Skocz do zawartości

Prosze o pomoc !!!!! Brak zasilania ;/


MrRat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich motomaniakow.

Niestety nie jest mi do smiechu, dzisiaj zachcialo mi sie bawic w mechanika i cos sobie spitolilem w moim motocyklu. Przepalil sie bezpiecznik od stopu i od pozycyjnych z tylu wiec za skrzynke z bezpiecznikami , pojechalem na stacje i kupilem bezpieczniki, Motocykl kupilem przed wczoraj, przyjechalem nim z Poznania do Krakowa, wszystko bylo oki, w polowie trasy zniknelo podswietlanie zegarow i jak sie potem okazalo brak stopu i pozycyjnych tyl, wiec happy wzialem sie dzisiaj do zmieniania bezpiecznikow. Skrzynka z bezpiecznikami "delikatnie" przytopiona, wymienilem bezpiecznik na 10A i wyszstko oki, ale za chwile sie przpalil, wiec ja qur........ glupi na wlaczonej stacyjce wyciagnalem bezpiecznik i wlozylem nowy 30A i sie zjeb................... przepali sie nowy i zniklo zasilanie motocykla, na przekreconym kluczyku brak jakiegokolwiek zasilania ;/;/;/;/;/

Zadne kontolki sie nie pali, nie da sie moto odpalic ;/;/;/;/

I teraz pytanie, co sie stalo, co zepsulem ??? modol poszedla sie wa..... czy cos innego.

Jak myslicie ???

Jestem zalamany ;/;/;/;/

POMOZE mi ktos ??? wiem ze cos zepsulem tylko co ??? czego szukac ????? co wymienic ??????

Napiszcie co, to sobie bede wymienie.

Najgorsze to ze nie wiem co sie zjaralo ;/;/;/;/

 

 

POZDRAWIM i dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wygląda ta instalacja, ale pewnie przepaliłeś po prostu główny bezpiecznik, sprawdź wszystkie bezpieczniki.

 

jak masz gdzieś zwarcie powiedzmy w pozycyjnych to przepalili sie bezpiecznik od pozycyjnych, ale jeśli jest za duży tam bezpiecznik to siądzie inny który odcina prąd w tym przypadku pewnie główny, który w tym momencie ma mniejszą wartość

 

masz gdzieś zwarcie skoro przepala ci się tan bezpiecznik od stopu i pozycyjnych zacznij tam szukać problemu

Edytowane przez loko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wygląda ta instalacja, ale pewnie przepaliłeś po prostu główny bezpiecznik, sprawdź wszystkie bezpieczniki.

 

Wszystkie bezpieczniki w puszce oki, jest jakis inny bezpiecznik w innym miejscu ??

 

jestem zalamany ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale co Ci szkodzi jak masz akumulator i + przewód, który idzie pewnie do przekaźnik poszukaj tam czasami może być widoczny po wypięciu jakiejś kostki od przekaźnika

 

 

qurde kolego DZIEKI BARDZO, faktycznie sie przepalil ten bezpiecznik, ale dalej pali bezpiecznik od tylnej postojowki i stopu, ale tym tym to sie bede bawil pod koniec tygodnia.

 

WIELKIE DZIEKI :notworthy: a juz mysalem ze cos bardziej powaznego sie stalo :icon_razz:

THANX !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...