Skocz do zawartości

Problem Yamaha YZ 250 99


adoado0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z Yamaha YZ 250 1999 r. 5 h temu wymieniony tłok,korba,łożyska,świeca.Cały czas chodziła super.Otóz ostatnio na torze crossowym nagle zaczęła się bardzo "mulić" i w ogóle nie wkręcać na obroty.Wróciłem do domu zmieniłem świecę na nową i to samo.Po chwili patrzę i leje się przelewami z gaźnika.Zakręciłem kranik i rakieta jak wcześcniej. Wieczorem rozebrałem gaźnik żeby zobaczyć co się stało.Dysze czysciutkie,pływak leciutko chodzi,nie ma mowy zeby sie przycinał.Złożyłem i następnego dnia polatałem może z 20 min na torze (wszystko ok mocy dużo:-) ) i wtedy znowu to samo tylko że o wiele większy "muł".. Troche się przelewami polało,i dalej źle chodzi.Rozebrałem gaźnik a tam wszystko ok..Pewnie jak zaloże to znowu będzie ok.Tylko na ile? Co jest grane?

Jak wezmę gaz na full to strasznie przerywa.Na wolnych i na luzie chodzi nawet ale jak mocno przygazuję to się dusi.

Filtr wyczyszczony,świecę wykręcę to jest ładna nic zachlapana,paliwo do gaźnika dostaje się bo nawet poleci przelewem.Gaźnik sczelny nie bierze nigdzie powietrza,ktoś mówił, że może zapłon się polzuował-sprawdzałem-jest ok.Jeżeli jest w gażniku paliwo po rozkręceniu go dysze czyste to co jest?

Z góry dziękuję za jakieś sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie leje przelewem to sie poziom przestawia paliwa.wyczysc zaworek iglicowy albo plywak moze sie przedziurwail.Jak by byl zaplon to caly czas by sie tak dzialo.a muli sie bo dostaje za duzo paliwa.po wyczysczeniu ganzi trzyma jaksi czas dobrzep zoiom to chodzi.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady...Jednak to, że lało się akurat wtedy z gaźnika i gdy go zakręciłem było dobrze to był czysty zbieg okolicznośći...Problem tkwił w tłumiku.. Urwała się ta rurka która idzie w tłumnika a naokoło jej jest wata wygłuszająca..I kawałki waty blokowały przepływ spalin. A dlaczego akurat wtedy leciało z gaźnika i poźniej było ok to nie mam pojęcia;-) Po wyjęciu blokującej waty jest extra:-) Tylko i tak trzeba zrobić ten tłumnik ale to się da..:-)

Pozdrawiam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...