Skocz do zawartości

Honda XR 600 vs Kawasaki KLX 650 vs Yamaha tt 600


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma takie małe pytanie który z wyminionych motocykli jest lepszy uważam że wszystkie są dobre nawet bardzo dobre. A dokładniej chodzi mi o jazde w terenie i na asfalcie chce kupić motorek którym chce wybrac się w dalszą podróż w mieszanym terenie z 2 kumplami i nie wiem co wybrać miałem Dominatora ale wole coś bardziej lrzejszego typu XR 600 wiem że mają dobre silniki i są niezawodne a jak jest z Yamahą i Kawą jak zawieszenie co wiecej pali co jest bardziej awaryjne no i konfort jazdy może ktoś ma taki motór... napiszcie jak doznania z jazdy nie wiem co wybrać jeszcze mam na oku Suzuki dr 650 rs czy rse a one... z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był bardzo podobny temat, użyj wyszukiwarki

 

ja jako posiadacz XR-y szczerze moge ją polecic :icon_biggrin:

 

jak zawieszenie co wiecej pali co jest bardziej awaryjne no i konfort jazdy może ktoś ma taki motór... napiszcie jak doznania z jazdy nie wiem co wybrać

zawieszenia w XR są naprawde dobre, ale szczerze powiem że mi ostatnio przednie przestaje czasami wystarczac ... no ale cóż, trzeba się nim troche pobawic, wymiane oleju w lagach bo jeszcze tego nie robiłem ... w każdym razie powinno byc dobrze

ogólnie w terenie rewelacja, na trasie jest fajnie ale tylko za dnia- jak ją kupiłem to wracałem 350 km na kołach w nocy i była lipa bo słabo swiatło dawało (spalanie w trasie przy 90 km/h wyszło 5 litrów)

ale taka jazda jest bardzo nudna :icon_razz: przy normalnej jezdzie spala coś miedzy 6 a 8 litrów (nie mam licznika a z resztą za bardzo tego nie mierze)

silnik wiadomo, no coment - w końcu to HONDA :buttrock:

komfort jazdy - a co to :biggrin: hard enduro to nie gold wing ... dupa troche boli, opór powietrza na trasie wydłuża ramiona o 10 cm a prędkosc powyżej 130 jest bardzo męcząca

 

ile kasy chcesz przeznaczyć na moto?

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniales doliczyc LC4 620 :) IMHO najbardziej ostry i terenowy z tych sprzetow, tyle ze niewygodny. Ale co to za teren ??, jak gdzies do Turcji czy Syberia to raczej cos prostego i popularnego, no i ile kasy masz na to. Jak Dr-ke masz na uwadze to i mozez miec i inne maszyny z tego pokroju KLR , XL, XTZ 660

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Dr ,to szukaj RSE, bo jak się nauczysz już kopać, to i tak potem będzie ciężko z ewentualną sprzedażą. Co można wyróżnić na plus RS, to mniejsza waga :eek: i większa niezawodność, bo jak w RSE siądzie to kółko od rozrusznika to du...a a RS zawsze można kopnąć (chyba ,że zalejesz,wtedy tylko Nerwosol+RedBul) :) Ja jestem b.zadowolony, mały mankament(ale mozna sie przyzwyczaić) to kopka... Moto tanie w zakupie i utrzymaniu w porównaniu do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja jako uzytkownik KLXa moge troche sie wypowiedziec na temat uniwersalnosci. Mialem okazje pokonac tym sprzetem trase do Rybnika na rybol, lacznie prawie 700km w ciagu 2 dni. SPrzet dal rade mimo iz mialem go na dotarciu (o 23 skonczylem skladac a o 8 rano wyjazd). Spalanie na trasie wyszlo mi 5,6L na 100km ale biore pod uwage to iz mam nie seryjny gaznik z pompka przyspieszajaca wiec dzieki niemu swoje spali. W trasie dokuczaly mi troche wibracje ktore niosly sie od kostek (nie zdarzylem zakupic opon szosowych). Co do wlasnosci terenowych to calkiem niezle sobie KLX radzi, osobiscie jest to motor dla mnie idealny bo i mozna nim pojechac gdzies dalej oraz tez potaplac sie w bloci po pas, ja go nie oszczedzam w terenie :wink:. Mialem okazje pojezdzic na TT 600 S kolegi i ogolnie motor fajny tylko strasznie niewygodna jak dla mnie byla pozycja za kierownica, twarde siedzenie i zawiecha sztywna (moze kwestia reg.), wszystko to jest kwestia gustu. Co do XRki to sie nie wypowiem bo nie mialem okazji jezdzic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

off topic maly

 

