Skocz do zawartości

gdzie w DT 80 LC2 jest termostat??


pawela
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

znowu ledwie podnosi mi sie wskaznik temperatury... czujnik w porzadku raczej, plyn ok. kiedys padl termostat i znow go obstawiam ale naprawial mi wtedy starszy bo za malo umialem :) teraz chce zrobic sam ale nie wiem gdzie go szukac... a starszego nie ma.... piszcie jak wiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat znajduje sie w głowicy. Musisz spuscic płyn chłodzacy i odkrecic dwie sruby przy głowicy(tam gdzie dochodzi górny wąż od chłodnicy) i juz masz termostat wydłubany :wink:jak chcesz sprawdzic czy działa prawdiłowo to wsadz do wody i podgrzewaj wode do 100*C i sprawdzaj termometrem przy jakiej temperaturze sie otwiera. Powinien w około 90*C(dokładnie sprawdz w serwisówce) :bigrazz: a bez termostatu nie powino sie jedzic poniewaz jezeli silnik nie ma odpowiedniej temperatury to gorzej pracuje , wiecej spala i szybciej sie zużywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat znajduje sie w głowicy. Musisz spuscic płyn chłodzacy i odkrecic dwie sruby przy głowicy(tam gdzie dochodzi górny wąż od chłodnicy) i juz masz termostat wydłubany :wink:jak chcesz sprawdzic czy działa prawdiłowo to wsadz do wody i podgrzewaj wode do 100*C i sprawdzaj termometrem przy jakiej temperaturze sie otwiera. Powinien w około 90*C(dokładnie sprawdz w serwisówce) :crossy: a bez termostatu nie powino sie jedzic poniewaz jezeli silnik nie ma odpowiedniej temperatury to gorzej pracuje , wiecej spala i szybciej sie zużywa :)

dzienks :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...