Skocz do zawartości

Duży problem z Hondą NS-1 80 błagam o pomoc... :(


SeibR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no OK,jutro pokombinuje z tymi przerwami na świecy... no ale co dalej co z tym mułem co mam na 7-8 tys. dużo żeczy prubowałem co mi doradzali mechanicy na gg i niC... prosze dalszą pomoc...

 

P.S - Damiano jak to mam sprawdzic czy ssanie po zamknięciu jest szczelne... ?? tez myślałem kiedyś o ssaniu że to może przezto byc te problemy z chodzeniem itp. :D ... p00zdrawiam

 

Jak wykrecisz ssanie z gaznika (ta czarna dzwigienke z boku gaznika) sprawdz jak ono odbija i jaki jest stan tej koncowej czesci czyli jakby takiego tloczka (pewnie wiesz o co mi chodzi a jak nie to napisz to wysle potke) jesli jest ona bardzo zniszczona tzn jest na niej duzo rys i tak dalej to moze ona dobrze nie domyka paliwa i moto ma jego dodatkowa ilosc spowodowana wlasnie ta nieszczelnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, ja to miałem wręce raz, wiem jaki tłoczek ten czarny gumowy... to tam natym czarnym gumowym tłoczku jest jeszcze na środku taki mały cypelek gumowy, jak się zamyka ssanie to ten cypelek wchodzi w gaśnik głęboko żeby nieprzepuszczac benzyny(wiesz chyba oco chodzi)... no niewygląda to zarewelacyjnie stego co pamiętam ale jutro zobacze i zrobie fotki... a wrazie czego gdzie takie coś moge kupic... ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupisz osobnej czesci do tego gaznika, wiem, bo sam szukalem. kazdy sprzedawca co mial te gazniki nie chcial slyszec o sprzedazy na czesci.

poza tym to nie jest czarny gumowy tloczek tylko miedziany zdaje sie o srednicy moze z 4-5 mm...

 

ale jak dla mnie to to odpada. przydaloby sie zobaczyc filmik jak ci moto chodzi na poszczegolnych biegach i jak sie zalewa na te cztery sekundy.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większe obroty silnika tym większe obroty wału co wytwarza coraz to większe ciśnienie. Ja bym winny szukał na początku w kompresji, mam nadzieje że masz urządzenie takie co się wkręca w świece aby zmierzyć ilość atmosfer. Nie jestem pewien ile u Ciebie powinno dokładnie tam być, ale jak wartość będzie rózna od książkowej znaczenie to przejrzyj czy ci uszczelka pod głowicą nie popękała albo czy gdzieś nie łapie lewego powietrza. Jeżeli kompresja będzie okej to wyreguluj zapłon, rozgrzej motorek niech pochodzi na biegu jałowym i wtedy reguluj gaźnik.

Edytowane przez Wojt@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupisz osobnej czesci do tego gaznika, wiem, bo sam szukalem. kazdy sprzedawca co mial te gazniki nie chcial slyszec o sprzedazy na czesci.

poza tym to nie jest czarny gumowy tloczek tylko miedziany zdaje sie o srednicy moze z 4-5 mm...

 

ale jak dla mnie to to odpada.

 

pzdr:)

Tak jak pisal magneto jest to miedziany tloczek. też mi sie wydaje mało prawdopowobne ze akurat to była tego wina ale nieraz za zle sprawowanie sie motoru odpowiada element ktorego bysmy sie nie spodziewali. wiem bo sam to przerabialem czesto nawala element ktorwego nawet nie bierzemy pod uwage. A czesci do tego gaznika to raczej nie dkupi osobno tylko jak cos to caly gaznik.

Magneto wiesz co pomysl z tym filmikiem wcale nie jest glupi... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl z filmem nie jest glupi. moze nie zauwazymy w trakcje trwania skad ucieka powietrze, bo to raczej malo prawdopodobne, ale przynajmniej zobaczymy co i jak sie dzieje podczas przyspieszania oraz sama technike jazdy.

 

jezeli masz mozliwosc to mysle ze kazdy zainteresowany moglby powiedziec conieco po obejrzeniu takowego filmu.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no będzie ciężko z filmem bo nieposiadam kamery... :/ ale postaram się jakoś załatwic kamere i nakręcic film no ale watpie że mi się zdoła to zrealizowac... wy myślcie dalej... ja sądze nadal że lewe powietrze to może byc... p00zdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...