Skocz do zawartości

Co kupic dla córki na 14 urodziny?


Avalon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem skuteromaniacy!

Mojej córce podobają sie skutery.Wiem że bardzo chciała by dostac na urodziny jakis sprzecik nie za wielki,poreczny ale trwały i mocny. Taki do jazdy po mieście.Oczywiście najlepiej zeby był tańszy niz najtańsze dodtępne na rynku :wink:

Na jaki model i jakich firm warto zwrócic uwagę :?: Przy zakupie uzywanego na co patrzec ze szczególna uwagą :?:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych tańczych to chyba tylko Honda Dio albo Piaggio Zip... jeśli córka nie jeździła wcześniej to z pewnością mogą zdażyć sie jej jakieś delikatne upadki, które niosą za sobą straty w postaci połamanych owiewek czy klamek do hamulców. Jednym słowem kupując najtańsze, niemarkowe skutery, mogą być problemy z kupnem części zamiennych. Na Twoim miejscu kupiłbym droższy, ale sprawdzony skuterek. Zamiast kupować takiego grata za 2,500 zł, do którego prawdopodobnie dołożysz jeszcze 1000zł na remonty i naprawy, kupiłbym np. Piaggio Zipa w cenie około 3,500zł do 4,000zł (to juz nowsze roczniki). Jest to skuterek stosunkowo tani, mały i lekki, a wiec dla dziewczyny idealny. Jeśli kupisz jej coś z rodzaju Yamahy Aerox to ciężko jej będzie chociażby stawiać go na centralna podstawkę nie mówiac juz o wyprowadzaniu z garażu czy innym codziennym uzytkowaniu... Jeśli masz trochę więcej kasy to możesz pomyśleć o czymś takim jak Yamaha Jog R :D Moja koleżanka, go ma i jest bardzo zadowolona, ale w porównaniu do Piaggio Zipa jest on drozszy.

Przy zakupie skutera zwróć uwagę czy nie kupujesz dwuśladu... Skutery mają bardzo delikatne ramy i za razem podatne na wszelkie uszkodzenia. Nawet przy uderzeniu w wyższy krawężnik rama potrafi sie delikatnie zgiąć i już będziesz miał naruszona geometrię ramy... Lepiej dołożyć troche pieniędzy i kupić coś lepszego niż kupić coś co sie rozlatuje i dokładać do niego kosmiczne sumy na remonty i naprawy...

Wybór należy do Ciebie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem skuteromaniacy!  

Mojej córce podobają sie skutery.Wiem że bardzo chciała by dostac na urodziny jakis sprzecik nie za wielki,poreczny ale trwały i mocny. Taki do jazdy po mieście.Oczywiście najlepiej zeby był tańszy niz najtańsze dodtępne na rynku  

Na jaki model i jakich firm warto zwrócic uwagę  Przy zakupie uzywanego na co patrzec ze szczególna uwagą

 

Nic mocnego bo będzie szalała :twisted:

A ma być nówka czy z drugiej ręki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie bym polecił jakiegoś simsona skutera, nie dość ze córka nauczy sie zmieniac biegi co moze sie w przyszłości przydac, to jeszcze remont tego simsona wyjdzie o wiele taniej niz np hondy... http://allegro.pl/show_item.php?item=14373142

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy dobrze wie, że dziewczyna nie pokaże sie na mieście simsonem, bo to obciach... Z pewnością będzie bardziej zadowolona z jakiegoś skuterka obudowanego plastikami i przy którym nie trzeba będzie ciągnąć sprzęgła tylko dodawać gazu i hamować. dla dziewczyny na początek najlepiej kupić automat i w dodatku jakiś niedrogi, używany sprzęcik znanej marki jak np. Suzuki Ap50 czy Yamaha Jog R. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu obciach!!!! ja mam simsona i go sobie chwale!!!! :wink: ale moze masz racje ze dla dziewczyny to nie za dobry sprzet... dzisiaj widzialem w Geancie hero puchy co o nich myslicie? kosztowaly niecale 4 tys.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu obciach!!!! ja mam simsona i go sobie chwale!!!! :wink: ale moze masz racje ze dla dziewczyny to nie za dobry sprzet... dzisiaj widzialem w Geancie hero puchy co o nich myslicie? kosztowaly niecale 4 tys.

 

Hehe dla wielu simson jest szczytem marzeń ( np. dla mnie ) ale dla dziewczyny lepiej jakiegoś automatka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja ze swojej strony polecam Ci Hendę Elite. Jeździłem takim skuterkiem w zeszłe wakacje jak pracowałem w "warstacie" :wink: Waży połowę tego co moja RD50, nie ma tego typowego dla nowych skuterów "kładzenia" w zakrętach, jest niezwykle prosty w prowadzeniu i do tego nie za szybki. Pod żadnym pozorem nie kupuj dziewczynie czegoś w stylu katany albo aeroxa. Jeśli ma dopiero 14 latek to dla niej niebezpieczne. Ja cieszę się, że jako pierwszy motorek dostałem taki słaby sprzęt. Dzięki temu jeszcze żyję :D) Pewnego dnia kolega pożyczł mi na chwilkę Piaggio Zipa (bodajże 80cc). To dosłownie ogień nie silnik. Z pod świateł autka nie miały szans. Przy 90 km/h praktycznie już frunął nad asfaltem. To ciężki skuter i do tego w zakrętach prowadzi się beznadziejnie. Dlatego uważaj jaki sprzęt kupujesz!! 14-latce nie wolno dawać mocnej maszyny. Pozdrawiam serdecznie.

Ps. Córka ma kartę motorowerową?? Kucze mi jeszcze rok temu rodzice nie chcieli pozwolić nawet na ogarka (mimo, że miałem już 16 latek :D a tu proszę- młoda dziewczyna i na sprzęta już idzie :D Podziwiam podziwiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaggio Zip jest ciężki??!! kurdę!! człowieku, to Ty na moją Sendą (120kg) powiedziałbyś kolos!! ciekawe jak to możliwe żeby tak mały skuter przy 90 km/h ,,frunął" nad asfaltem. Wiesz... skuterek na tak małych kołach jest bardzo niebezpieczny i nestabilny przy takich prędkościach... ja jechałem Kataną Ay50 prawie 100 km/h i zniosło mnie na drugi pas. To ciekawe jak Ty ja bujałeś Zipem 90 km/h... wiem, że to możliwe, bo widziałem tak stuningowane zipki, ale żeby przy 90 km/h jechać zipem i mówić, że sie ,,frunęło"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...