Skocz do zawartości

Lambretta


m67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Lambrette 175 TV ale ma zepsute koło magnesowe i rozbite szkło tylnej lampki.Dajcie znać jeśli ktoś z Was ma te części na handel.I jeszcze jedna sprawa czy ten model miał z tyłu bagażnik z kołem zapasowym bo niewiem czy te rzeczy u mnie są orginalne.Jest to chyba II seria bo ma siedzenie kanapowe i jest z roku 1960.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się z tOBĄ gadać kONRAD.K :?

A ty starszy niż 13 lat widziałeś u mnie.

A jak chcesz się dalej kłucić to zapraszam na gg lub w 4 oczy. :D

Poza tym pogadaj o swoich kompleksach z odpowiednim specjalistą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tylko w temacie Lambretek. Rzeczywiście modele II serii posiadały bagażnk na koło. Było ich kilka typów. Standardowo był tłoczony z blachy i koło mocowane było w poziomie. Był on malowany w kolorze nadwozia. Firma montowała też chromowane bagażniki z rurek. Zależnie od typu położenie kołoa mogło być pionowe lub poziome.

Druga sprawa tylna lampa. Klosz jest do zdobycia z Włoch. Jest to naprawdę świetnie wykonana replika. Mam w swojej Li takowy.

Sprawa trzecia to magneto. Poszukujecie ich do swoich Lambrettek, a nie piszecie jaki typ. W II serii były montowane bodajże 3 rodzaje Fillso, Magnetii Marelli, Ducati. Znalazłem też wzmianke o magnetach Bosh (ale to chyba w pierwszej serii). Aby zakupic dobre magneto, trzeba określić dokładnie model, typ, rok produkcji. Najprościej jest oczywiście przeczyrtać ze starego (chociażby szczątkowego).

To by było tyle na temat nurtujących Was pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bagażnik rurkowy z resztkami chromu, koło jest w poziomie, ale opona jest z jakiejś maszyny rolniczej.Klosz z włoch jest chyba drogi a ja nie cierpię na nadmiar srodków finansowych. :D A magneto sprubuję naprawić u elektromechanika, bo iskrę daje ale bardzo słabą na czwórce się dusi, a na innych biegach nie chce wchodzić na obroty. :cry: Próbowałem zmieniać wyprzedzenie zapłonu, ale nie skutkuje.

Jeszcze jedno jekby ktoś miał z kąd załatwić ksero instrukcji obsługi do tego modelu to bym prosił o kontakt na maila. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja tak naprawdę to mam rozsypane platynki.A koleś próbował je zastąpić jakimiś innymi.

Ale mój tata powiedział że sobie z tym poradzi.Tylko jakbyście wiedzieli skąd dorwać dywanik, klosz tylnej lampy i inne drobiazgi wykończeniowe.Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...