Skocz do zawartości

jak przetransportowac moto do Hiszpanii i z powrotem?


hubert-cbr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...bo chcialbym sie powloczyc po Maroku. macie jakies pomysly jak przetransportowac moto do Hiszpanii? dalej promem do Maroka i juz na kolach. moto to Africa Twin. z W-wy na poludnie Hiszpanii jest ok 3500km czyli 7000km na sam dojazd i powrot do/i z promu. umarlbym z nudow jadac autostradami przez Niemcy i Francje, nie mowiac juz o tym ze prawie caly komplet opon trzeba by przeznaczyc na dojazd i powrot. no i ostatni argument: zima, ktora sie moze pojawic w kazdej chwili. moge dorobic hak do auta i wynajac przyczepe motocyklowa tylko musialbym gdzies ten zestaw zaparkowac w Hiszpanii na 10-12 dni. macie jakies inne pomysly? pociag? ktos cwiczyl taki temat?

Edytowane przez hubert-cbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ćwiczyłem ten temat i nie umarłem z nudów na Autostradach, raczej było zajebiście :)

 

Jeżeli chcesz przetransportować moto to wiem że z Niemiec są pociągi gdzie pakujesz Moto do wagonu, wsiadasz i jedziesz, chyba do Madrytu jest połączenie :) Cena za dwie osoby ok. 8000-10 000 PLN.

 

Jeśli chodzi o Prom to z Algeciras jest do Tangeru (chyba) i płynie sie ok. 3 godzin.

 

Ja do Maroka nie dojechałem, może za rok :)

Edytowane przez klaudiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ćwiczyłem w tym roku ;) Do Hiszpanii dojechałem siedząc na moto, co prawda sporo kilometrów ale warto. Opony po powrocie są do wymiany.

 

Promy którymi płynąlem to:

Tarifa-Tanger

Ceuta-Algeciras

Coś więcej można znaleźć na http://tarifa.costasur.com/pl/ferry.html

 

W Maroku polecam Fez - naprawdę warto :) A wracając wjechać na Gibraltar oraz Sierra Nevada koło Granady - piękne widoki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ćwiczyłem ten temat i nie umarłem z nudów na Autostradach, raczej było zajebiście :D

 

Jeżeli chcesz przetransportować moto to wiem że z Niemiec są pociągi gdzie pakujesz Moto do wagonu, wsiadasz i jedziesz, chyba do Madrytu jest połączenie ;) Cena za dwie osoby ok. 8000-10 000 PLN.

 

Jeśli chodzi o Prom to z Algeciras jest do Tangeru (chyba) i płynie sie ok. 3 godzin.

 

Ja do Maroka nie dojechałem, może za rok :)

 

Klaudiusz jestes pewien ze nie dodales jednego zera przez pomylke? ja sprawdzalem polaczenie kolejowe dbautozug.de z Berlina do poludniowej Francji. wychodzi 234EUR najnizsza stawka za motocykl+kierowca. niestety polaczenie dziala tylko w sezonie a chcialbym jechac w grudniu

 

Ja ćwiczyłem w tym roku ;) Do Hiszpanii dojechałem siedząc na moto, co prawda sporo kilometrów ale warto. Opony po powrocie są do wymiany.

 

Promy którymi płynąlem to:

Tarifa-Tanger

Ceuta-Algeciras

Coś więcej można znaleźć na http://tarifa.costasur.com/pl/ferry.html

 

W Maroku polecam Fez - naprawdę warto :D A wracając wjechać na Gibraltar oraz Sierra Nevada koło Granady - piękne widoki :cool:

 

dzieki za info. napisz cos wiecej o cenach w Maroku, gdzie spales, ile km nawinales? opcja jazdy moto do Hiszpanii raczej odpada ze wzgledu na zime za pasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz jestes pewien ze nie dodales jednego zera przez pomylke? ja sprawdzalem polaczenie kolejowe dbautozug.de z Berlina do poludniowej Francji. wychodzi 234EUR najnizsza stawka za motocykl+kierowca. niestety polaczenie dziala tylko w sezonie a chcialbym jechac w grudniu

 

Raczej nie, ktoś o tym na Forum kiedyś pisał, tylko że w dwie osoby dojechali Pociągiem do Madrytu + sprzęt i w obie strony kosztowało to ok. 8000 PLN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ktoś o tym na Forum kiedyś pisał, tylko że w dwie osoby dojechali Pociągiem do Madrytu + sprzęt i w obie strony kosztowało to ok. 8000 PLN :biggrin:

 

szok! ja mam chyba juz rozwiazanie: firma spedycyjna, ktora robi stale kursy do Hiszpanii. motocykl laduje na europalete, spinam pasami i laduje na tira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz cos wiecej o cenach w Maroku, gdzie spales, ile km nawinales?

