Skocz do zawartości

Korek wlewu paliwa !!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W moim moto znajduje sie nie oryginalny korek wlewu paliwa. Poprzedni (genialny) wlascieciel dopasowal korek od jakiegos crossa ,ktory nie ma zamkniecia na kluczyk. Tak wiec wybralem sie dzis do Larssona i patrze na ich oferte. Wszytkie korki to istna tandeta, myslalem ,ze jak wezme w reke to sie rozsypia.

 

I tu moje pytanie do was:

 

Gdzie moge kupic solidny korek na kluczyk??

Moze byc uzywany ,od innego modelu byleby wygladal na ludzki :P

 

Ps. Wolalbym uniknac wizyty u dealera.

 

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pogadaj z wiarą jeżdżącą do Niemiec na tzw. szroty. Pewnie wyjmą Ci korek z jakiegoś uszkodzonego motoru, chyba że jest też tak potrzaskany jak motor :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Radku

IMHO nie powinieneś do takiego motocykla, jakim jest CRM kupować korka z zamkiem ponieważ:

1. Korek powinien mieć otwór u góry, do którego podłącza się wężyk. Otwór ten, jak wiadomo, zapobiega wytwarzaniu się nadmiernego ciśnienia w zbiorniku, a jednocześnie odprowadza opary ze zbiornika (wężyk odprowadzasz w taki sposób, aby swobodnie zwisał w okolicach chłodnicy, mocowania główki ramy itd, na przykład).

2. Korek z zamkiem z CRM może wyglądać śmiesznie.

3. Po co Ci zamek? Przecież paliwa Ci raczej nie ukradą górą (jak już to chyba kranikiem), a dodatkowy klucz to zawsze kolejna "szansa" na jego zgubienie, no i stres, i kłopty i rozwiercanie, co w okolicach plastikowego zbiornika nie jest najszczęśliwszym pomysłem itd.

Dlatego proponuję Ci zakup porządnego korka z otworkiem (wężyk sam znajdziesz), najlepiej z katalogu Acerbisa, bo ta firma robi najlepsze podzespoły tego typu, również do Hondy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza Dominik tylko dlaczego CRM wychodzaca prosto z fabryki ma korek na zamek?

Nie boje sie tego ,ze mi ktos paliwo podprowadzi, boje sie zeby zaden debil nie wpadl na pomysl nakarmienia mojej hondzi np. cukrem podczas postoju na parkingu (slyszalem o takich przypadkach). Korek z wezykiem odpowietrzajacym mam teraz, ale wolalbym miec korek na kluczyk gdy bede jechal na miasto.

 

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
boje sie zeby zaden debil nie wpadl na pomysl nakarmienia mojej hondzi np. cukrem podczas postoju na parkingu

Słusznie.

Niestety, nie pomogę Ci więcej, bo nie wiem, gdzie taki korek kupić - może jakiś samochodowy będzie pasował?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...