Skocz do zawartości

aprilia rally 125


Rekomendowane odpowiedzi

itam serdecznie wszystkich uczestników!

 

całkiem przypadkiem zostałem ostatnio włascicielem aprili tuareg rally 125, całkiem spox maszyna! silnik oczywiscie rotax!

no i własnie w zwiazku z tym szukam informacji na temat tego moto, szukałem na necie ale to chyba troche mało popularne moto!

 

1 pytanie: czy istnieją jakies blokady w tym moto(raczej na pewno), jesli tak to jak je mozna zdjąć

z tego co piszą w neci to prawie zawsze jest takowa w wydechu!?

 

2 pytanie jak moge zregenerowac przednie amory, trzeba do serwisu? nie jest zle ale trochę dobija na wiekszych dołach!

 

3 pytanie tylne zawieszenie. Jestem laikiem w tym temacie, jesli usiądę na moto opada, normalne, ale jesli wstane to nie podnosi sie do końca, jest tak jakieś pokretlo, mysle ze od twardosci zawieszenia, ale nie na pewno. czy tył tez bedzie do roboty, moze mozna jakos regenerować? banghead.gif

 

z góry dziex za wszystkie odpowiedzi napewno bardzo mi pomogą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z ktorego roku masz ta Ape. Ja miealem rocznik '91 i u mnie to wygladalo tak.... :

 

Ad.1 Moja Apa byla juz odbokowana i posiadala 30KM. Blokowana napewno byla na wydechu i wlocie powietrza.

 

Ad.2 W mojej Apie bylo zawieszenie typu UPS, ale tak czy siak jak ciekna lagi to musisz wymienic uszczelniacze. Jesli zorbisz to sam to koszt ok 50zl+olej do lag, a jesli w warsztacie to napewno drozej.

 

Ad.3 Jak kupile moja Ape to nie mialem gazowo-olejwego zawieszenia tylko zwykla sprezyne (wiec nie wiem jak jest u Ciebie). Jesli zwykla sprezyna to twardosc regulujesz dwoma nakretkami, jesli masz gaz-olej to juz bardziej skomplikowana opcja.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak wsiadasz i sie wgina to jak zsiadasz to powinno wrocic do dawnej pozycji ... jak mu pomozesz i zejdziesz podnoszac lekko tyl rekami to sie odgina dobrze spowrotem ? jesli nie to amor do wymiany .. a co do przodu to poprostu masz zamiekkie zawieszenie ... jesli sie nie myle to powinienes wiecej oleju nalac ... ja tak zrobilem i mam twardszy z przodu ...

BLokada na wydechu jest i chyba w zaplonie ale tego nie jestem pewien ... obilo sie tylko o uszy ...

jaki masz rocznik tej apki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naj lepiej zmień sobie układ wydechowy na Arrow-a , tylko żebyś zaworu wydechowego nie wyciągał. A do przedniego zawieszenia kup nowe uszczelniacze na tej stronce możesz je zamówić to jest koszt około 28 zł http://motobot.pl/www/str/?gr=777511 :icon_mrgreen:

 

PS. Przy tym Tuargu masz silnik Rotax 123??? jak tak to mam sprawę , czy mógł byś mi podesłać fotkę jak masz podpięty moduł zapłonowy[cewkę iskrową] jak są kable popodpinane który do którego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zawiesznie przdnie dobija to je zregeneruj wlej gestszy olej do tego nowe uszczelniacze tylko sprubuj dokrecic zebys mial twardszy jesli masz olejeowo gazowy to nie mam pojecia jak sie reguluje poniewaz nie mialem z tym stycznosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...