Skocz do zawartości

czujnik luzu - xj 600 diversion


PM2Z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z yamahą xj 600 s z 1993 roku.

 

Problem jest z kontrolką luzu, która nie zawsze ma ochotę się zapalać (czasem gdy jest wrzucony luz lampka się nie świeci). Problem nie jest jednak w samej żarówce bo:

1. czasem się jednak pali

2. gdy mi moto zgasło w korkach, wrzuciłem luz (lampka się nie zapaliła) to nie chciał zapalić (tak jakby był na biegu). Dał się odpalić na włączonym sprzęgle, a po puszczeniu dźwigni sprzęgła moto pracował, więc na pewno był na luzie. Wnioskuję z tego, że problem tkwi w samym czujniku, który po włączeniu biegu jałowego zapala lampkę i wyłącza blokadę rozrusznika elektrycznego.

 

Wydaje mi się, że problem pojawia się po jakimś czasie jazdy, nie od razu (choć to oczywiście może być przypadek), tak jak by zaczynało szwankować na porządnie rozgrzanym silniku, ale to chyba nie powinno mieć nic do rzeczy.

 

Skrzynia biegów działa jak należy (choć z rzadka na postoju jest problem z wrzuceniem 1. i wtedy ruszam z 2.), biegi wchodzą precyzyjnie, z wyraźnym kliknięciem, nie wyskakują. Luz jest zawsze łatwy do znalezienia między 1. i 2. biegiem.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wykręcić i wyczyścić? a jeśli czujnik luzu to jak on wygląda ?

 

poloz sie pod silnik i tam pod kolektorem 2 i 3 masz czujnik luzu. pamietaj,z e jak go wykrecisz to caly olej ci splynie wiec lepiej sobie go zlej , chyba ze masz zamiar go wymienic. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...