Skocz do zawartości

Dlaczego maoja YZ jest mocniejsza jak filtr powietrza jest brudny?


stopowicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Praktycznie kazdy olej wyłapuje pył i inne badziewia z powietrza tak wiec według mnie kupno specjalnego oleju do filtra jest głupotą i stratą kasy...w tej sprawie w pełni popieram Gawrona;]

 

Mati co ty gadasz? Popierasz Gawrona czyli nasączanie filtra olejem do mieszanki ktory jest droższy od oleju do filtra. Piszesz że każdy olej wyłapuje pył i inne badziewia - wedle tej teori olej ze skrzyni też się do tego nadaje. No to kogo wkońcu popierasz? :icon_mrgreen: Chyba sie pogubiłeś w tej obronie Gawrona.

 

Sluchajcie teraz tak na poważnie. Nie wygłupiajcie sie w jakieś patenty olejowe tylko kupcie olej do filtrów gąbkowych firmy np. Putoline a wtedy zrozumiecie na czym polega różnica między zwykłym olejem a olejem do filtra. Tu chodzi o sport wyczynowy i maxymalne osiągi a nie o jakieś dzikie patenty - naprawde. Właściwie to ten olej do filtra w niczym nie przypomina oleju tylko lepką gume w stanie ciekłym - check this out!

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati co ty gadasz? Popierasz Gawrona czyli nasączanie filtra olejem do mieszanki ktory jest droższy od oleju do filtra. Piszesz że każdy olej wyłapuje pył i inne badziewia - wedle tej teori olej ze skrzyni też się do tego nadaje. No to kogo wkońcu popierasz? :smile: Chyba sie pogubiłeś w tej obronie Gawrona.

 

Sluchajcie teraz tak na poważnie. Nie wygłupiajcie sie w jakieś patenty olejowe tylko kupcie olej do filtrów gąbkowych firmy np. Putoline a wtedy zrozumiecie na czym polega różnica między zwykłym olejem a olejem do filtra. Tu chodzi o sport wyczynowy i maxymalne osiągi a nie o jakieś dzikie patenty - naprawde. Właściwie to ten olej do filtra w niczym nie przypomina oleju tylko lepką gume w stanie ciekłym - check this out!

 

Pozdro.

juz dobrze juz dobrze :icon_mrgreen: kupie sobie... Jak powiedziałem ojcu i wojkowi (oni tez lataja od baaardzo dawna) to mnie wysmiali :smile: czyli nie w sprayu tylko poprostu olej do filtra w normalnej bańce??

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dobrze juz dobrze :icon_mrgreen: kupie sobie... Jak powiedziałem ojcu i wojkowi (oni tez lataja od baaardzo dawna) to mnie wysmiali :smile: czyli nie w sprayu tylko poprostu olej do filtra w normalnej bańce??

 

Polecam ci z czystym sumieniem Putoline w takiej blaszanej prostokątnej puszce - zajefajny! Wystarcza spokojnie na rok czasu. Ja dałem 45zł ale przepłaciłem.

 

http://www.ridemx.co.uk/productimages/BIG/244.jpg

 

Na Allegro jest podobny http://allegro.pl/item132029464_olej_do_ga...valvoline_.html

 

Kurde w sumie to mi sie już kończy i sam musze kupić. :smile:

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam olej do filtrów szwedzkiej firmy C.C.Products. Naprawde świetny olej i opakowanie litrowe starcza na ponad prawie dwa sezony. Kosztuje 32zł za litr.

http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?c...08c28059587fefe

Edytowane przez endurowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,ten olej to jest gów*o warty.

 

Tutaj przytaczam słowa kumpla z forum (który lata w MP i już z wieloma olejami napewno miał do czynienia)

Oto co napisł na temat tego oleju :

" Powiem tak z własnego doświadczenia. Ten shit szwedzki się nie sprawdza: szybko wyparowywuje eter z niego i się kiepsko przez to rozprowadza ale to jeszcze nie problem. Problemem jest to, że jak poleży ten filtr troche nasączony to olej ten zmienia swoją konsystęcie, robi się "suchy" i przepuszcza brudy. Sam tego doświadczyłem i olej poszedł w śmietnik, a lałem naprade sporo go. "

 

Mam nadzieje że się nie wydrze na mnie :D ,przy okazji pozdrawiam go :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale u mnie sprawuje sie dobrze. Jeżdze ostro po piaskach i kurzu i jakos daje rade, faktem jest że duża częśc spływa na sam doł filtra, a na górze potem mało zostaje.

 

spływa? to cóż to za olej? a może żle to robisz.

 

Moge powiedzieć jak sie stosuje olej Putoline:

 

Po wypraniu filtra w bęzynie lub innym środku typu rozpuszczalnik itp. należy wysuszyć go ładnie do sucha, następnie w jakimś pojemniku typu miska należy wymoczyć ładnie filtr w oleju następnie wykręćić z całej pary tak aby już nic z niego nie kapało, poczekać ok 10-15min aż deko przyschnie potem jeszcze raz zamoczyć w oleju i znowu wykręcić na maxa - poczekać kilkaminut i można zakładać.

 

Ja reszte oleju spowrotem zlewam do pojemnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...