Skocz do zawartości

Jazda na kole a amorek skrętu


mareksit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :cool: mam pytanie. Czy do jazdy na gumie potrzebny jest amorek skrętu? Od niedawna ucze sie(głupieje na starość :cool: ) i słyszałem różne opinie. Że przy opadaniu mozna wpaść w shimy itp.Może wypowiecie się na ten temat.

Edytowane przez mareksit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej, chyba że walisz tylko wolne gumy :D tutaj jest wszystko na ten temat http://forum.motocyklistow.pl/index.php?act=ST&f=10&t=59997

Dzieki Sligier :wink: Wolne gumy to dla Ciebie do ilu :D Bo do Fz6 są tylko amorki Arrowsa (kur...ko drogie) i nie wiem czy jest sens takiej inwestycji? W końcu Fz6 to nie jest typowy sport :bigrazz:

Edytowane przez mareksit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sligier :icon_mrgreen: Wolne gumy to dla Ciebie do ilu :flesje: Bo do Fz6 są tylko amorki Arrowsa (kur...ko drogie) i nie wiem czy jest sens takiej inwestycji? W końcu Fz6 to nie jest typowy sport :buttrock:

nie no żartowałem, wolne gumy to takie gdzie prędkość nie przekracza 50 km/h i można jechać aż się wacha skończy, generalnie wyższa szkoła stuntu :) Ja dla przykłądu swoją assfałką latałem na gumie tak myślę (bo nie patrzyłem w trakcie na licznik ;) ) do siakiś 120 km/h i nigdy nie złapałem shimmy podczas lądowania. Natomiast kilkakrotnie złapałem konkretną shimę na nierównościach drogi przy siakiś złoty 90, 2 złote i własnie to mnie zmotywowało do kupna amorka. Po założeniu już nigdy taka sytuacja się nie powtórzyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sligier :) Wolne gumy to dla Ciebie do ilu :icon_eek: Bo do Fz6 są tylko amorki Arrowsa (kur...ko drogie) i nie wiem czy jest sens takiej inwestycji? W końcu Fz6 to nie jest typowy sport :)

Drogie bo drogie ale to hobby nie należy do tanich. A amorek jest potrzebny nie tylko do jazdy na gumie. Ja bym zaiwestował shimmy można złapać wszędzie jeśli sie wcześniej nie zabezpeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...