Skocz do zawartości

Na prawko na motor jest coś takiego jak klasyfikacja wad wzroku


aina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moge nosic soczewki bo juz sie pytała ale niestey na specjanlne zamówienie i co pół roku 800 zł od nowa :D

Dla tych co mają astygmatyzm są, aż takie drogie? :)

Ja płacę akurat 120zł na 3 miesiące :biggrin:

Najlepiej to postaraj się zrobić tak jak mówi robak, żebyś dostała prawko bezterminowo :)

Ogólnie to nie, będzie problemów mi się wydaje, bo się ładnie uśmiechniesz, nauczysz tekstu mati'ego i śmiganko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam wade wzroku, (jeszcze) nieduza bo - 1,25 lewe i -1,75 prawe oko, ale to zawsze cos i bez soczewek czuje sie calkowicie niewidoma :) mialam dwa badania, pierwsze u znajomej lekarki, ktora miala mi wydac zaswiadczenie bezterminowe, o czym chyba jednak zapomniala ;/ na nastepne badania poszlam do lekarza ze szkoly jazdy, zalozylam soczewki i udawalam wszystkowidzaca :P na sam koniec badania lekarz slodkim glosem powiedzial, ze mam piekne oczy, puscil oczko i spytal, czy nie bede miala zadnych problemow na egzaminie i w czasie jazdy (oczywiscie, ze nie :) ) i tak oto dostalam zaswiadczenie bezterminowe. Laski, ktore poszly na badanie w okularach maja na 5 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo czytajac te temat sie pocieszylam :biggrin: tez jestem slepawa: prawe - 1.25 lewe -1.5

nosze okulary i soczewki( swoja droga super wynalazek :P )

 

a moze tak na badanie soczewki zalozyc i powiedziec ze wszystko ok ze wzrokiem?? przeciez nie bedzie ci lekarz chyba specjalnie w oczy zagladac i sprawdzac czy masz cos na galach czy nie :) a moze sie myle- to mnie poprawcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosze okulary i soczewki( swoja droga super wynalazek :biggrin: )

Soczewki - super wynalazek, ale ja niestety mam problemy z zakładaniem. :)

a moze tak na badanie soczewki zalozyc i powiedziec ze wszystko ok ze wzrokiem?? przeciez nie bedzie ci lekarz chyba specjalnie w oczy zagladac i sprawdzac czy masz cos na galach czy nie :) a moze sie myle- to mnie poprawcie :P

Wystarczy spojrzeć w oczy dokładniej i się zobaczy dwumilimetrowy pasek o innym odcieniu wokół źrenicy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewki - super wynalazek, ale ja niestety mam problemy z zakładaniem. :)

 

Wystarczy spojrzeć w oczy dokładniej i się zobaczy dwumilimetrowy pasek o innym odcieniu wokół źrenicy. :P

co do zakladania- kwestia wprawy :biggrin: pocwicz przed lustrem :D

 

a co do patrzenia w oczy- u niektorych widac u innych nie. to zalezy od swiatla i soczewek- takie znoszone miesieczne sie robia ciensze to mniej widac :)

 

no i wlasnie moje pytanie- czy lekarz czasami zaglada w oczenta;p??

Edytowane przez Mary Lou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewki - super wynalazek, ale ja niestety mam problemy z zakładaniem. :)

 

Wystarczy spojrzeć w oczy dokładniej i się zobaczy dwumilimetrowy pasek o innym odcieniu wokół źrenicy. :D

Zakłądanie sobie poćwicz przed lustrem jak radzi Mary Lou, ja np. nauczyłem się po 2 dniach szybko zakładać soczewki :biggrin:

Moja koleżanka nosi i jak spojrzę w jej oczy to właśnie widzę taki lekki niebieski pasek u mnie akurat tego tak bardzo nie widać - przy okazji polecam soczewki miesięczne firmy Ciba Vision model Air Optix :)

 

Mary Lou odnośnie tekstu "takie znoszone miesieczne sie robia ciensze to mniej widac" to :D :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłądanie sobie poćwicz przed lustrem jak radzi Mary Lou, ja np. nauczyłem się po 2 dniach szybko zakładać soczewki :biggrin:

