Skocz do zawartości

Wyciekajacy olej


kacper_84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problemik

Wczoraj mylem swoj motorek i pomyslalem ze sprawdze olej, no i dupa troche brakuje. Dodam ze przez 8000 km ubytek byl niezauwazalny bo nie bede wymyslal ze go nie bylo. A tu po 1000 nagle brakuje ??

Podczas mycia zauwazylem jednak slady tego oleju na mocowaniu stopki i nie wiem jak wam wytlumaczyc ale bylo go tez sporo tam gdzie jest wajcha zmiany biegow na tej czesci ramy bodajrze.

Czy moze olej wyciekac gdzies ze skrzyni ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

po tym co opisałeś wygląda najprowdopodobniej na uszkodzony simmering od strony zębatki zdawczej i tamtędy wycieka Ci olej. Musisz ściągnąć zębatkę zdawczą i oczyścić simering ,odczytać rozmiar i kupić taki sam, jak już go będziesz miał to wtedy zmieniasz i po kłopocie :buttrock:

 

pozdrawiam

 

maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Jacek

 

kiedyś wymieniałem w XS400. to przechyliłem moto na prawą stronę żeby nie spuszczać oleju i stary simmering wydłubałem, pewnie w niektórych moto są zabezpieczenia z zewnątrz, po wydłubaniu delikatnie nabijasz nowy i gra!

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się do tematu.

 

Jak zmienić uszczelniacz zębatki zdawczej? Czy wystarczy stary wydłubać i wcisnąć nowy :buttrock: , czy więcej z tym zabawy?

 

 

ja teżmam taki problem ale na razie zalepiłem to delikatna warstwą sylikonu :bigrazz: taka prowizorka ale na nowy sezon trzeba to będzie to wymienić.mam jeszcze takie pytanie:

ja mam cb 450s czy w tym modelu też da się wymienic ten simmering na zasadzie wydłubać stary i wcisnąć nowy :biggrin: czy trzeba będzie rozbierać silnik :notworthy:

 

:biggrin: :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% jesli widzisz simera od zewnatrz to da sie go wydlubac i wlozyc nowy w ciagu 5 minut :buttrock: moze miec jakies zabezpieczenie typu pierscien segera ale nie koniecznie

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...