Skocz do zawartości

Ja mam chyba pecha do starych dziadków.


Nazir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety często jest tak, że zagrożenie ze strony osób starszych jest podwójne.

 

Zgadzam się, że niestety cześć osób w starszym wieku, stanowią wredne staruchy-zacietrzewione i harde-typowe mohery.

Rozumiem, że często chorują i coś ich boli czy uwiera.. ale z tego powodu noszą w sobie tyle jadu, że otoczenie ich odtrąca i kółko się zamyka-choć sprawa jest przykra. W razie dzwona taki babol zwykle sam jest sobie winien-choć wiadomo, że zwykle kierownik obrywa od wymiaru.

 

Druga sprawa to problemy ze: wzrokiem, słuchem czy oceną odległości. Dlatego osoba starsza w pobliżu jezdni jest dla mnie takim samym sygnałem jak małe dziecko- nie wiadomo, co zaraz wymyśli i jaki nowy kierunek obierze.

 

Przypomniała mi się pewna smutna historia.

Pewien kierowca jechał przepisowo Głogowską-jedna z głównych ulic Poznania. Mały ruch, gość leciał ok 50kmh. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych zobaczył starszego pana, który już patrzał na jego samochód. Niestety w ostatniej chwili wkroczył na pasy, bo prawdopodobnie źle ocenił odległość. Samochód z piskiem wyhamował tak, że dosłownie zatrzymał sie na wysokości pieszego lekko go trącając. Starszy pan przewrócił się a w wyniku dużego stresu dostał zawału i zmarł na pasach :banghead: Z zasłyszanych informacji wiem, że kierowca wije się jak piskorz by nie pójść do więzienia, mimo, że zachował szczególną ostrożność a powodem wypadku było zachowanie pieszego.

 

To mogło się przydarzyć każdemu z Nas, dlatego uważajcie na dziadków by próbując Nam coś udowodnić nie zabrali swojej świętej racji prosto do grobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety często jest tak, że zagrożenie ze strony osób starszych jest podwójne.

 

dlatego uważajcie na dziadków by próbując Nam coś udowodnić nie zabrali swojej świętej racji prosto do grobu.

Święte słowa

Ja też miałem przejścia z dziadami na pasach (dziadami nie staruszkami na pasach) i byłem bliski temu aby im do^%ać

przykład wracam do domu deszcz przestał właśnie lać strumienie płyną jezdnią stoi dziad doszedł do pasów i stoi i się gapi ja 50 km jadę po wodzie a to to popuszcza mnie na jakieś 15 20 metrów i gapiąc się na mnie człapie po pasach ja heble naszczęście bez uślizgu przedniego koła - generalnie zaobserwowałem takie reakcje niektórych frustratów typu jeszczę zwolnie niech ten ch** na motorze da po cheblach na szczęście nie zawsze pada :banghead: i jest sucho ale wtedy serce miałem w przełyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety typowe zachowania straszych osób. "bo ja wiem najlepiej, bo w moim wieku..." Wytłumaczyć takiemu, że tych 100 lat temu, kiedy był młody było inaczej, że sa przepisy, że sam stwarza zagrożenie dla siebie i innych, jest praktycznie niewykonywalne.

Ładnie napisał ktoś, że z nimi jak z dziećmi: nie wiadomo kiedy i w którą stronę ruszy. Dla własnego bezpieczeństwa chyba warto o szczególną uwagę gdy w okolicy pojawia się strarszy człowiek.

 

Czy trącać podnóżkiem, czy nie, to inna bajka. Pamiętajcie, że w tym wieku kości zrastaja się wolno. I nie będziecie czuć się dobrze, kiedy się dowiecie, że wasza złość, wyrażona właśnie takim potrąceniem przyczyniła się do zejścia takiego dziadka/babci po roku powikłań po złamaniu szyjki kości udowej.

 

A tak w ogóle, to sama nieznoszę upartych staruchów, sama mam ochotę zabić, kiedy taki na mnie wrzeszczy i obraża w dodatku nie mając racji. Ale wśród nich zdarzają się mili, sympatyczni ludzie.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...