Asmodam jaki masz gazni kw KLX ?? pasowal by do KLR -a :biggrin: Pozatym TTS to byla chyba do 98 potem zmodernozowali ja i jest model TTR z zawiecha Ohlinsa z tylu i lzejszy

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XR jest napewno tez dobra ale słyszałem ze w nich czesto rozrzad trzeba wymieniac

napinacz asekuracyjnie co drugą wymianę łańcuszka

ja wiem czy tak często? pewnie kolejny mit a łancuszek did-a kosztuje 250 zł :biggrin:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitromen to jest gaznik Mikuni TM 40 dokladnie taki:

http://cgi.ebay.de/Mikuni-Flachschieber-Ve...1QQcmdZViewItem

 

I napewno bedzie pasowal do KLRa tylko trzeba dorobic na koncach gardzieli takie tulejki zwiekszajace srednice zewnetrzna ba jest mniejszy niz oryginalny CVK i o 5 mm krotszy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kapitał to 5500zł i za to chce kupić motór i zarejestrować z tego co wyczytalem to sa to bardzo podobe motory i jedne chyba z najlepszych za tą cene i do takiego rodzaju jazdy jak moja suzuki jest fajne ale miałem dominatora i wiem że tego typu enduraki w teren nie bardzo się nadają a co do KTM-a to on odpada ja nie chce kupic motoru którym będe jeździł do sklepu przez pola z tego co wiem to w dalsze wyprawy KTMy sie nie nadaja.

 

TT troche nie bardzo mi sie podoba ale nadal nie wiem czy XR czy KLX... hmm

 

wiecej opini...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie teraz ja ci bede zachwalal KLXa a robak XRke :icon_mrgreen: Z tego co wiem bo nie mialem okazji smigac na xrce to jest ona troche bardziej terenowa niz KLX w wersji C. Wlasnie ta wersja KLXa c byla stworzona na drogi, po zmianie zebatek na kompletnie szosowe podrozna i ekonomiczna predkosc to bedzie 110-120km/h. Co do XRki to pewnie troche nizsza, KLX zato bedzie troche gorszy w terenie (wersja c a nie r) z uwagi gdyz wazy swoje ale mnie to osobiscie nie przeszkadza. Jezeli chodzi o naprawe moto to jedni mawiaja ze KLXy sie psuja a inni ze nie, ja osobiscie mialem kilka awari dotyczacych glowicy i cylindra, ale bylo to spowodowanie niedbalstwem poprzednich wlascicieli. Kazde moto sie bedzie sypalo jezeli sie o nie nie dba. Co do czesci to w polsce ciezko o uzywki, ale jakich tez uzywak trzeba nam do motoru?? przewaznie kupuje sie nowe czesci. Ja wszystko kupuje na niemieckim ebayu za smieszne wrecz pieniadze (glowica + walki + pokrywa zaworow wynioslo mnie 7euro + 7 za przesylke). Jezeli szukasz sprzetu z nastawieniem droga/enduro (w wiekszosci droga) to polecam KLXa a jezeli enduro/droga (czyli wiecej blota) to polecam XRke.

Pozdrawiam

Edytowane przez Asmodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kapitał to 5500zł i za to chce kupić motór i zarejestrować

szczerze mówią troche mało żeby kupic coś w bdb stanie

także moim zdaniem nie patrz na marke tylko na stan techniczny bo wszystkie wyżej wymienione są w miare podobne

najszybciej dostaniesz xr (najlepiej po 91 roku) bo tt jest mało spotykana z tamych roczników , kawy chyba też

a KTM-a za ta cene raczej nie dostaniesz

 

Pewnie teraz ja ci bede zachwalal KLXa a robak XRke

oj tam od razu zachwalał - suche fakty poprostu :biggrin:

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybciej dostaniesz xr (najlepiej po 91 roku) bo tt jest mało spotykana z tamych roczników , kawy chyba też

a KTM-a za ta cene raczej nie dostaniesz

czemu po 91 a własnie jak one wychodziły czym sie rużniły jakie sa modele XR-ek odwaliłem wałka bo prawdo podobnie kupie Xr a sprzedalem silnik od dominatora za 500zł bez góry w piątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 91 bo to był juz nowszy model m. in juz z dwoma tarczami

poszukaj tematu "wszystko o xr" tam chyba były linki do stron , własnie róznice tez były pokazane

poza tym bikepics.com równiez pomoże

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...