Moja koleżanka nosi i jak spojrzę w jej oczy to właśnie widzę taki lekki niebieski pasek u mnie akurat tego tak bardzo nie widać - przy okazji polecam soczewki miesięczne firmy Ciba Vision model Air Optix :)

 

Mary Lou odnośnie tekstu "takie znoszone miesieczne sie robia ciensze to mniej widac" to ;) :)

ooo widze kolega wie co mowi :D takze polecam soczewki ciba vision o2 optix :D

 

 

a co do cwiczen to pamietaj nie rob tego nad zlewem- mi raz wpadla soczewka do rury :P i smuteczek byl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lekarz zagladac specjalnie nie zagladal, ale jak stanal 20 cm ode mnie i kazal mi sie spojrzec prosto w oczy (mialam mowic kiedy zobacze jego dwa palce ktorymi ruszal mi z boku glowy patrzac mu w oczka) to dokladnie widzial, ze "troche" sklamalam mowiac, ze nie mam wady wzroku i, ze nie nosze ani soczewek ani okularow :) zreszta lekarz (a przynajmniej wiekszosc) bez intensywnego zagladania w oczy potrafi stwierdzic, ze "cos" z nimi nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zakladania- kwestia wprawy bigrazz.gif pocwicz przed lustrem bigrazz.gif
Zakłądanie sobie poćwicz przed lustrem jak radzi Mary Lou, ja np. nauczyłem się po 2 dniach szybko zakładać soczewki biggrin.gif

Raz postanowiłem, że się nauczę. Skutek: Oko czerwone, piecze, ja wk****ony na maksa :).

 

Przewaga soczewek nad okularami - soczewki nie parują w kasku albo w goglach narciarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulary mam nosic ale ich nie nosze bo ich nie znosze :) i mam niestety +5.5 :) moja udręka

 

 

Nie noś dalej. Winszuję .

Nie chciałabym za parę lat spotkać Cie na drodze, kiedy juz będziesz jeździć, lubię albowiem swój motocykl i cenię swoje życie

Za takie gadanie dziewczę drogie powinnaś mieć zabronione startowanie w ogóle do prawa jazdy. Ba, powinno Ci sie zabronic jeździc nawet rowerem.

Jak do jasnej cholery Ty chcesz sie poruszać sprzętem po publicznych drogach z taką wadą wzroku , nie używając okularów???????

Pomyśl troche, to nie boli.

A szanowne koleżeństwo wypowiadające sie w tym wątku nie raczyło zauważyc , ze młoda dama zamiast zastanawiać sie nad bezpieczeństwem swoim i innych uzytkowników, boleje nad swym wyimaginowanym wyglądem w okularach. Zamiast tego wymienia sie uwagami o soczewkach kontaktowych jak by to było forum okulistyczne.

A przy okazji nie nosząc okularów , nie tylko stanowisz zagrozenie dla innych użytkowników dróg , bo po prostu NIE WIDZISZ i do tego jeszcze sobie pogarszasz przyszłość. Okulary mają zapobiegać pogłębianiu sie wady , nie nosząc ich narazasz sie na to, tak wiec za parę lat...

Cholera , komu ja to tłumaczę????????

Nie noś dalej , masz rację , pewnie wyglądasz jak Nati Kukulska parę ładnych lat temu.

Cave tibi a cane muto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O FUCK, przeoczyłem :)

Okulary mam nosic ale ich nie nosze bo ich nie znosze i mam niestety +5.5 moja udręka

pogratulowac rozsądku

 

 

Nie no aż taki ślepcyngier to ja nie jestem

wada 5,5 ? hmmm będe szczery - JESTEŚ "ślepy cyngier" :) :

 

jesli w okularach dziwnie sie czułas to byc moze były one źle dobrane (bywały takie przypadki) , natomiast jesli są dobrze dobrane to kilka godzin i sie do nich przyzwyczaisz

 

 

ps. jesli tak bardzo wstydzisz sie nosic okulary to można przejsc zabieg po którym widzi sie normalnie!

do katowic masz blisko a koszt takiej imprezy to około 2 tys zł

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...