Skocz do zawartości

Skipper 125?


Wybranietz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam skuter Piaggio Skipper (SKR) 125 2T. W wakacje poszło mi łożysko korbowodu, dałem wał do lokalnego mechanika. Nie mógł dostać korbowodu, dlatego wstawił inne łożysko, komponenty dostosował pod wymiar na profesjonalnych maszynach. Od tego czasu przejechałem może 500km, a naprawdę go oszczędzałem, jeżdżę w miarę spokojnie (80-90km/h na trasie, zazwyczaj w pojedynkę). Kilka dni temu łożysko poszło znowu. Nie oddam drugi raz do mechanika, bo widzę że to nie ma sensu, skoro po tym przebiegu nawaliło, tylko strata pieniędzy. Zakładam, że albo łożysko było niskiej jakości lub wadliwe, bądź mechanik spieprzył robotę:(. Na szczęście z zestawem cylindrowym nic się nie stało. Stąd dwa pytania, na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi:

 

1. gdzie mogę dostać korbowód (lub i cały wał) do tego modelu? (mechanik miał znajomości, nie dostał)

2. poszukuję używanego wału, do SKR nie znalazłem ani na allegro, ani w googl-ach. Czy inne silniki piaggio z podobnych roczników (mój 94) mogą posiadać ten sam wał korbowy? Konkretniej chodzi mi o Hexagona 125/150 2T - chłodzony cieczą (mój powietrze), i Typhoon (tph) 125 (silniki wyglądają identycznie i mają chyba te same parametry), ew jakaś Vespa z tego co się orientuję. Silniki z pochodnych niby się różnią, lecz może wały nie?

 

Swoją drogą, kupię wał pasowny pod mój model, bo nie ukrywam, że bardziej reflektuję na tą opcję niż na naprawę wału który i tak już jest "po przejściach" (nie wiem czy wcześniejsze zabiegi miałyby wpływ na jego żywotność)

 

A gdyby ktoś reflektował, sprzedam skuter w tym stanie, bo i tak miałem taki zamiar, tyle że chciałem na wiosnę przy lepszych cenach - 94r dobry stan wizualny, technicznie też ładnie śmigał, przed feralnym zdarzeniem; nowe łożyska wału i inne pierdoły wymienione przy letnim remoncie, szczegoly priv. 125\50 zarejestrowany w Polsce motorower, oddam za 2 tysiączki do konkretnej negocjacji lub zamienię na enduro 125ccm;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Wybranietz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...