Skocz do zawartości

Opinie o VF 750 F


Gość Rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już od pewnego czasu poszukuje motocykla (najwyższy czas na zmianę sprzętu) i wpadła mi w oko Honda VF 750 F. Jeżeli miałeś do czynienia z tym motocyklem lub słyszałeś o nim to proszę o krótki (lub długi) post.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kumpel kupil sobie VF750F i jest zadowolony. Gdy ja wsiadlem i poczulem jego moc nie chcialem zsiadac.Jedynym problemem na razie jaki mial ale sam przeszedl byl krecacy rozrusznik (cos sie zacielo) ale z tego co wiem jezdzi i jest zadowolony.Z mojego punktu widzenia to zaje.......super maszyna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Daj se siana z tą VF jeździłem na tym i wiem jedno, ten sprzęt stoi w miejscu zamiast jechać.

 

 

Polataj za VFR, będziesz o wiele bardziej zadowolony. Niby podobny silnik, ale osiągi są bardzo różne.

 

Gdybym w VFRze doprowadził silnik do wycia tak jak to było w przypadku VFy to chyba by mnie pęd powietrza zepchnął, a na VFie silnik ryczy a motor dalej stoi, beznadziejny kawałek blachy i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalety:

- duza moc

- posluszenstwo w stosunku do kierującego

- wygodna pozycja kierowcy i pasazera

- duza wytrzymalosc pozostalych podzespolow-za wyjatkiem rozrzadu

wady:

- szybkie zuzycie układu rozrzadu - lancuszki,popychacze mloteczkowe,walki rozrzadu, srednio co 30 000km, koszt naprawy około 2500 pln

- duze zuzyciepaliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

2 lata temu też szukałem VF ale 1000 F . Szukałem ,szukałem i nie znalazłem . Oglądałem duzo sprzętów i każdy mial tą samą wadę - rozp...... rozrząd.

Seria VF jest wielkim niewypałem HONDY. Na twoim miejscu nie pakował bym się w VF 750F a szukał VFR. W sumie dokładasz 2 tysiące a motor zupełnie inny.

I w dodatku będziesz się delektował pięknym gwizdem kół zębatych, które napędzją wałki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem osobiście VF-ą dwa lata!! Motorek jest bardzo fajny, szybki, mocny, wygodny! Zrobiłem na nim bardzo dużo kilometrów!!! Świetnie nadaje się do dalszej turystyki. Dwie tarcze z przodu, jedna z tyłu potrafią okiełznać tą moc(prawie 100 KM, 3,8 do setki !!!!). Jest jednak jeden problem z nimi, to oczym kolega wspominał wcześniej ,a więc rozrząd! pocieszeniem jest to że te silniki jeżdżą nadal w Magnach, ale tam się kręcą w drugą strone. Motor ten jest uważany za koszmar mechaników! Jak będziesz kupował VF, a szczeże ją polecam!!!! to uważaj na wyżej wymienioną wade. Wystarczy posłuchać silnika i nawet niewprawne ucho to usłyszy! Ja swoją kupiłem to miałą tylko 21 tysięcy, bo stałą u kolesia w Niemczech w garażu pare lat wyrejstrowana. Więc mi się udało i nic nie bvyło! Potem ją sprzedałęm i niestety dziewczyna która ją kupiła rozbiła ją :cry: Jeżeli masz jakieś konkretne pytania to wal śmiało pomoge na tyle ile mogę!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A silnik w układzie V4 to piękna rzecz.

Jeżeli lubisz elastyczne silniki, które ciągną od niskich obrotów to cos dla ciebie.

NIe polecam gdy lubisz silniki mające dużego kopa dopiero od 5000 obr.min gdyż Vf i VFR czegoś takiego nie posiadają. Zbierają się równo np. moja VFR od 2000 aż do końca.

Dlatego trzeba często kontrolować prędkość. Jadąc na 6 biegu 80 Kmh dodajesz gazu i nagle jedziesz 130 kmh. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Motorek bardzo super, kupilem we wrzesniu taka i nadal na niej nie jezdzilem :D Przyczyna prosta : urwany korbowód, i w dalszym ciągu szukam całego bloku do niej. Zauważyłem, że to najczęstrza przyczyna awarii tych silników, bo rozwalon rorząd bedzie żeźi, ale jeżdziłł, a u mnie już jest masakra. To były wady ale teraz możetrosze dobrego : za*eb..... przyspieszenie (jeździłem na takiej mojego kumpla) dość tani, ten odgłos hmmmmmmmmmmmm coś pieknego. Mimo wad jestem za tym motocyklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...