Skocz do zawartości

łożysko główki ramy honda mbx


motowojtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem wygląda następująco: mam luzy na główce ramy a kiedy dokręce to kierownica ciężko chodzi że nie da się jechać. Chciałem wymienic je na nowe ale na larssonie kosztóją 147zł!! Rozebrałem kiedyś przód żeby sprawdzić co tam aż tyle kosztuje i okazuje sie że są tam zwykłe kulki jak w rowerze! Wymieniał ktoś łozyska na nowe w mbx?? gdzie kupić taniej takie łożyska..?? ja myśle zeby kupić w sklepie rowerowym kulki o takiej średnicy i założyć na miejsce starych, bo pewnie są one wytarte..... a moze mozna dopasować takie łożyska od innego motocykla..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem ten temat na poczatku sezonu. Lozyska sa te same we wszystkich sklepach motocylowych i nic taniej nie wykombinujesz.

Jesli dokrecenie nie poprawia sprawy to musisz je wymienic.

 

Nie baw sie w lozyska rowerowe !!! Kolega zalozyl takie i po 300km kupil oryginalne. Po co bawic sie dwa razy ??

PS. Wiecej zalezy od biezni a nie kulek

 

DOPISANE

 

wstał łożysko stożkowe, koszt też w granicach 150-200zł a o wiele dłużej wytrzyma, zrobiłem tak w kmxie

 

Te dostepne na larssonie czy innych sklepach to wlasnie lozyska stozkowe

Edytowane przez rozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem ten temat na poczatku sezonu. Lozyska sa te same we wszystkich sklepach motocylowych i nic taniej nie wykombinujesz.

Jesli dokrecenie nie poprawia sprawy to musisz je wymienic.

 

Nie baw sie w lozyska rowerowe !!! Kolega zalozyl takie i po 300km kupil oryginalne. Po co bawic sie dwa razy ??

PS. Wiecej zalezy od biezni a nie kulek

 

DOPISANE

Te dostepne na larssonie czy innych sklepach to wlasnie lozyska stozkowe

 

 

akurat z larssona do kmxa było takie jak oryginalne czyli kulkowe, kupiłem zamiennik stożkowy który ma bieżnie w komplecie więc wystaczy tylko nałożyć i skręcić bez paprania się smarem

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, wymiana kulek bez wymiany bieżni nic Ci nie da.

Po drugie, jeśli chcesz przejść na łożyska stożkowe, to nie kombinuj z larssonem.

Nie pomogą Ci tam specjalnie w doborze łożysk, a jak już to zapłącisz jak za zboże.

Pomierz średnice i szerokość łożysk jakie powinny być i udaj się do sklepu który zajmuje się sprzedażą łożysk. U mnie, w małej pipdówce jest takowy, więc myślę że u Ciebie też się znajdzie.

Tam napewno Ci pomogą, bo łożyska są znormalizowane i jest obojętne czy to ma być łożysko głowki w hondzie, czy kosiarka do trawy. :notworthy:

No i nie zapłacisz 200, tylko jakieś 60-80 pln.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...