 2*280= 560 euro

 

 

 

 

Wychodzi 16 euro różnicy nie mówiąc już o tym co pisał Arecki. Nawet jeśli Twoje moto dotrze do celu to może zostać gdzieś porysowane (Ci spedytorzy traktują przeważnie takie przesyłki jak przysłowiowe gówno) a takich strat moralnych nie pokryje Ci nawet Mastercard :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja czegoś nie rozumiem...

Dane jakimi dysponujemy to:

10-12 dni

48euro/doba- za wynajem moto na miejscu (orientacyjnie)

przewóz moto w jedną stronę 280

 

wynajem moto na 12 dni- 12*48= 576 euro

koszt transportu moto w obie strony- 2*280= 560 euro

 

 

Wychodzi 16 euro różnicy nie mówiąc już o tym co pisał Arecki. Nawet jeśli Twoje moto dotrze do celu to może zostać gdzieś porysowane (Ci spedytorzy traktują przeważnie takie przesyłki jak przysłowiowe gówno) a takich strat moralnych nie pokryje Ci nawet Mastercard :rolleyes:

 

ale dla mnie wrazenia z jazdy moim moto sa bezcenne :biggrin: nie chce wypozyczonym. chce sprawdzic swoja Africe przed wyjazdem gdzies jeszcze dalej, co planuje w nast. sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dla mnie wrazenia z jazdy moim moto sa bezcenne :P nie chce wypozyczonym. chce sprawdzic swoja Africe przed wyjazdem gdzies jeszcze dalej, co planuje w nast. sezonie

To nie kombinuj i jedź na wiosne albo teraz a nie w Grudniu :) I z Polski na moto a nie spedycją wyslesz żeby w Maroku zrobić 500 km :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po samym Maroku!??!!?!? :)

 

Mówie ci, jedź na moto :eek:

 

zobacz Klaudiusz, takie cos mam na mysli:

 

http://www.africatwin.strefa.pl/maroko2006.html

 

jesli nie znajde kompana do podrozy i podzialu kosztow to chyba jade sam po zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mysle o takim wyjezdzie ale termin swiat odpada pomysl o pozniejszym terminie mam znajomych ktozy maja mala firme spedycyjna ijezdza do hiszpanii a jak nie to bus i dwie afri powiezie tylko moja nieco bardziej leciwa odpisz z tym terminem i czy myslisz jechac solo czy zobciazeniem na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle o takim wyjezdzie ale termin swiat odpada pomysl o pozniejszym terminie mam znajomych ktozy maja mala firme spedycyjna ijezdza do hiszpanii a jak nie to bus i dwie afri powiezie tylko moja nieco bardziej leciwa odpisz z tym terminem i czy myslisz jechac solo czy zobciazeniem na tyle

 

ja najchetniej bym startowal ok. 15 grudnia ale moge to nieco przelozyc w czasie. a jaki Tobie termin pasuje? 2 Afri - byloby fajnie :) wolalbym jechac z kims ale jesli nie znajde towarzystwa to byc moze zdecyduje sie solo

Edytowane przez hubert-cbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz Klaudiusz, takie cos mam na mysli:

 

http://www.africatwin.strefa.pl/maroko2006.html

 

jesli nie znajde kompana do podrozy i podzialu kosztow to chyba jade sam po zimie

 

No super!!!!! Powodzenia życze, mam nadzieje że uda sie i czekamy na relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusik_Plusik??? :P chyba wiem o kogo chodzi tylko coś mi tu jednak nie pasuje< z Łańcuta??? zawsze myślałem, że Plusik mieszka w Przeworsku. Guciu jeśli to ty łobuzie to wpadłeś ;) - znam tego Plusika i powiem ci Hubercie, że trzeba na niego uważać bo lubi "endurzyć" a potem kompanija cała musi pokrywać koszty zaoranej pszenicy i innych "nieużytków" rolnych. Rolnicy to tera mają lux!!! albo dopłata z UE albo Plusik vel Gucio zoragnizuje im małe dofinansowania z kieszeni "afrykanerów" hehehehe - POZDRAWIAM

 

Ps.

Z Plusikiem z Przeworska /jeśli to ten sam/ byłem dwa lata temu polatać w Rumunii a dokładnie na cztery dni /chyba majowy wekendzior/w Maramuresz i było za*eb... - opis znajdziesz też na stronie AfriciTwin pod tytułem Nowy Solonec, tylko Plusik to wtedy na XTZ660 latał ;)

Edytowane przez Pawel_z_Jasla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wpadlem lancut to praca w przeworsku tylko spie a na internecie jestem tak zadko ze zapominam hasel i tych loginow cy cosik na stronie afri tez bylem zalogowany plus ale tez czegos zapomnialem i zmienilem na gucio co do maroka pasilby koniec lutego p. marca moto musialbym przygotowac zone nastawic psychicznie o ile sie da w takim terminie pawel jak tam z pogoda w tych miesiacach ty sie przygotowywales konkretnie a ja jestem zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...