W Maroku byłem 3 dni, przy wjeździe wymieniłem 150EUR na ichnie dirchamy i starczyło :smile: nakręciłem tam około 700km, spanie było w hotelach (za pokój+bezpieczny parking moto 20-25EUR, ale o gwiazdkach zapomnij) i z jedzeniem oraz trudno ostępnym alko - bez ograniczeń :flesje:

Najważniejsze żeby targować się o cenę - to u nich "sport narodowy" :)

Opis całego tegorocznego wyjazdu (link do strony w podpisie) dopiero powstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można ale ceny wynajmu są chore :icon_rolleyes: Kaucje itd.

 

 

wypozyczenie Transalpa w Hiszpanii = 48EUR/doba pod warunkiem dluzszego wynajmu niz 7 dni. bez sensu. wlasnie znalazlem firme spedycyjna, ktora moze zawiezc mi moto z Wwy do Madrytu za ok 280EUR. musze tylko go zamocowac na palecie i zabezpieczyc. to na razie pierwsza oferta, policzona "z zapasem" jak mi Pani powiedziala. mysle ze da sie sporo taniej. szukam dalej...

Edytowane przez hubert-cbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka - jeśli jedziesz do Maroka AfricąTwin to polecam opisy w dziale wyjazdy na stronie www.africatwin.prv.pl /są dwa dot. pobytów na terenie Maroka i Sahary Zachodniej/. Polecam prom z Algeciras do Ceuty /96 EU w obie strony moto+osoba/ gdzie zatankujesz tanią bezcłową wache /kole 0,7 EU za litr/ oraz kupisz "paliwo rakietowe" C2H5(OH)2 z którym w Maroku jest problem /drogie i mało dostępne a człowiek nie wielbład .../. Pomysł z transportem TiR-em jest OK - gadałem kilka tygodni temu z jednym kierowcą pod Valencią, który przewoził akurat papier na paletach i jak sam mówił miał sporo miejsca /pewnie niejedna spedycja jest w stanie zorganizować taki przewóz/.

Jeśli masz konkretne pytania na temat cen czy innych info o Maroko-Sahare Zach. /raczej aktualne bo z przełomu wrzesień/październik 2006/ to zapraszam na maila: [email protected]

Edytowane przez Pawel_z_Jasla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że koniecznie chcesz przetransportować... ale jeśli masz dodatkowy tydzień to za te 250 euro objedziesz kawał europy i wcale nie po autostradach. Można odkryć ciekawe miejsca z dala od aglomeracji o których nie znajdziesz wzmianki w internecie. Naprawdę szkoda kasy na transport i odebranie sobie tej przyjemności jaką jest jazda do Hiszpanii. Po drodze przecież mamy praktycznie same atrakcyjne górskie tereny. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że koniecznie chcesz przetransportować... ale jeśli masz dodatkowy tydzień to za te 250 euro objedziesz kawał europy i wcale nie po autostradach. Można odkryć ciekawe miejsca z dala od aglomeracji o których nie znajdziesz wzmianki w internecie. Naprawdę szkoda kasy na transport i odebranie sobie tej przyjemności jaką jest jazda do Hiszpanii. Po drodze przecież mamy praktycznie same atrakcyjne górskie tereny. Pozdro

 

i chetnie bym to zrobil ale tak jak juz pisalem - zima za pasem a ja chce jechac w polowie grudnia. pomysl jest taki by spedzic swieta i sylwestra w Maroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyczepkę na dwa moto, obok mojej Schadow 750 jest miejsce jeszce na jeden moto. Chcę jechać w luty/marzec/kwiecien do hiszpanii osobówką, tam ten zestaw zaparkować i pojechać na kilka tygodni do Marokko, Mauretania, Senegal i Gambia.

Mieszkam w Ostrów Maz. i mam dwa miejsca wolne ?

Adam

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...