Skocz do zawartości

Idzie zima ,będzie śnieg...


nitroMCZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy Quad i ATV to to samo???

 

I tak i nie.

W tej chwili ATV to to samo, co quad. Zaczęło się jednak od tego, że ATV były budowane jako trójkołowce, a quad z samej nazwy ma cztery koła. Trójkołowce jednak okazały się mało stabilne w terenie i praktycznie się ich teraz nie buduje (są tylko wersje miejskie dla zieleni miejskiej, śmieciarzy w parku itp). Zatem aktualnie można powiedzieć, że ATV i quad to to samo.

 

Co do odśnieżania to sam byłem w zeszłym roku napalony na kupno jakiegoś taniego quada i podłączenie pługa. Oczywiście poza tym do zabawy. Niestety kasa nie pozwala na takie szaleństwa. Jestem jednak zainteresowany wrażeniami jeśli kupisz taniego quada do odśnieżania. Podziel się wtedy doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quad byłby spoko, ale mój znajomy miał takie coś połączenie quada sportowego z kosiarką, nie wiem o to było, ale wygladało jak quad, fajnie tym jego pracownicy szaleli, no a w lecie jako kosiara służy, spoko, no ale kurde nie powiem co to był bo nie pamiętam, ale ciekawe rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam quada kymco co prawda 90 ale mam go 3 lata i jedyne co w nim wymienilem to olej,łancuch iz zembatki a tak go dojezdzam i niech nikt mi tu nie napisze ze to jakies azjatyckie gówno z chin bo jak wspomnial kolega to ma silnik hondy-produkowała dla hondy silniki(nie wiem jak teraz).A tak na marginesie jestem w trakcie a raczej mojego taty pracownicy robią płozy na przednie koła ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mam kosiarke ciagniczek jak juz wspomniał kolega fajna sprawa tylko mam pytanie gdzie da rade kupic jakies łańcuchy bo inaczej to zero przyczepności! i jak by ktos mogł cos poradzic gdyż chce wyjkonac sam pług bo nowe kosztuja ok 800zł a to ma byc tylko w sumie tak dla pojeżdzenia wiec prosze o jakies pomysły! pzdr :icon_biggrin: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...