Skocz do zawartości

fzr 1000problem z ladowaniem siega nawet 15.5v na swiatlach


Gość frymko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam pomocy akumulator mi do połowy wygotowało,zrobiłem pomiary i mam bez włoczonych swiateł 14.4v przy 3000tys.a po właczeniu swiateł mam ponad 15.5v

co jest nie tak dowiedziałemm sie ze regulator napiecia jest w alternatorze wychodza z niego 2 przewody oznaczenie alernatora 3g/a 100211-4810

byłem u elektryka powiedział ze to regulator jest walniety szukałem po sklepach i w necie i nic nieznalazłem w serwisie to koszt ok 500zł czy jest jakis patent zeby było mozna zastosowac jakis inny.

oto gg 5071869

[email protected].

dzieki wielkie i pozdrowienia dla posiadaczy 2 kolek i nie tylko :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz... ja jeszcze niedawno myślałem , że też mam za wysokie ładowanie (przekraczało nawet lekko 15V) ale ktoś mi przesłał na maila foto serwisówki i jest jasno napisane ze norma to od 14,3 do 15,3V , wiec proponuje sie gdzieś dokopać do serwisówki i poszukać tego parametru , proponuje Ci wskoczyć na temat który założyłem o regulatorach do XJ. Pozdrawiam i życze wyjaśnienia tej "sprawy".

P.S. A regulator kupiłem za 180zł u Olek-motocykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za szybka odpowiedz, w serwisowce jest napisane od 14.2v do 15.2v a ja mam 15.5 a nawet sprawdziłem dizis to na 5000 tys

dochodzi do 16v pewnie ten regler padł,aleco zrobic z tym jak niema zamiennika a orginał bardzo drogi jaest jakis patent zeby było mozna zastopic jakims innym.

wielkie dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ci co zrobic - rozumiem ze masz alternator typu samochodowego umieszczony za cylindrami. Tego typu alternatory maja regulatory bardzo podobne do samochodowych, dlatego sadze ze elektryk samochodowy naprawi go bez problemu.

Jezeli sie myle i masz altek osadzony na wale to uzywka z Olek motocykle, czy nowy rzemieslniczy moze byc zastosowany zamiast oryginalu.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...