Skocz do zawartości

gdzie kontrolka oleju w rd 80 lc 2


gutek_rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym wymieni olej w skrzyni i niewiem gdzie znajduje sie kontrolka oleju??silnik jest taki sam jak w dt lc 1 i 2.

Prosiłbym jeszcze o przesłanie schematów elektryki i silnika gdyz musze podłaczyć kontrolke temperatury i oleju przy liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale u mnie w DT125R kontrolka byla tylko od oleju z dozownika... Chyba ze chodzi ci o kontrolke POZIOMU oleju w skrzyni... Jesli masz ten sam silnik co ja mialem w DT to jest gdzies pod nozka hebla tylnego takie okienko ktore ci powie o poziomie oleju. Ale najlepiej wylac caly wczesniejszy i wlac tyle ile masz napisane na karterze. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie kontrolka oleju na zegarach dotyczy w tym silniku dozownika. jak zgasla to olej poszedl. nie ma kontrolki oleju w skrzyni, wiec jak chcesz sprawdzic poziem to musisz olej spuscic, zmierzyc ile jest, potem zalac i ewentualnie uzupelnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma inego sposobu :) w kazdym razie sam nic lepszego nie wymyslilem jak nieraz chcialem sprawdzic. a olej spuszcza sie w doslownie kilka minut tylko jesli mozesz trzymaj moto prosto to zawsze wieksze prawdopodobienstwo ze wszystko splynie

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod korkiem od wlewu oleju powinien byc bagnet teoretycznie z miarka ale wiekoszosc motocykli ma pogubione lub wogole brak niestety. Ja ogladalem kilka moto dt/rd 80 i spotkałem sie tylko w jednym swiezo sprowadzonym wiec moze dlatego sie jeszcze ostal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można sprawdzic poziomu oleju w skrzyniu poprzez odkręcenie pewnej śrubki na kapie od strony sprzęgła? Ja tak miałem we wszystkich HOndkach (MT,MTX,MBX) poporstu trzeba było ją odkręcic, lekko przechylić moto i jak leciało to poziom ok..Ale to tylko sugestia bo nie wiem czy te Yamahy mają coś takiego bo moja YZ na pierwszy rzut oka tez nie ma czegoś takiego :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można sprawdzic poziomu oleju w skrzyniu poprzez odkręcenie pewnej śrubki na kapie od strony sprzęgła? Ja tak miałem we wszystkich HOndkach (MT,MTX,MBX) poporstu trzeba było ją odkręcic, lekko przechylić moto i jak leciało to poziom ok..Ale to tylko sugestia bo nie wiem czy te Yamahy mają coś takiego bo moja YZ na pierwszy rzut oka tez nie ma czegoś takiego :-(

tak mialem MT i faktycznie tak jest ale w DT/RD nie.... a z bagnetem to prawda niemal zawsze sie gubia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...